Reklama

Wiara

13 lipca

#KrwiodawstwoŻycia: Krew Chrystusa a Eucharystia

Jezus daje swojemu Kościołowi, Ludowi Bożemu, zgromadzonemu dzięki ofierze swojego Zbawiciela, najwyższy znak swojej miłości – Eucharystię.

[ TEMATY ]

#KrwiodawstwoŻycia

Karol Porwich/Niedziela

Z Pierwszego Listu św. Pawła Apostoła do Koryntian

Kielich błogosławieństwa, który błogosławimy, czy nie jest udziałem we Krwi Chrystusa? Chleb, który łamiemy, czyż nie jest udziałem w Ciele Chrystusa?... Ja bowiem otrzymałem od Pana to, co wam przekazałem, że Pan Jezus tej nocy, kiedy został wydany, wziął chleb i dzięki uczyniwszy, połamał i rzekł: «To jest Ciało moje za was [wydane]. Czyńcie to na moją pamiątkę». Podobnie, skończywszy wieczerzę, wziął kielich, mówiąc: «Kielich ten jest Nowym Przymierzem we Krwi mojej. Czyńcie to, ile razy pić będziecie, na moją pamiątkę». Ilekroć bowiem spożywacie ten chleb i pijecie kielich, śmierć Pana głosicie, aż przyjdzie. (1 Kor 10, 16; 11, 23-26)

[zdjecie id="130104"][/zdjecie]

Refleksja

Słowa Jezusa: To jest Ciało moje za was wydane, wypowiadane nad łamanym chlebem, oznaczają: tym chlebem jestem Ja sam, wraz z tym chlebem daję samego siebie. To samoofiarowanie się Jezusa zostaje jeszcze bardziej uwypuklone w Jego słowach wypowiadanych nad kielichem: To jest moja Krew… przelana za wielu. Jezus, przelewając swoją Krew, czyni dar ze swojego własnego życia. Śmierć Jezusa stanowi zadośćuczynienie za grzechy i ofiarę zdolną objąć wszystkich. Uczniowie Jezusa stają się uczestnikami ofiary Jezusa w tym samym momencie, w którym przyjmują łamany chleb i wino, przemienione w Ciało i Krew Chrystusa. Ponadto zostają oni również włączeni już teraz w przyszłe panowanie Boga.

Z „Pism” s. Marii Antonietty Prevedello

Jest ci potrzebne mocno wyostrzone spojrzenie, aby dojrzeć blask tego Misterium, które jest zarezerwowane dla ciebie, o ile pragniesz kosztować potraw przygotowanych dla ciebie na tej uczcie. Nie wystarczy jednak nasycić się Ciałem i Krwią Chrystusa, lecz trzeba czerpać z tej duchowej więzi, aby wzrastać w świętości i wypraszać łaskę zbawienia dla wszystkich dusz, które On pragnie wybawiać. Ołtarz tej żywej Ofiary jest jak płonący ogień wypełniony Krwią. Ogień trawi twój brud, a Krew daje ci nowe życie. Zatrzymaj się na chwilę. Wiesz, czego dotykasz? Przez to święte Misterium żyj tym świętym Misterium. Nie dla siebie. Nie próbuj prosić o nic innego. Kochaj i adoruj. Znoś cierpienie i ofiaruj. Kielich jest w rękach kapłana, ale jest także i w twoich dłoniach. Wszyscy mogą czerpać obficie ze źródeł Zbawiciela. Krew wypowiada tysiące słów: słowa zaproszenia, przebaczenia, prawdy, pokoju, światła, miłości. Każda dusza niech słucha słowa, które do niej przemawia i niech je zachowuje.

Reklama

Prośby

Prośmy Pana, aby dawał nam zawsze swój żywy chleb, który zstąpił z nieba, Chrystusa Zbawiciela, i wołajmy:

Wysłuchaj nas, Panie.

Za Kościół Boży, by ofiara Chrystusa, uobecniona w Eucharystii, napełniała go Bożą łaską:

Wysłuchaj nas, Panie.

Za wszystkich cierpiących, by znaleźli pociechę w naszej solidarności z nimi, a przede wszystkim w Chlebie, który zstąpił z nieba:

Wysłuchaj nas, Panie.

Za naszą wspólnotę, by zjednoczenie z tym Chlebem, który daje życie, usunęło z naszych serc egoizm i pomogło nam żyć w prawdzie i miłości:

Wysłuchaj nas, Panie.

Boże, nasz Ojcze, który nakarmiłeś manną z nieba swój lud, błądzący na pustyni i dajesz pożywienie każdemu swojemu stworzeniu, nie pozbawiaj nigdy Kościoła Eucharystycznego Chleba, który czyni z niego jedno Ciało w Jezusie Chrystusie, Panu naszym. Amen.

Tekst pochodzi z książki: KREW CHRYSTUSA - codzienne rozważania na lipiec

Dzięki współpracy z Katolicką Rozgłośnią Radiową FIAT w Częstochowie rozważania są dostępne w wersji dźwiękowej.

Promuj akcję na swojej stronie internetowej

Wklej kod na swojej stronie internetowej (750px x 200px)

#KrwidawstwoŻycia
<a href="https://www.niedziela.pl/krwiodawstwozycia"><img src="https://www.niedziela.pl/download/baner-krwiodawstwozycia-750x200.jpg" alt="niedziela.pl - #KrwidawstwoŻycia" /></a>

Wklej kod na swojej stronie internetowej (300px x 300px)

#KrwidawstwoŻycia
<a href="https://www.niedziela.pl/krwiodawstwozycia"><img src="https://www.niedziela.pl/download/baner-krwiodawstwozycia-300x300.jpg" alt="niedziela.pl - #KrwidawstwoŻycia" /></a>

Jeżeli potrzebujesz banera o innym rozmiarze lub umieściłeś baner, napisz do nas: internet@niedziela.pl

2022-07-12 19:23

Ocena: +48 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

#KrwiodawstwoŻycia: Zbawienie we Krwi Chrystusa

[ TEMATY ]

#KrwiodawstwoŻycia

Karol Porwich/Niedziela

Ceną naszej wolności jest Krew Chrystusa, Baranka paschalnego, przeznaczonego od wieków przez Boga Ojca, w którym ustanawia On swój nowy lud wierzących, lud Nowego Przymierza.

Z Pierwszego Listu św. Piotra Apostoła:

CZYTAJ DALEJ

338 kandydatów rozpoczęło w tym roku formację do kapłaństwa

2022-10-05 14:02

[ TEMATY ]

klerycy

WSD w Częstochowie

W tym roku formację do kapłaństwa rozpoczęło w Polsce 338 kandydatów, 236 w seminariach diecezjalnych a 102 w zakonnych i misyjnych. Najwięcej kandydatów przyjęto do seminarium w Tarnowie oraz do Ogólnopolskiego Seminarium dla Starszych Kandydatów do Święceń (tzw. 35 +) z siedzibą w Łodzi, a największą popularnością wśród kandydatów do zakonów cieszą się dominikanie. Tegoroczne statystyki powołań zebrane z 72 ośrodków w całej Polsce przekazał KAI ks. dr Przemysław Kwiatkowski, przewodniczący Konferencji Rektorów Wyższych Seminariów Duchownych. W ubiegłym roku formację do kapłaństwa rozpoczęło 356 kandydatów, mamy zatem do czynienia z ok. 9 procentowym spadkiem ogólnej ich liczby.

Powołania w diecezjach

CZYTAJ DALEJ

Francuska pisarka Annie Ernaux laureatką literackiego Nobla

2022-10-06 13:39

[ TEMATY ]

nagroda Nobla

PAP/EPA/CATI CLADERA

Laureatkę literackiego Nobla została francuska pisarka Annie Ernaux za odwagę i chirurgiczną precyzję, z jaką odkrywa korzenie wyobcowania oraz społecznych ograniczeń, jakim podlega jednostkowa pamięć" - podała w czwartek Szwedzka Akademia.

Szwedzka Akademia nagrodziła urodzoną w 1940 roku Annie Ernaux za "odwagę i chirurgiczną precyzję, z jaką odkrywa korzenie wyobcowania oraz społecznych ograniczeń, jakim podlega jednostkowa pamięć". "W swojej twórczości bezustannie i pod różnymi kątami przygląda się życiu naznaczonemu licznymi problemami związanymi z płcią, językiem i klasą społeczną" - napisała Szwedzka Akademia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję