Reklama

Wiadomości

Najnowszy sondaż: Lech Kaczyński miał rację

Pracownia Social Changes przygotowała sondaż dla portalu wPolityce.pl, z którego wynika, że niemal 2/3 Polaków uważa, że Lech Kaczyński miał rację w sprawie rosyjskiego zagrożenia.

[ TEMATY ]

badania

Archiwum

Andrzej Duda z prezydentem Lechem Kaczyńskim

Andrzej Duda z prezydentem Lechem Kaczyńskim

W badaniu respondentom zadano następujące pytanie:

Czy według Pani/Pana trwający obecnie atak Rosji na Ukrainę potwierdził słuszność ostrzeżeń przed Rosją, głoszonych przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego?

Podziel się cytatem

Na tak zadane pytanie twierdząco odpowiedziało aż 64 proc. badanych.

Jak wynika z badania, w sprawie Rosji słuszność przyznają Lechowi Kaczyńskiemu także wyborcy partii opozycyjnych.

Z opinią, że Lech Kaczyński miał rację, zgadza się nie tylko 86 proc. wyborców Zjednoczonej Prawicy, ale także 62 proc. wyborców Koalicji Obywatelskiej i 70 proc. wyborców Polski 2050.


Podziel się cytatem

Reklama

Rosyjska agresja na Ukrainę przyniosła polskiemu życiu publicznemu weryfikację tez głoszonych od lat, a nawet dekad, przez poszczególne środowiska polityczne.

Zdaniem wielu komentatorów, polityka Platformy Obywatelskiej, która w czasie swoich rządów blisko współpracowała z Moskwą i Berlinem, poniosła pełne fiasko. W istocie stanowiła ona ogromne zagrożenie dla Polski.

Jednocześnie historia potwierdziła, że ostrzeżenia prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz Prawa i Sprawiedliwości przed rosyjskim imperializmem, a także polityka budowania silnej armii polskiej, okazały się w 100 proc. słuszne.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym w dniach od 13 maja do 16 maja 2022 roku. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział N=1053 osób.

2022-05-20 11:45

Ocena: +4 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

CBOS: zmniejsza się otwartość Polaków na uchodźców

[ TEMATY ]

społeczeństwo

badania

Matthias Stolt/Fotolia.com

Poziom otwartości Polaków na przyjmowanie uchodźców z krajów objętych konfliktami zbrojnymi jest najniższy od maja 2015 roku – donosi Centrum Badań Opinii Społecznej (CBOS). Obecnie jedynie 33 proc. jest zdania, że Polska przynajmniej czasowo powinna przyjmować uchodźców z krajów objętych konfliktami zbrojnymi, a 61 proc. uważa, że Polska w ogóle nie powinna ich przyjmować.

Na stosunek do przyjmowania przez Polskę uchodźców nie wpływa natomiast istotnie częstość praktyk religijnych.

CZYTAJ DALEJ

Bydgoszcz: Seminarium Duchowne przeniesione do Poznania

2022-06-27 19:37

[ TEMATY ]

seminarium

Seminarium w Bydgoszczy/Facebook

„Te Deum” na zakończenie roku akademickiego wybrzmiało w Wyższym Seminarium Duchownym im. bł. bp. Michała Kozala w Bydgoszczy. Decyzją ordynariusza uczelnia przechodzi restrukturyzację swej organizacji i sposobu funkcjonowania. Dalszą formację alumni będą kontynuować w Poznaniu.

Przy podejmowaniu decyzji wzięto pod uwagę: wymogi uniwersyteckie co do liczby studentów na zajęciach oraz zalecenia kongregacji względem liczby kleryków w seminariach.

CZYTAJ DALEJ

Prezydent: W poniedziałek po szczycie NATO zwołam RBN, by omówić postanowienia szczytu

2022-06-28 14:27

[ TEMATY ]

Andrzej Duda

PAP/Rafał Guz

W poniedziałek po szczycie NATO zwołam Radę Bezpieczeństwa Narodowego, by omówić postanowienia szczytu i bieżącą sytuację bezpieczeństwa - oświadczył we wtorek prezydent Andrzej Duda, przed wylotem na szczyt NATO w Madrycie.

We wtorek podczas konferencji prasowej przed wylotem na szczyt NATO w Madrycie prezydent Andrzej Duda zapowiedział zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego. "W poniedziałek po szczycie NATO zwołam Radę Bezpieczeństwa Narodowego, by omówić postanowienia szczytu i bieżącą sytuację bezpieczeństwa" - oświadczył.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję