Reklama

Niedziela Świdnicka

Diecezja świdnicka ze św. Janem Pawłem II

Diecezja świdnicka włącza się w zaplanowaną od 31 marca do 2 kwietnia inicjatywę "Dolny Śląsk ze św. Janem Pawłem II".

[ TEMATY ]

Dolny Śląsk

św. Jan Paweł II

diecezja świdnicka

Dolny Śląsk z Janem Pawłem II

Dolny Śląsk z Janem Pawłem II

Z racji 18. rocznicy śmierci św. Jana Pawła II w wielu parafiach diecezji świdnickiej odbędą się drogi krzyżowe oraz inne nabożeństwa a także marsze poparcia i wydarzenia kulturalne. Poniżej prezentujemy oficjalny plan wydarzeń, o których informuje diecezja świdnicka.

Świdnica – stolica diecezji

31 III (piątek)

Reklama

- o godz.: 7.30 i 18, a dla dzieci 17. - parafia NMP Królowej Polski- drogi krzyżowe z św. Janem Pawłem II

- godz. 19.30 – Miejska Droga Krzyżowa z rozważaniami w oparciu o nauczanie św. Jana Pawła II. Początek nabożeństwa przy kościele św. Andrzeja Boboli (ul. Wałbrzyska), zakończenie – pl. św. Jana Pawła II przy katedrze. Nabożeństwu przewodniczy bp Marek Mendyk.

2 IV (niedziela)

- godz. 14-17 - parafia NMP Królowej Polski czuwanie z Janem Pawłem II przed Najświętszym Sakramentem i relikwiach papieża.

- godz. 18.00 - Katedra Świdnicka - Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Świdnickiego w intencji tych, którzy odważnie bronią św. Jana Pawła II

- godz. 19.00 - Katedra Świdnicka - koncert wielkopostny w wykonaniu chóru katedralnego „Tactus sonus”; po zakończonym koncercie przejście pod pomnik św. Jana Pawła II i modlitewny Apel Pamięci poświęcony Patronowi Miasta. Będziemy polecać za jego wstawiennictwem wszystkie ważne sprawy Kościoła, Ojczyzny i naszego miasta Jezusowi Chrystusowi, który przez swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie odkupił nas i wyzwolił.

- godz. 19.30 - parafia Ducha świętego, wieczór papieski: różaniec, program słowno-muzyczny i Apel Jasnogórski.

***

O wydarzeniach w pozostałych miejscowościach można przeczytać na stronie diecezji świdnickiej.

2023-03-30 00:34

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kard. Nycz do stypendystów FDNT: włączcie się do wielkiego świadectwa o Janie Pawle II

Kard. Kazimierz Nycz spotkał się ze stypendystami Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” nazywanej też „żywym pomnikiem św. Jana Pawła II”. W niedzielnej homilii nawiązał do coraz liczniejszych prób podważenia świętości Papieża Polaka i zaapelował do młodzieży o świadectwo o wielkości tego pontyfikatu.

Jednym z elementów programu stypendialnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” jest stała formacja w duchu nauczania św. Jana Pawła II. Podopieczni organizacji uczestniczą w rekolekcjach i rozważają fragmenty papieskiego nauczania. Wspólnie też przeżywają najważniejsze katolickie święta i uroczystości. W spotkaniu opłatkowym studiujących w Warszawie stypendystów uczestniczył kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski i przewodniczący Rady Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2023 r.

2023-05-23 11:20

[ TEMATY ]

zmiany

zmiany księży

zmiany personalne

Zmiany proboszczów

Karol Porwich/Niedziela

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Jezus uzdrowił go z alkoholizmu

2023-06-03 21:38

[ TEMATY ]

świadectwa

Bliżej Życia z wiarą

Archiwum Artura Balceraka

Płakałem trzy dni i byłem pewny, że więcej się już nie napiję – opowiada Artur Balcerak.

Podczas modlitwy zawołałem: „Jezu, zmień moje życie!”. Przed oczami zobaczyłem je całe. Zacząłem płakać...

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję