Reklama

Niedziela Świdnicka

Wielki Post

Wałbrzych. Mają pomysł duchowe ożywienie parafii

Młody duszpasterz z Wałbrzycha po raz kolejny wyszedł z duszpasterską inicjatywą.

[ TEMATY ]

inicjatywa

Wielki Post

ks. Bartosz Kocur

Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Wałbrzychu

Ks. Bartosz Kocur z wałbrzyską młodzieżą

Ks. Bartosz Kocur z wałbrzyską młodzieżą

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

O nowym dziele, jeszcze w przed rozpoczęciem Wielkiego Postu, ks. Bartosz Kocur opowiadał w czasie niedzielnych homilii, wyjaśniając na czym będzie polegała indywidualna modlitwa ogarniająca wszystkich wiernych z parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny na Piaskowej Górze.

Jeden dzień

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

- W tę duchową inicjatywę o przemianę ludzkich serc naszej parafii, można włączyć się indywidualnie lub całą rodziną. Liczy się przede wszystkim intencja – mówi ks. Kocur, objaśniając, że chodzi zaledwie o jeden dzień w Wielkim Poście, aby podjąć się modlitwy różańcowej, umartwień, przestrzegać postu ścisłego oraz ofiarować Komunię Świętą w intencji parafii. – Te praktyki religijne mają przede wszystkim każdemu z nas pomóc zbliżyć się do Boga i pogłębiać naszą wiarę. Wielki Post to czas pokuty i nawrócenia, a inicjatywa „Parafianie za parafian” może być dla wielu ludzi okazją do wzmocnienia swojej duchowości i pogłębienia więzi z Kościołem lokalnym – dodaje.

Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Wałbrzychu

Duszpasterz zachęcający wiernych do podjęcia wyzwania

Duszpasterz zachęcający wiernych do podjęcia wyzwania

Reklama

Czujemy się odpowiedzialni

Dla owocniejszego przeżycia dnia pokutnego, duchowny przygotował specjalną książeczkę. - Każda zapisana osoba lub rodzina otrzymała przygotowany modlitewnik, w którym znajdują się teksty, mające pomóc w przeżyciu tego dnia w intencji parafii. Wszystkie modlitwy zostały przygotowane i przez ks. Bartosza i wspólnotę młodzieży.

Wałbrzyski wikariusz zaznaczył, że celem duszpasterskiej akcji jest pokazanie, jak wielu ludziom zależy na swojej parafii. – To okazja do pokuty i modlitwy w intencji wspólnoty, w intencji ludzi chorych, załamanych, potrzebujących pomocy. Myślimy także o tych, których nie możemy spotkać w ławkach naszej świątyni. W ten sposób chcemy zrobić coś dodatkowego, dla parafii i czuć się za nią odpowiedzialni, ponieważ wszyscy tworzymy jeden Kościół – zaznaczył.

Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Wałbrzychu

Pierwszego dnia do inicjatywy przyłączyli się Państwo Makielowie, rodzice ks. Adama Makiela

Pierwszego dnia do inicjatywy przyłączyli się Państwo Makielowie, rodzice ks. Adama Makiela

Inicjatywa otrzymała błogosławieństwo miejscowego proboszcza ks. prał. Krzysztofa Moszumańskiego. W pierwszych dniach zachęty, do inicjatywny przystąpiło ponad 50 osób.

2023-02-21 08:00

Ocena: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Poukładany bałagan

Niedziela Ogólnopolska 10/2015, str. 26

[ TEMATY ]

Wielki Post

Magdalena Niebudek

Kiedy próbujemy odnaleźć zagubiony przedmiot, zapalamy w domu wszystkie światła, niekiedy bierzemy do ręki latarkę i zabieramy się do szukania. Jak w naszym życiowym bałaganie odnaleźć siebie? Także trzeba zapalić światło

W Albertinum, muzeum prezentującym sztukę od romantyzmu do współczesności, znajdującym się w Dreźnie, widziałem niecodzienną instalację. Niezliczona ilość używanych przez człowieka rzeczy została precyzyjnie poukładana, tworząc imponujący kwadrat. Przedmioty codziennego użytku: telefon, czajnik, walizka, komputer, szczoteczka do zębów, suszarka i wiele innych, które zazwyczaj leżą gdzieś w naszych łazienkach bądź w pokojach, zostały pieczołowicie spakowane, ułożone. Pomyślałem sobie: spakowany bałagan, a może – poukładany bałagan.

CZYTAJ DALEJ

Prymas Tysiąclecia

2024-05-21 13:57

Niedziela Ogólnopolska 21/2024, str. 22

[ TEMATY ]

bł. kard. Stefan Wyszyński

pl.wikipedia.org

Był autorytetem moralnym i jedną z najważniejszych postaci polskiego Kościoła w XX wieku.

Stefan Wyszyński urodził się w miejscowości Zuzela nad Bugiem. Szybko rozeznał powołanie kapłańskie i w 1920 r. wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku. Święcenia kapłańskie otrzymał w 1924 r. Kontynuował naukę, uzyskując doktorat w 1929 r. W 1946 r. otrzymał sakrę biskupią. Jako dewizę przyjął hasło Soli Deo (Jedynemu Bogu), któremu wierny był do końca życia.

CZYTAJ DALEJ

Coraz większe napięcie w Brukseli...

2024-05-28 21:52

[ TEMATY ]

Unia

Adobe Stock

W Brukseli oraz w paru stolicach poważnych krajów europejskich powstało ogromne napięcie po nagłym ruchu premiera Francji E. Macrona wysuwającym jako pretendenta do głównego stolca w UE Mario Draghiego. Skala niepokoju jest wielka i to nie tylko w szeregach EPP, które zostało tym ruchem całkowicie zaszachowane. EPP jest teraz jak bokser, który wiózł przez trzynaście rund przewagę i czekał na końcowy gong w piętnastej, ale pod koniec 13-ej dostał potężnego sierpa, po którym ledwo utrzymał równowagę. Ale o tym za chwilę.

Podobne wrażenie wywołało wyrzucenie z ID niemieckiej AfD i otwarta już propozycja M. LePen skierowana do G. Meloni, zawierająca propozycję ścisłej współpracy ECR z ID. Zmora powstania bloku porównywalnego swoją siłą z EPP i z S&Dwywołała prawdziwy popłoch w środowiskach lewicowych.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję