Reklama

Niedziela Łódzka

Skoszewy: Zanim wyruszysz na Jasną Górę

2022-08-06 10:30

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

15 sierpnia 2022 roku w Sanktuarium Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny będzie mieć miejsce odpust parafialny. Od dziś wierni przez 9 dni trwają na modlitwie przygotowującej do tego wydarzenia.

- Do Starych Skoszew przybędą pielgrzymki ze Strykowa, z parafii świętego Marcina, która wyruszy o godzinie ósmej, z Niesułkowa z parafii świętego Wojciecha, która wyruszy ok. godziny dziesiątej, z Kalonki z parafii świętego Ojca Pio, która wyruszy o godzinie dziewiątej, indywidualna pielgrzymka z Brzezin z kościoła świętej Anny, która wyruszy około godziny ósmej. Przybędą także pielgrzymki z Kołacinka z parafii Wszystkich Świętych, jak również z parafii świętego Andrzeja Apostoła z Dmosina - diecezja łowicka. Tradycyjne hasło pielgrzymowaniu brzmi: „zanim wyruszysz na Jasną górę …. przyjdź do Starych Skoszew” – relacjonuje ks. Robert Batolik.

Główne uroczystości rozpoczną się już od godz. 11:00 kiedy to nastąpi przywitanie pątników, którzy, jak co roku, udają się z pobliskich miejscowości do tronu Matki Bożej Skoszewskiej.

Suma odpustowa o godz. 12:00 sprawowana będzie pod przewodnictwem ks. Ireneusza Kuleszy. Zgromadzeni wierni przez 9 dni przygotowywali się do uroczystości poprzez trwanie na wspólnej modlitwie nowenną przed odpustem. Każdego dnia zaproszeni są mieszkańcy okolicznych miejscowości na wspólne czuwanie w świątyni.

06.08 - godz. 19:30 – Eucharystia, Konferencja Maryjna, Apel Maryjny. Szczególnie zaproszeni - mieszkańcy miejscowości Boginia, Plichtów oraz wierni.

07.08 – godz. 17:30 - Koncert Pieśni Maryjnych, Apel Maryjny. Szczególnie zaproszeni - mieszkańcy Starych Skoszew, Schola 18+, Schola dziecięca, Wspólnota NMP, Orkiestra Parafialna oraz wierni.

09.08 – godz. 19:30 – Msza Święta za chorych, modlitwy o uzdrowienie, Apel Maryjny. Szczególnie zaproszeni – mieszkańcy Borchówki, Moskwy, Gr, Odnowy w Duchu Święty, Schola 18+ oraz wierni.

Reklama

10.08 – godz. 19:30 – Eucharystia, Nowenna do MBNP, Apel Maryjny. Szczególnie zaproszeni – mieszkańcy Bartolin, Warszewice oraz wierni.

11.08 – godz.19:30 – Eucharystia, Dzień rodziny, odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, Apel Maryjny. Szczególnie zaproszeni mieszkańcy – Byszewy, Janów, Wspólnota NMP oraz wierni.

12.08 – 19:30 – Msza Święta, Aldona Plucińska – konferencja o zwyczajach i tradycjach związanych z „Matką Bożą Zielną”, Apel Maryjny. Szczególnie zaproszeni mieszkańcy – Boginia, Plichtów, Koła Gospodyń Wiejskich oraz wierni.

13.08 – godz. 19:30 – Eucharystia, Nabożeństwo Fatimskie, Apel Maryjny. Szczególnie zaproszeni mieszkańcy – Stare Skoszewy, ministranci oraz wierni.

14.08 – godz. 17:30 – Akatyst, Apel Maryjny. Szczególnie zaproszeni mieszkańcy – Buczek, Janinów, Sierżnia oraz wierni.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Choćby horyzont był czarny jak noc – ufajcie!

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

siostry urszulanki

Archiwum Sióstr Urszulanek w Pniewach

7 czerwca 2020 r. minęło dokładnie 100 lat od dnia, w którym Stolica Apostolska udzieliła matce Urszuli Ledóchowskiej pozwolenia na przekształcenie autonomicznego klasztoru urszulanek z Petersburga przeniesionego do Pniew w zgromadzenie apostolskie urszulanek Serca Jezusa Konającego. Pośród wielu miejsc w Polsce i na świecie, również robotnicza Łódź stała się przestrzenią życia i działalności szarych urszulanek. I tak jest do dzisiaj.

Serce pełne miłości, całą mą ufność pokładam w Tobie

CZYTAJ DALEJ

Bp Muskus: Kościół nie jest wiarygodny, gdy przykłada rękę do podziałów

2022-08-11 11:46

[ TEMATY ]

bp Damian Muskus

BP KEP

Kościół jako wspólnota przestaje być wiarygodnym świadkiem Chrystusowego pokoju, gdy przykłada rękę do podziałów, gdy promuje jednych, a innych wyklucza – mówił bp Damian Muskus OFM podczas nabożeństwa pojednania na Przeprośnej Górce w Olsztynie pod Częstochową. Modlili się tam pątnicy z archidiecezji krakowskiej.

Krakowski biskup pomocniczy podkreślał, że pokój, który jest darem Chrystusa, to „owoc wiary, że Bóg jest i czuwa nad całym światem”. - W ludziach, którzy przyjmują Chrystusowy dar pokoju i rozwijają go w sobie, nawet najboleśniejsze doświadczenia, nawet największe nieszczęścia nie osłabią świadomości, że miłość Boga jest większa od największego zła – zauważył.

CZYTAJ DALEJ

Głogów. W cieniu kolegiaty

2022-08-15 20:11

[ TEMATY ]

kolegiata głogowska

Katarzyna Krawcewicz

15 sierpnia w Głogowie odbył się dziś kolejny festyn "W cieniu kolegiaty".

To potrójna uroczystość łącząca w sobie Odpust Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny , święto Wojska Polskiego, a także piknik związany z Tradycją i Folklorem. Przy parafialnym stoisku można było zakupić cegiełkę - cały dochód przeznaczony zostanie na przywracanie piękna kolegiacie głogowskiej. Przez cały czas trwania festynu można było zwiedzać zabytkowy kościół i podziwiać efekty prac konserwatorskich.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję