Reklama

Niedziela Wrocławska

Czas dla katechetów

W trzech terminach ponad 400 katechetów wzięło udział w Adwentowym Dniu Skupienia organizowanym przez Wydział Katechetyczny przy współpracy z DODN-em.

ks. Łukasz Romańczuk

Konferencję wygłosił ks. Mariusz Szypa

Konferencję wygłosił ks. Mariusz Szypa

Celem naszego spotkania jest formacja permanentna. Każdego roku dbając o formację duchową katechetów, organizujemy adwentowe i wielkopostne dni skupienia. Nie brakuje także formacji intelektualnej - mówi ks. Mariusz Szypa, dyrektor Wydziału Katechetycznego i dodaje: Bycie katechetą nie jest łatwym zadaniem. Widzimy, jak wiele środowisk chce pozbyć się katechezy z przestrzeni szkolnej. Na naszym dniu skupienia chcemy pokazać wszystkim katechetom, że są ważni i potrzebni, a ich praca cenna w formowaniu religijnym młodego pokolenia.

Reklama

W latach ubiegłych Dni skupienia dla katechetów połączone ze szkoleniami odbywały się w soboty. Obecnie są one w godzinach szkolnych. - Mamy świadomość tego, że każdy z katechetów ma rodzinę, a sobota jest chwilą na odpoczynek. Poza tym chcemy, aby katecheci mogli uczestniczyć w formie doskonalenia zawodowego, jak każdy nauczyciel innych przedmiotów. Bo przecież katecheta jest nauczycielem na tych samych prawach co inni nauczyciele - podkreśla ks. Szypa, który wielokrotnie podkreślił wspaniałą współpracę i przychylność Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, który odpowiadał za część szkoleniową.

Dzień skupienia rozpoczął się o godz. 9:00 Mszą świętą. Nie zabrakło także adoracji Najświętszego Sakramentu, modlitwy, konferencji ks. Mariusza Szypy pt.: „Katecheta w czasie postcovidowym”, szkolenie metodyczne prowadzone przez ks. Marcina Krawczyka, który jest nauczycielem - konsultantem w DODN-ie. Tematem była miłość do samego siebie. - Dla mnie też jest to trudny temat, bo każdego dnia walczę, aby odpowiedzieć sobie na pytanie: „Czy ja kocham siebie? Czy w tej miłości do drugiego człowieka i świata nie zapominam o miłości do siebie? Przecież jako ksiądz i nauczyciel tę miłość daję drugiemu człowiekowi - zaznacza ks. Krawczyk i dodaje: - Mało się mówi o prawdziwej miłości i o nią walczy. Musimy zacząć do siebie, bo inaczej będziemy żyć ułudą, a nie miłością, która jest piękna i wartościowa.

Adwentowe Dni Skupienia odbyły się 29 listopada 2021 w bazylika św. Bartłomieja i św. Jadwigi oraz Klasztor ss. Boromeuszek w Trzebnicy oraz 1 i 6 grudnia w kościele pw. św. Maksymiliana M. Kolbego we Wrocławiu-Gądowie

2021-12-06 16:51

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Oświadczenie Rady Naczelnej Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta ws. otwarcia Pralni Społecznej

2022-01-21 14:33

[ TEMATY ]

oświadczenie

M.K.

Jesteśmy zaskoczeni i zbulwersowani sytuacją, która miała miejsce 20 stycznia podczas oficjalnego otwarcia Pralni Społecznej we Wrocławiu - czytamy w oświadczeniu Rady Naczelnej Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.

Szanowni Państwo,

CZYTAJ DALEJ

Biskup Legnicki prosi o modlitwę za Biskupa Seniora Zbigniewa Kiernikowskiego

2022-01-21 19:12

[ TEMATY ]

modlitwa

Legnica

biskup legnicki

Archiwum Diecezjii Legnickiej

Bp. Zbigniew Kiernikowski

Bp. Zbigniew Kiernikowski

Biskup Legnicki Andrzej Siemieniewski zwraca się z prośbą do duchowieństwa diecezji legnickiej, wszystkich zgromadzeń zakonnych, osób konsekrowanych oraz wiernych świeckich o modlitwę w intencji BISKUPA SENIORA ZBIGNIEWA KIERNIKOWSKIEGO, który przebywa w szpitalu, w Legnicy.

Jednocześnie Ksiądz Biskup prosi o modlitwę za wszystkich kapłanów naszej diecezji, którzy zmagają się w tym czasie z chorobą i cierpieniem.

CZYTAJ DALEJ

Projekt będzie kontynuowany - Oświadczenie Zarządu Głównego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta

2022-01-22 22:30

Magdalena Lewandowska

W tej sprawie rozpowszechnia się bardzo wiele nieprawdziwych informacji. Wbrew spekulacjom wielu portali informacyjnych Pralnia Społecznie Odpowiedzialna we Wrocławiu będzie działać, a także, wedle słów z Oświadczenia Zarządu Głównego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta projekt tworzenia takich miejsc będzie kontynuowany.

Pełna treść oświadczenia:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję