Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Telefoniczny ratunek

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Annie Spratt

Akcja Katolicka Archidiecezji Łódzkiej oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Oddział w Łodzi serdecznie zapraszają do współpracy w projekcie „Przeciwdziałanie negatywnym skutkom wywołanym przez pandemię koronawirusa”.

Celem ww. projektu jest udzielenie wsparcia i pomocy psychologicznej oraz terapeutycznej osobom, które doznały uszczerbku na zdrowiu psychicznym w wyniku pandemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2.

Wystarczy zadzwonić pod jeden ze wskazany numer telefonu podany niżej w określonych godzinach, aby połączyć się z osoba, która udzieli nam pomocy i wsparcia. Pod wskazanymi numerami telefonów dyżurują kapłani oraz osoby świeckie - psycholodzy i terapeuci.

Konsultacja, to możliwość udzielenia osobie zainteresowanej informacji, wsparcia psychologicznego, a także umożliwia pokierowanie osoby w zakresie dalszych czynności związanych z ochroną zdrowia psychicznego. Konsultacje, pomoc psychologiczna i terapeutyczna będzie udzielane przez psychologów i terapeutów bezpłatnie, za pośrednictwem telefonu - teleporada.

Osoby doświadczające problemów emocjonalnych i psychicznych, borykające się ze wzmożonym lękiem, stresem i napięciem emocjonalnym, wynikającym z obecnej sytuacji związanej z COVID-19, mają znaczne trudności z prawidłowym i konstruktywnym funkcjonowaniem w codzienności. Objęcie wsparciem, pomocą i troską takie osoby, daje im poczucie, że nie pozostają sami w trudnej dla nich sytuacji życiowej.

Grupy, które mogą być objęte pomocą, to osoby niepełnosprawne m.in.:

• osoby przebywające w izolacji i na kwarantannie,
• osoby wykonujący pracę zdalnie,
• osoby z grupy wysokiego ryzyka m.in. - osoby starsze, obciążone chorobami, po przebyciu nowotworu.
• osoby doświadczające lęku,
• osoby samotne,
• osoby ze skłonnościami do uzależnień.
• Strona internetowa Akcji Katolickiej www.aklodz.pl 

Reklama

Z pomocy mogą skorzystać osoby z orzeczeniem, które doznały uszczerbku na zdrowiu psychologicznym w wyniku pandemii. Wsparcia udzielają psychologowie i psychoterapeuci:
1. Mgr Justyna Gwóźdź – psycholog; tel. 798 445 673; psycholog.justynagwozdz@gmail.com; termin konsultacji do ustalenia telefonicznie lub mailowo
2. Mgr Anna Klimowicz – terapeuta; tel. 509 520 653; dyżury: środa 18:00 – 20:00, sobota 14:00 – 15:00 3. Ks. Piotr Kochanowicz – terapeuta; tel. 605 399 359; dyżury: wtorek 15:00 – 17:30, czwartek 15:00 -17:30
4. Ks. dr Dominik Lubiński – psychoterapeuta; tel. 882 427 430; dyżury: wtorek 9:00 – 11:00, czwartek 9:00 – 12:00
5. Mgr Krystyna Ulman – psycholog; tel. 667 167 625; dyżury: poniedziałek 17:00 – 20:00, czwartek 17:00 – 19:00

Projekt został dofinansowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w terminie od 15 kwietnia do 31 grudnia 2021 roku. Zapisy uczestników u osób prowadzących konsultacje. Informacji nt. projektu udziela Pani Grażyna Cicherska pod numerem tel. 793 520 404. Konsultacje są bezpłatne.

2021-05-20 16:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ważne jest wsparcie

W tym wyjątkowo trudnym czasie bardzo ważne jest wzajemne wsparcie i pomoc – dlatego z myślą o osobach starszych, osamotnionych, ubogich, PORT ŁÓDŹ, wraz z centrami handlowymi należącymi do Ingka Centres, przekaże do ich domów świąteczne koszyki i życzenia. Wielkanocne paczki, przygotowane w ramach inicjatywy #WSPIERAJMYSIĘ w Święta, trafią do potrzebujących dzięki partnerstwu z Caritas Polska oraz wsparciu rzeczowemu IKEA.

Do akcji #WSPIERAJMYSIĘ w Święta włączyło się pięć centrów handlowych należących do Ingka Centres. Dzięki ich wspólnym wysiłkom zapełnią się świąteczne stoły w tysiącu domach w całej Polsce, w tym w dwustu w PORT ŁÓDŹ.W wielkanocnych paczkach, poza podstawowymi produktami żywnościowymi (takimi jak: herbata, owoce, żurek, wędlina) znajdą się także dekoracje wielkanocne, pozwalające poczuć miły, świąteczny nastrój.

CZYTAJ DALEJ

5 powodów, dla których warto pójść do spowiedzi

[ TEMATY ]

spowiedź

Adobe Stock

Dlaczego właściwie warto się spowiadać? Bo tego nauczyli mnie rodzice? Bo tak wypada? Nic z tych rzeczy. Oto 5 prawdziwych powodów dla których warto klęknąć do kratek konfesjonału!

1. Uporządkowanie życia

CZYTAJ DALEJ

Owoce Ducha Świętego - Radość

2023-02-04 17:36

[ TEMATY ]

Duch Święty

Duch Św.

Adobe Stock

„Radość jest ważna w naszym życiu. W jakiś sposób jest to czujnik tego, czy dobrze żyjemy, czy źle żyjemy. Taki drobny czujniczek, ale ważny! Coś jak kontrolka ABS-u w samochodzie.

Można jechać dalej, ale prawdopodobnie, na pierwszych światłach, gdy ktoś przed nami zahamuje, to będziemy musieli trochę przerwać tę naszą podróż. Gdzie szukać radości? Jak sprawić, żeby zachować skarb radości w swoim sercu?” - na te pytania odpowiada ks. Michał Twarkowski, charyzmatyczny kapłan z Prałatury Opus Dei, biblista, duszpasterz, wychowawca, informatyk.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję