Reklama

Aspekty

Trzebicz. Konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II

Podsumowanie XV edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy o św. Janie Pawle II odbyło się 21 października 2022 r. w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Trzebiczu.

Rozstrzygnięcia konkursu papieskiego organizowanego od lat przez proboszcza ks. Tadeusza Wołoszyna oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Trzebiczu Beatę Turczyn dokonali: bp Tadeusz Lityński, kurator oświaty Ewa Rawa oraz wicestarosta powiatu strzelecko-drezdeneckiego Paweł Antczak.

W rywalizacji uczestniczyli uczniowie z 7 szkół: z Drezdenka, Nowego i Starego Kurowa, Goszczanowa i Trzebicza. Zwycięzcy otrzymali nagrody. Bp Tadeusz dokonał też uroczystego włączenia w poczet wolontariuszy Szkolnego Koła Caritasu aż 33 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Trzebiczu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia i do przeczytania relacji w wydaniu papierowym i elektronicznym.

2022-10-21 21:00

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rzepin. Młodzież i Pola Nadziei

[ TEMATY ]

Pola Nadziei

Szkolne Koło Caritas

archiwum ks. Damiana Wierzbickiego

Młodzież ze Szkolnego Koła Caritas w Rzepinie w ramach akcji Pola Nadziei rozprowadzała w szkole sadzonki żonkili. Zebraną w ten sposób kwotę 600 zł przekazano Hospicjum Świętego Kamila w Gorzowie.

7 października cebulki żonkili zostały posadzone na terenie szkoły. Młodzież pod opieką Anny Polińskiej i ks. Damiana Wierzbickiego posadziła 133 cebulki. - Zakwitną one na wiosnę tworząc Pole Nadziei i przypominając, że uczniowie i pracownicy naszej szkoły przez uczestnictwo w akcji ofiarowali chorym nadzieję na pomoc ze strony specjalistów – mówi ks. Damian.

CZYTAJ DALEJ

Wałbrzych. Ks. kan. Roman Tomaszczuk wrócił do diecezji

2023-02-02 21:00

[ TEMATY ]

Wałbrzych

ks. Roman Tomaszczuk

ks. Mirosław Benedyk

Ks. kan. Roman Tomaszczuk na tle katedry świdnickiej, gdzie posługiwał jako wikariusz

Ks. kan. Roman Tomaszczuk na tle katedry świdnickiej, gdzie posługiwał jako wikariusz

Od środy 1 lutego w parafii św. Barbary jako wikariusz posługuje ks. Roman Tomaszczuk. Były szef diecezjalnych mediów katolickich i benedyktyn.

Był znanym duszpasterzem i redaktorem. Często rozmyślał o życiu w klasztorze. - W ciągu piętnastu lat kapłaństwa, zdarzyło się już w drugim, może w trzecim roku po święceniach, że pojawiała się myśl: idź do klasztoru! Jednak wtedy byłem za młody, potem z kolei byłem zachłyśnięty wolnością redaktorka. Jeszcze później była przeprowadzka, kongres małżeństw. Zawsze coś! Coś lub ktoś ważniejsze od wezwania – relacjonował na łamach gazety, którą redagował.

CZYTAJ DALEJ

Ewangelia na niedzielę: Być solą, czyli co zrobić by nasze życie miało smak?

2023-02-03 14:50

[ TEMATY ]

Ewangelia

rozważania

s. Amata CSFN

W języku hebrajskim adama – znaczy „gleba, ziemia”. Jesteśmy synami Adama – synami ziemi stworzonymi przez Boga. My mamy być solą tej ziemi. Ziemia potrzebuje świadków, którzy będą przemieniać świat. Jezus z ufnością powierza nam życiowe zadanie – być solą ziemi i światłem świata. W takim duchu Ks. Krzysztof Wons, dyrektor Centrum Formacji Duchowej w Krakowie, proponuje odczytać Ewangelię na niedzielę 5 lutego.

Jeśli sól utraci swój smak

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję