Reklama

Zaproszenia

Lublin: pomoc dla kombatantów na Kresach

Pod hasłem „Paczka dla Polskiego Kombatanta na Kresach – Boże Narodzenie 2013” ruszyła zbiórka żywności dla kombatantów pozostających za wschodnią granicą naszego kraju. Pomoc została rozszerzona o rodziny wielodzietne oraz osoby wskazane przez Związki Polaków na Litwie, Białorusi, Ukrainie i Mołdawii. Potrzebne są: kawa rozpuszczalna i mielona, herbata, kakao, olej, makaron, cukier, mąka, ryż, kasza, owoce i warzywa w puszce, konserwy mięsne lub rybne, ciastka, bakalie, czekolada oraz najważniejszy element paczki: kartka świąteczna z życzeniami.

Dary można przynosić na Katolicki Uniwersytet Lubelski (al. Racławickie 14, Collegium Norwidianum, pokój 109) od poniedziałku do piątku w godz. 16.00 – 19.00 lub do domu studenckiego „Bablion” (ul. Radziszewskiego 18) we wtorki, środy i piątki w godz. 10.30 – 14.30 oraz w czwartki od godz. 16.00 do 18.00. Na inne terminy można umawiać się przez kontakt mailowy lub telefoniczny: rodacy.bohaterom.lublin@gmail.com lub tel. 887-070-194. Głównym organizatorem akcji jest Stowarzyszenie Odra – Niemen; w Lublinie jej prowadzenia podjęły się: Studencka Międzyuczelniana Organizacja Kresowiaków KUL, Koło Naukowe Historyków Studentów KUL, Akademicki Klub Myśli Społeczno-Politycznej Vade Mecum, Niezależne Zrzeszenie Studentów UMCS Lublin oraz Agencja Fotograficzna TERRA.

2013-11-18 11:51

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rycerze Kolumba z pomocą rodzinie w Papierni

Niedziela kielecka 47/2021, str. IV

[ TEMATY ]

pomoc

Rycerze Kolumba

T.D.

Agnieszka Rajca z trójką dzieci i Jerzy Rysiak, rycerz Kolumba

Agnieszka Rajca z trójką dzieci i Jerzy Rysiak, rycerz Kolumba

Remontują, czy raczej budują od nowa dom dla wieloosobowej rodziny. Znaleźli tę rodzinę z piątką dzieci, bo – jak mówią – muszą odkrywać własne tereny do czynienia dobra, tak jak Kolumb odkrył Amerykę.

Rycerze Kolumba z chmielnickiej Rady nr 15416 wykonują wszystkie prace własnymi siłami.

CZYTAJ DALEJ

Zmarł bp Jan Styrna

2022-09-28 16:52

[ TEMATY ]

śmierć

pl.wikipedia.org

W dniu 28 września 2022 r. zmarł ks. bp Jan Styrna, biskup elbląski senior. Uroczystości pogrzebowe w katedrze św. Mikołaja w Elblągu odbędą się 3 października.

Jan Styrna był kapłanem diecezji tarnowskiej. Urodził się 25 stycznia 1941 w Przyborowie, powiat Brzesko, województwo małopolskie. Był wikariuszem w Nowym Wiśniczu, Krynicy Górskiej, Mielcu.

CZYTAJ DALEJ

Papież apeluje o położenie kresu wojnie na Ukrainie

2022-10-02 12:09

[ TEMATY ]

Anioł Pański

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

O zatrzymanie „tej spirali przemocy i śmierci” zaapelował Ojciec Święty do prezydenta Rosji w swoim rozważaniu przed modlitwą „Anioł Pański”, do prezydenta Ukrainy „o otwartość na poważne propozycje pokojowe”, zaś do wspólnoty międzynarodowej o promowanie i wspieranie inicjatyw na rzecz dialogu.

Odbiegając od tradycyjnej formuły komentowania czytanego w daną niedzielą fragmentu Ewangelii, Franciszek odniósł się wprost do wojny na Ukrainie. Przypomniał wielkie cierpienia narodu ukraińskiego. „Pewne działania nigdy nie mogą być usprawiedliwione!” – stwierdził papież.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję