Reklama

Niedziela Świdnicka

Kandydaci do święceń prezbiteratu - wezwani przez Chrystusa

Kościół świdnicki w sobotę 22 maja 2021 roku otrzyma przez sakrament święceń czterech nowych kapłanów, którzy pilnie i mądrze będą pełnić posługę słowa, pobożnie i z wiarą sprawować Eucharystię, sakrament pokuty i pozostałe obrzędy.

[ TEMATY ]

diecezja świdnicka

ks. Mirosław Benedyk

Kandydaci do święceń prezbiteratu 2021

Kandydaci do święceń prezbiteratu 2021

W tych niełatwych czasach dla Kościoła, coraz bardziej aktualne staje się wołanie o kapłanów, którzy przyniosą światu nadzieję skierowaną ku Chrystusowi i właściwe wzorce moralne, bez których nie można przylgnąć do źródła łaski uświęcającej. Kandydaci do sakramentu święceń, których udzieli bp Marek Mendyk, otrzymają szczególną konsekrację do służby innym. Święcenia będą także pomagały przyszłym kapłanom w przyjęciu i wypełnieniu zbawienia osobistego.

Reklama

W najnowszej Niedzieli Świdnickiej - przyglądamy się tegorocznym kandydatom. Specjalnie dla naszych czytelników przyszli kapłani mówią o swoim powołaniu. Zapraszamy do lektury. Prosimy także o modlitwę w ich intencji. 

Po sześciu latach formacji czterech diakonów diecezji świdnickiej przyjmie 22 maja z rąk bp. Marka Mendyka święcenia prezbiteratu.

Będą to:

Reklama

dk. Jarosław Biłozor (Dzierżoniów, par. pw. Królowej Różańca Świętego);

dk. Emil Dudek (Piława Górna, par. pw. św. Marcina);

dk. Wojciech Pawlina (Nowa Ruda, par. pw. św. Mikołaja);

dk. Grzegorz Wołoch (Świebodzice, par. pw. św. Mikołaja).

2021-05-19 09:50

Ocena: +3 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Diecezja świdnicka ma nowy herb

[ TEMATY ]

diecezja świdnicka

herb

ks. Mirosław Benedyk / Niedziela

Herb diecezji świdnickiej 2021

Herb diecezji świdnickiej 2021

Nowy herb zaprezentowano w piątek 7 maja br., w przeddzień uroczystości św. Stanisława Biskupa i Męczennika, patrona diecezji. Podczas konferencji prasowej zorganizowanej w auli Świdnickiej Kurii Biskupiej zaprezentowano również nową odsłonę strony internetowej, która jest połączona na sposób innowacyjny z kurialną bazą danych.

Podczas konferencji, nie tylko przedstawiono nowy herb diecezji, ale i wyjaśniono jego znaczenie.

CZYTAJ DALEJ

USA: W Waszyngtonie uczczono pamięć prof. Juliana Kulskiego, powstańca i znanego architekta

2021-09-17 19:52

[ TEMATY ]

pogrzeb

powstaniec

Waszyngton

Wikipedia

Julian Eugeniusz Kulski

Julian Eugeniusz Kulski

W Waszyngtonie odbyła się w piątek msza żałobna po śmierci prof. Juliana Eugeniusza Kulskiego, uczestnika Powstania Warszawskiego, cenionego architekta i działacza. Był wielkim Polakiem, bohaterem powstania; przyczynił się do rozwoju polsko-amerykańskich relacji - podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

"Dziś żegnamy postać szczególnie zasłużoną dla odzyskania niepodległości przez Polskę, osobę, która wielce przyczyniła się do rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i postaw patriotycznych, a także do budowy dobrych stosunków polsko-amerykańskich" - napisał premier w liście odczytanym przez ambasadora Piotra Wilczka podczas mszy w katedrze św. Mateusza Apostoła w Waszyngtonie.

CZYTAJ DALEJ

Błogosławiony prymas Wyszyński jest symbolem nadziei dla świeckich i wzorem dla pasterzy Kościoła - rozmowa z dr Ewą K. Czaczkowską

2021-09-18 10:59

[ TEMATY ]

kard. Stefan Wyszyński

Karol Porwich/Niedziela

- Beatyfikacja Stefana Wyszyńskiego jako prymasa, biskupa i duchownego jest ważnym znakiem na dziś w kontekście problemów, które przeżywa Kościół czy duchowieństwo. Jest symbolem nadziei dla świeckich i wzorem dla pasterzy Kościoła - mówi w pobeatyfikacyjnej rozmowie z KAI, dr Ewa K. Czaczkowska, autorka trzech książek o Prymasie Tysiąclecia: „Kardynał Wyszyński. Biografia”, „Prymas Wyszyński. Wiara, nadzieja, miłość” oraz „Będziesz miłował….Krótka historia życia Stefana Wyszyńskiego, prymasa Polski”, przeznaczonej dla dzieci.

Łukasz Kaczyński (KAI): Dlaczego beatyfikacja prymasa Stefana Wyszyńskiego, która odbyła się w zeszłą niedzielę, powinna głęboko odcisnąć się w sercach Polaków?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję