Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Wyruszyła 31. Szczecińska Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę

W poniedziałek ze Szczecina wystartuje największa grupa pielgrzymów w 31. Szczecińskiej Rowerowej Pielgrzymce na Jasną Górę. Choć część uczestników wyruszyła na trasę w sobotę w Świnoujściu, to tradycyjnie Szczecin jest miejscem startu i wciąż jest szansa, żeby zapisać się i wziąć udział w tym wydarzeniu. Od Szczecina rowerzyści będą mieć około 600 km a co roku na start decydują się osoby nie tylko z Pomorza Zachodniego.

W sobotę uczestnicy modlili się na Mszy Św. w Sanktuarium Chrystusa Króla, by następnie udać się w pierwszy etap do parafii Benice. W niedzielę pielgrzymi dotrą do Szczecina, skąd w poniedziałek rano już w pełnym peletonie pojadą do Częstochowy.

Dziennie do pokonania mają 90 kilometrów ze średnią prędkością 18-20 km na godzinę. - To spacerowe tempo, ponieważ to nie jest szybki maraton, kolarskie zawody sportowe, ale pielgrzymka, na którą zapisują się dzieci z rodzicami, emeryci... Rozpiętość rocznikowa jest bardzo duża: od 7 lat dziecko samodzielnie, pod opieką ojca przejechało całą drogę, jak również 82-letni mężczyzna - wylicza kierownik Szczecińskiej Rowerowej Pielgrzymki na Jasną Górę, Sebastian Świłpa.

To czas rekolekcji w drodze, które stawiają nas w ekstremalnej sytuacji, kiedy musimy wyjść ze strefy komfortu - mówi jedna z uczestniczek.

Jeszcze do niedzieli można się zapisać, by w głównej grupie wyruszyć w poniedziałek ze Szczecina. Więcej szczegółów na szczecinska-rowerowa.pl.

2022-07-10 09:21

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rowerem na Jasną Górę

[ TEMATY ]

Szczecińska Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę

Archiwum autora

Niezwykłym wydarzeniem towarzyszącym było spotkanie z bp. Tadeuszem Lityńskim

Niezwykłym wydarzeniem towarzyszącym było spotkanie z bp. Tadeuszem Lityńskim

6 lipca w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Lipkach Wielkich gościła Pielgrzymka Rowerowa ze Szczecina na Jasną Górę.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lipkach Wielkich dnia 6 lipca 2021 po raz kolejny gościł pielgrzymkę rowerową ze Szczecina na Jasną Górę. Uczestnicy pielgrzymki pod przewodnictwem kapelana zatrzymali się w Ośrodku na odpoczynek i wspólny posiłek przygotowany dzięki zaangażowaniu pracowników Ośrodka oraz mieszkańców tutejszej parafii z proboszczem ks. Krzysztofem Tomkiewiczem. Niezwykłym wydarzeniem towarzyszącym było spotkanie z bp. Tadeuszem Lityńskim, który odwiedził Ośrodek i umocnił słowem i błogosławieństwem podążających do Częstochowy licznych pielgrzymów. Gospodarzem spotkania był dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lipkach Wielkich Ireneusz Gasza. Ośrodek położony w pięknym otoczeniu parku na skraju Puszczy Noteckiej jest placówką, która edukacją i terapią otacza dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną na poziomie szkoły podstawowej, szkoły branżowej oraz szkoły przysposabiającej do pracy. W szkole z internatem uczy się obecnie siedemdziesięciu wychowanków. Położenie Ośrodka i baza rekreacyjno-sportowa sprzyja ogólnemu rozwojowi uczniów i osiągnięciom sportowym na poziomie Mistrzostw Polski w Trójboju siłowym, sekcji tenisa stołowego oraz łyżwiarstwa szybkiego Olimpiad Specjalnych.

CZYTAJ DALEJ

Prymas Polski w liście na Adwent: mamy powstać ze snu obojętności i przyzwyczajenia

2022-11-25 19:15

[ TEMATY ]

list

adwent

prymas Polski

Episkopat.news

„Sen to symbol życiowego odrętwienia, bierności i wycofania, a także nieumiejętności czytania Bożych znaków w swoim życiu. To również obraz oddalenia człowieka od Boga i niewiary. Warto na początku Adwentu zadać sobie pytanie: co dziś jest moim duchowym snem?” – pisze Prymas Polski abp Wojciech Polak w liście na Adwent 2022.

„Noc się posunęła, a przybliżył się dzień” – nawiązując do słów wprowadzających Kościół w tegoroczny Adwent arcybiskup gnieźnieński przyznaje, że dobrze ilustrują one to, co dokonało się przez przyjście na świat Jezusa Chrystusa – prawdziwego Światła zwyciężającego wszelki mrok.

CZYTAJ DALEJ

Żyć Słowem Bożym

2022-11-27 17:25

Ks. Wojciech Kania

Zakończył się jesienny XXVIII Tydzień Biblijny w Diecezji Sandomierskiej.

Ostatnie dni kończącego się roku liturgicznego już od 28 lat przebiegają w naszej diecezji w kontekście modlitwy Słowem Bożym. Tydzień biblijny, który zakończyliśmy był okazją do zwrócenia jeszcze bardziej uwagi na rolę jaką Pismo Święte – Słowo samego Boga powinno odgrywać w naszym życiu. Czas ten był więc okazją do wyjaśniania tajników Biblii tak młodym jak i starszym. Bibliści prowadzący na co dzień zajęcia wykładowe dla seminarzystów spotkali się z tymi, którzy w swoim życiu starają się żyć Słowem Bożym. Ks. Paweł Lasek, wicerektor w seminarium duchownym zaprosił w jego mury uczestników sandomierskiej Szkoły Biblijnej. Spotkanie odbyło się w serdecznej atmosferze czytania Bożego Słowa. Ks. Michał Powęska, prefekt naszych alumnów wygłosił konferencje biblijne dla katechetów, którzy odbywali swoje skupienie w ośrodku rekolekcyjnym w Radomyślu nad Sanem. Ponadto ks. prefekt przeprowadził w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Stalowej Woli szereg katechez biblijnych, przekazując tym samym młodym ludziom kilka prostych kroków niezbędnych podczas lektury Pisma Świętego. W kilka dniu później już w spotkaniu on-line, zatytułowanym „Samarytanin i to jeszcze miłosierny” ks. Michał zwrócił uwagę uczestników na zagadnienie miłosierdzia obecne na kartach Ewangelii św. Łukasza. W seminarium odbyły się także rekolekcje dla młodzieży męskiej, podczas których rekolektanci uczyli się jak obronić wiarę mając za wzór św. Jana Chrzciciela oraz bł. Antoniego Rewerę. Czas skupienia rozpoczął się w piątek w kościele seminaryjnym medytacją biblijną przygotowaną przez naszych alumnów. Materiały duszpasterskie, będące pomocą dla przeprowadzenia katechez biblijnych w parafiach opracował jak co roku ks. Roman Sieroń.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję