Reklama

XII WARMIŃSKA ARCHIDIECEZJALNA PIELGRZYMKA PIESZA DO OSTREJ BRAMY

Pielgrzymka ma charakter wyłącznie pokutno-religijny. Centrum każdego dnia jest Msza św. odprawiana zazwyczaj w godzinach rannych.
Hasłem tegorocznej pielgrzymki pieszej są słowa: Na świecie doznacie ucisku, ale miejcie ODWAGĘ: Jam zwyciężył świat (J 16, 33) .
W drodze modlimy się wspólnie modlitwą różańcową, słuchamy konferencji, bierzemy udział w dyskusjach religijnych. Sami jesteśmy organizatorami dnia pielgrzymkowego.
Pielgrzymka wyrusza 6 lipca br. o godz. 6.15 (Msza św. o godz. 5.00) z parafii św. Jerzego w Kętrzynie. Do Kętrzyna przybywamy z pełnym wyposażeniem w przeddzień wieczorem (parafia św. Jerzego, ul. Zamkowa 2, Kętrzyn).
TRASA PIELGRZYMKI
6 lipca - Kętrzyn - Węgorzewo (37 km)
7 lipca - Węgorzewo - Grabowo (38 km)
8 lipca - Grabowo - Dubeninki (30 km)
9 lipca - Dubeninki - Rutka Tartak (34 km)
10 lipca - Rutka Tartak - Kalwaria (Litwa) (35 km)
11 lipca - Kalwaria - Igławka - (28 km)
12 lipca - Igławka - Birsztany (28 km)
13 lipca - Birsztany - Wysoki Dwór (38 km)
14 lipca - Wysoki Dwór - Stare Troki (34 km)
15 lipca - Stare Troki - Ostra Brama (24 km)
Koszt wpisowego: 150 zł (w tym ubezpieczenie na Litwie), koszt podróży powrotnej - 17 USD. Opłata - przed wyjściem pielgrzymki. Należy obowiązkowo zabrać ze sobą ważny paszport oraz zezwolenie na uczestnictwo w pielgrzymce od księdza z parafii zamieszkania. W pielgrzymce mogą wziąć udział osoby w wieku 15-55 lat. Młodsi i starsi - jedynie z opiekunem. Niepełnoletni muszą mieć zgodę rodziców lub opiekunów prawnych. Wykluczone są zapisy osób poważnie chorych ( np. wady serca, cukrzyca, choroby nowotworowe, psychiczne itp.).
Organizatorzy zapewniają transport bagaży, podstawową opiekę medyczną, podstawowe wyżywienie.
Powrót - 16 lipca br. specjalnie zamówionymi autobusami do Olsztyna (możliwość wcześniejszego zatrzymania się na trasie powrotnej) . Istnieje też możliwość zamówienia biletów na autobusy rejsowe do Polski.
Zapisy na pielgrzymkę prosimy kierować pod adresem: Kuria Metropolitalna, Warmińska Pielgrzymka Piesza, ul. Pieniężnego 22, 10-006 Olsztyn lub: ks. Jan Szymko, ul. Moniuszki 8/2, 10-275 Olsztyn.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Posiedzenie Rady Kardynałów

2021-09-22 17:15

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Rada Kardynałów

Vatican News

Wczoraj po południu odbyło się, w formie zdalnej, posiedzenie Rady Kardynałów. Papież Franciszek przedstawił refleksję na temat otwarcia prac najbliższego Synodu o synodalności.

Po zapoznaniu się z dwoma jego wystąpieniami uznanymi za kluczowe dla przemyśleń na następny synod, z 2015 r. z okazji 50. rocznicy ustanowienia Synodu Biskupów oraz skierowanej do wiernych diecezji rzymskiej w ubiegłą sobotę, Papież dał jasno do zrozumienia, że sednem refleksji nie jest jedynie pogłębienie tego czy innego tematu. Celem jest nauka takiego sposobu przeżywania Kościoła, które naznaczone jest na wszystkich poziomach wzajemnym słuchaniem i postawą duszpasterską, zwłaszcza w obliczu pokus klerykalizmu i sztywności. Wystąpienia różnych kardynałów dotyczyły niektórych aspektów, które sprawiają, że synodalność jest szczególnie potrzebna aby przezwyciężyć sekciarstwo i partykularne

CZYTAJ DALEJ

W Sejmie projekt ustawy „Stop aborcji 2021”

2021-09-22 14:54

[ TEMATY ]

aborcja

pro‑life

Karol Porwich/Niedziela

130 tys. podpisów zebrali autorzy projektu ustawy "Stop aborcji 2021". Zgodnie z wniesionym dziś do Sejmu projektem, dzieci poczęte będą chronione na podstawie tych samych przepisów, co inni ludzie, ponieważ dziecko poczęte jest człowiekiem - poinformowała odpowiedzialna za inicjatywę ustawodawczą Fundacja Pro-prawo do życia.

Autorzy projektu i podpisani pod nim obywatele uważają, że prawna ochrona życia dzieci poczętych jest w Polsce fikcją. Wskazują m.in. na wadliwe zapisy kodeksu karnego powodujące, że "co roku tysiące dzieci w Polsce są bezkarnie zabijane".

CZYTAJ DALEJ

Warszawa: rozpoczęły się XXVI Targi Wydawców Katolickich

2021-09-23 14:33

[ TEMATY ]

książka

targi

Magdalena Mścichowska

Ponad 100 wydawców zgromadziły tegoroczne, 26. już Targi Wydawców Katolickich, które otwarte zostały uroczyście w Arkadach Kubickiego w Warszawie. Tegoroczna edycja, przesunięta ze względu na pandemię, odbywa się w dniach 23-26 września w Arkadach Kubickiego i w Ogrodach Zamku Królewskiego w Warszawie. „Potrzebujemy dziś książek wartościowych, budzących nadzieję, wzajemną życzliwość i poczucie wspólnoty” – napisał prezydent RP Andrzej Duda w specjalnym przesłaniu, które odczytane zostało podczas otwarcia Targów.

Targi zainaugurował bp Marian Florczyk, biskup pomocniczy diecezji kieleckiej, członek Papieskiej Rady Kultury. Odczytał też przesłanie, jakie na otwarcie Targów wystosował kard. Gianfranco Ravasi, prezydent Papieskiej Rady Kultury. Kard. Ravasi życzył wydawcom katolickim entuzjazmu w docieraniu do czytelników oraz czerpania inspiracji z takich postaci jak bł. kard. Wyszyński i Cyprian Kamil Norwid których dzielił i czas i charakter życiowego powołania ale łączyły głęboka wiara, patriotyzm i świadomość znaczenia kultury w życiu społeczeństw.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję