Reklama

Czytajmy „Jasną Górę”!

Wakacyjny numer dwumiesięcznika „Jasna Góra” otwiera serdeczny list Ojców i Braci Paulinów do pielgrzymów, którzy o tej porze roku podążają ze wszystkich stron Polski na Jasną Górę. Ważnym tematem obecnego numeru jest Jubileuszowy Rok 700-lecia zatwierdzenia Zakonu przez Stolicę Apostolską. Redakcja zamieszcza z tej okazji wywiad pt. „Jak kochać Chrystusa lepiej?”, który z generałem Zakonu Paulinów - o. Izydorem Matuszewskim przeprowadził o. Robert Jasiulewicz. O dziejach Zakonu na Węgrzech mówią paulini o. Lehel Kürtösi oraz br. Bánk Sáfrán w wywiadzie „Zakon jest jak rzeka...”. Najważniejsze fakty z paulińskich kronik przypomina ciekawie ilustrowany artykuł „Historia Zakonu Paulinów”, natomiast obszerny wywiad z o. Dominikiem Partyką, przeorem paulińskiego klasztoru w Leśnej Podlaskiej, zawiera wiele interesujących informacji o ponad 400--letniej historii tego sanktuarium oraz leśnieńskich obchodach paulińskiego jubileuszu. Na stronach „Jasnej Góry” znajdziemy również relacje z aktualnych wydarzeń z życia Zakonu. Jest to m.in. refleksja o spotkaniu z Ojcem Świętym Benedyktem XVI w Nowym Jorku, w którym uczestniczyła liczna grupa wiernych z Amerykańskiej Częstochowy. O. Eustachy Rakoczy w artykule „Jasnogórski Kawalerzysta-partyzant, profesor, pielgrzym” przypomina postać zmarłego w ub.r.prof. Ludwika Maciąga „Sasa”. Redakcja przygotowała również relacje z peregrynacji kopii Jasnogórskiego Obrazu w parafii pw. św. Floriana w Żywcu-Zabłociu oraz z poświęcenia kopii Ikony Matki Bożej Jasnogórskiej, która znajduje się w kaplicy polskiej na terenie prawosławnego klasztoru Niłowa Pustyń w okolicach Ostaszkowa w Rosji. (A. W.)

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Papież przyjął na audiencji dwóch Polaków-nuncjuszy

Ojciec Święty przyjął dziś na poszczególnych audiencjach kilku biskupów w tym dwóch Polaków-nuncjuszy: arcybiskupa Waldemara Stanisława Sommertaga, nuncjusza apostolskiego w Nikaragui oraz arcybiskupa Andrzeja Józwowicza, nuncjusza apostolskiego w Iranie – poinformowało watykańskie Biuro Prasowe.

Ponadto Ojciec Święty przyjął także arcybiskupa archidiecezji Matki Bożej w Moskwie Paolo Pezzi FSCB oraz nuncjusza apostolskiego w Demokratycznej Republice Konga, arcybiskupa Ettore Balestrero. Tradycyjnie watykańskie Biuro Prasowe nie informuje o poruszanych w tych rozmowach tematach.

CZYTAJ DALEJ

Dziękczynnie za światło wiary

2021-09-26 22:56

[ TEMATY ]

abp Wacław Depo

Radomsko

Dziękczynienie za beatifikację

Beata Pieczykura/Niedziela

– Kardynał Stefan Wyszyński jest darem dla Kościoła nie tylko w Polsce. Przede wszystkim był prymasem jasnogórskim, a głos z Jasnej Góry był głosem do narodu. Dlatego musimy tak patrzeć na beatyfikację. To jest dar nie tylko dla nas, lecz także dla współczesnej Europy, powinien być znakiem, na którym mamy się oprzeć, i nie jest znakiem sprzeciwu. Błogosławiony kardynał nie jest po to, by was dzielić, ale po to, by nam przypominać, że Kościół ma obowiązek głosić prawdę Ewangelii i żądać wolności tej prawdziwej podporządkowanej prawdzie i sprawiedliwości społecznej, która musi dziś na nowo – powiedział „Niedzieli” abp Wacław Depo w parafii św. Lamberta Biskupa Męczennika w Radomsku.

Wdzięczność i pamięć zgromadziła wiernych w kościele św. Lamberta Biskupa Męczennika w Radomsku na dziękczynnej Mszy św. za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Róży Czackiej. 26 września liturgii przewodniczył abp Wacław Depo.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję