Reklama

Niedziela Świdnicka

Fatimskie Misje Święte w Pszennie

Ks. Krzysztof Czapla: Bóg nie chce potępienia Rosji

Do głoszenia Fatimskich Misji Świętych proboszcz z Pszenna zaprosił pallotyna ks. dr Krzysztofa Czaplę - dyrektora Sekretariatu Fatimskiego na zakopiańskich Krzeptówkach.

[ TEMATY ]

Fatima

Pszenno

ks. Krzysztof Czapla

ks. Mirosław Benedyk

Ks. dr Krzysztof Czapla od 24 kwietnia do 1 maja głosił orędzie Matki Bożej z Fatimy

Ks. dr Krzysztof Czapla od 24 kwietnia do 1 maja głosił orędzie Matki Bożej z Fatimy

- Polska jest jedynym krajem na mapie świata, która zrodziła się przez przyjęcie chrztu świętego. To stąd tak, powinniśmy nieustannie zabiegać, abyśmy jako Polacy nie zapomnieli o tej naszej tożsamości zrodzonej przez sakrament chrztu świętego w Kościele rzymskokatolickim. To dlatego rozważamy tę prawdę naszej wiary, również przez dar objawień w Fatimie, które wskazują jak i co czynić, by siebie i innych ratować, by wracać do tego światła prawdziwej wiary – artykułował pallotyn.

Słowa nadal aktualne

„Jeżeli ludzie me życzenia spełnią, Rosja nawróci się i zapanuje pokój, jeżeli nie, Rosja rozszerzy swoje błędne nauki po świecie, wywołując wojny i prześladowania Kościoła. Sprawiedliwi będą męczeni, Ojciec Święty będzie bardzo cierpieć, wiele narodów zostanie zniszczonych, na koniec zatriumfuje moje Niepokalane Serce. Ojciec Święty poświęci mi Rosję, która się nawróci, a dla świata nastanie okres pokoju” - powiedziała Maryja 13 lipca 1917 r.

ks. Mirosław Benedyk

Procesja przebłagalna ulicami Pszenna z figurą Matki Bożej Fatimskiej

Procesja przebłagalna ulicami Pszenna z figurą Matki Bożej Fatimskiej

- Zobaczcie jak to brzmi, można by powiedzieć, jakby te słowa tyczyły się tej chwili, którą przeżywa świat i Europa. Błędy Rosji będą się rozlewać, będzie ona źródłem wojen. A zarazem z tych słów płynie coś, co powinno nas zadziwiać. Bóg nie chce potępienia Rosji. Jeśli z niej wyszły błędy, które wymordowały w przeszłości 150 mln ludzi, jeżeli dziś widzimy to potworne barbarzyństwo, to Bóg myśli o Rosji, by ją uratować – podkreślił misjonarz, przypominając słowa Maryi z 1929 roku: „Bóg wzywa Ojca Świętego, aby wspólnie z biskupami całego świata poświęcił Rosję Memu Niepokalanemu Sercu”. – Łucja miała powiedzieć: Jak Bóg musi kochać Rosję, że chce, aby cały Kościół, wszyscy biskupi i papież i my byśmy również wynagradzali, by to zaskutkowało nie zniszczeniem, zagładą, ale uratowaniem Rosji – akcentował kapłan.

Czego oczekuje Maryja

- Bóg chce, abyśmy zobaczyli to orędzie Fatimy w zupełnie innej perspektywie. Nie jakiegoś triumfu, władzy, potępienia, sprawiedliwości Bożej, która wszystko chce zburzyć, całe zło – zło tak, ale człowieka ratować, wyjaśniał ks. Czapla, podkreślając, że Maryja przychodzi z prośbą o wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu za grzechy i zniewagi. Jeżeli to się stanie, świat zostanie uratowany. Kolejnym elementem Bożej pedagogii, jest działanie papieża, które dokonało się 25 marca 1984 roku.

Reklama

- Zauważmy, iż Matka Boża nie prosiła o poświęcenie Rosji, lecz o poświęcenie Rosji i Komunię św. wynagradzającą. Ponadto Fatimska Pani podkreśliła, iż: "jeśli ludzie Jej życzenia spełnią" wówczas nadejdzie czas pokoju, nawrócenie Rosji i czas triumfu Jej Niepokalanego Serca Maryi. Zatem Fatima nie jest wypełniona. Dojdzie do tego wówczas, gdy odpowiemy czynem na wezwanie Matki Bożej: „Jeżeli ludzie me życzenia spełnią...”. I słowo „jeżeli” jest tu kluczowe – mówił ks. Czapla.

Zatem każdy z nas musi sobie odpowiedzieć na następujące pytania: - Czy codziennie odmawiam jedną część różańca? - Czy w pierwsze soboty odprawiam nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi? - Czy świadomie podejmuję dzieła pokutne w intencji nawrócenia grzeszników? To jest wezwanie Maryi skierowane do każdego z nas!

2022-05-04 23:42

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wielki misjonarz

Był współzałożycielem Towarzystwa Jezusowego (Zakonu Ojców Jezuitów) wraz ze św. Piotrem Faberem i św. Ignacym Loyolą. Nazywany jest niezłomnym misjonarzem i apostołem Dalekiego Wschodu.

Święty Franciszek Ksawery studiował teologię w Paryżu. Po uzyskaniu tytułu magistra przez jakiś czas wykładał w Collége Dormans-Beauvais. To tutaj poznał św. Piotra Fabera (1526 r.), a kilka lat później (1529 r.) spotkał się ze św. Ignacym Loyolą. Razem postanowili założyć nową rodzinę zakonną. 15 sierpnia 1534 r. na wzgórzu Montmartre w kaplicy Męczenników trzej przyjaciele oraz czterej inni towarzysze złożyli śluby zakonne, poprzedzone ćwiczeniami duchowymi pod kierunkiem św. Ignacego. Następnie udali się do Rzymu, gdzie Franciszek otrzymał święcenia kapłańskie 24 czerwca 1537 r. Po święceniach w latach 1537-38 apostołował w Bolonii.

CZYTAJ DALEJ

Rzeczpospolita: Wojtyła do księdza pedofila: każde przestępstwo winno być ukarane

2022-12-02 09:31

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

pedofilia

Zdzisław Sowiński

„Zaniechanie wymiaru kary przez trybunał kościelny ani nie przekreśla przestępstwa, ani nie zmazuje winy” - pisał we wrześniu 1971 r. ówczesny metropolita krakowski kard. Karol Wojtyła do ks. Józefa Loranca skazanego za seksualne wykorzystanie kilku dziewczynek, który opuścił już mury więzienia. List dziennikarze „Rzeczpospolitej” - Tomasz Krzyżak i Piotr Litka – znaleźli w archiwach IPN. Wraz z innymi materiałami do jakich dotarli rzuca on – jak twierdzą w dzisiejszym wydaniu gazety - światło na sposób postępowania przyszłego papieża z przestępcami seksualnymi w czasie, gdy pracował w Krakowie. „W opinii specjalistów od kościelnego prawa karnego – czytamy - działanie to znacząco odbiegało od powszechnych wtedy praktyk pobłażliwości dla sprawców”.

We wcześniejszym tekście - „Kościelne peregrynacje seksualnego drapieżcy” [„Plus Minus” z 26-27 listopada], dziennikarze opisali historię ks. Eugeniusza Surgenta oraz decyzje kilku biskupów, którzy „wiedzieli lub mogli wiedzieć o jego przestępczych działaniach”. „I choć jakieś ograniczenia na niego nakładano, to jednak duchowny wędrował między diecezjami i wciąż krzywdził dzieci […]. Decyzje w sprawie ks. Surgenta podejmował też kard. Karol Wojtyła. Można się zastanawiać, czy były one wystarczające, ale wydaje się, że dość przekonująco udowodniliśmy, że działał w zakresie swoich kompetencji i ostateczne słowo w sprawie ewentualnej kary dla duchownego pozostawił jego ordynariuszowi, którym był biskup lubaczowski. Na to, że Surgent po wyjściu z więzienia pracował jeszcze w dwóch innych diecezjach, ówczesny metropolita krakowski nie miał żadnego wpływu" - przypominali Krzyżak z Litką.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Bieg do Pękniętego Serca

2022-12-03 12:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Fundacja Życie

Kilkunastu biegaczy łódzkich uczciło pamięć Dzieci z Przemysłowej. Bieg odbył się w 80. rocznicę utworzenia obozu nazywanego „Małym Oświęcimiem”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję