Reklama

Wiadomości

#KupujŚwiadomie!

Podczas zakupów #KupujŚwiadomie! Zwracaj uwagę na kraj pochodzenia. Twój wybór ma znaczenie!

2023-05-25 07:46

[ TEMATY ]

#KupujŚwiadomie

Mat.prasowy

Czym jest znak PRODUKT POLSKI?

to informacja dla konsumentów, że żywność została wytworzona w Polsce i z krajowych surowców (w przypadku produktów przetworzonych – w minimum 75%),

to wskazówka dla producentów, że warto korzystać z takiego oznaczania produktów spożywczych,

to deklaracja patriotyzmu konsumenckiego i wzmocnienie marki rodzimych produktów,

dzięki logotypowi PRODUKT POLSKI będziesz wiedział, że dana żywność pochodzi z kraju! Produkt oznaczony znakiem PRODUKT POLSKI musi być wyprodukowany z surowców wytworzonych na terenie Polski, w przypadku produktów nieprzetworzonych – w 100%, a odnośnie produktów przetworzonych – w 75%. Dopuszczalne jest użycie importowanych składników, np. przypraw, bakalii, do 25% masy tych produktów pod warunkiem, że składniki te nie są wytwarzane na terenie naszego kraju.

Dlaczego warto wybierać żywność z znakiem PRODUKT POLSKI:

wspieramy przedsiębiorców i rolników działających na terenie Polski.

wielu z nich to nasza rodzina lub znajomi – to forma wsparcia milionów rodaków;

wspieramy lokalne budżety.

kupowanie takich produktów oznacza podatki płacone w naszych gminach i miastach, a tym samym budowę dróg, szkół, przedszkoli… Korzyści związane z nabywaniem artykułów ze znakiem PRODUKT POLSKI są wymierne, a efekty naszych decyzji zakupowych – widoczne,

wpływamy na przychody i zyski firm działających w Polsce,

środki te mogą być wydane m.in. na lokalne inicjatywy, place zabaw – wszystko, czego potrzebują nasze gminy i ich mieszkańcy. Oznacza to także więcej miejsc pracy;

nabywamy produkty, które zostały przetworzone na terenie kraju.

mamy pewność, że artykuł nie przebył wielu tysięcy kilometrów, zanim trafił na nasz stół. Jeżeli zwracamy uwagę na transport i związaną z nim emisję gazów – wybieramy PRODUKT POLSKI, pamiętając jednocześnie, że ta żywność nie potrzebuje też wielu środków konserwujących, koniecznych w przypadku dalekiego transportu;

Reklama

dajemy wyraz nowoczesnemu patriotyzmowi.

Co możesz zrobić?

przede wszystkim kupuj świadomie, wybierając produkty ze znakiem PRODUKT POLSKI.

lajkuj i udostępniaj posty promujące #ProduktPolski

polub stronę PRODUKT POLSKI na Facebooku

pobierz grafikę promującą akcję. Wstaw ją na swoich mediach społecznościowych

porozmawiajcie z innymi o akcji #KupujŚwiadomie

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

#KupujŚwiadomie!

Podczas przedświątecznych zakupów #KupujŚwiadomie! Zwracaj uwagę na kraj pochodzenia. Twój wybór ma znaczenie!

Wybieranie polskich produktów żywnościowych to realne wsparcie dla naszych rolników i przedsiębiorców. Podczas przedświątecznych zakupów #KupujŚwiadomie! Zwracaj uwagę na kraj pochodzenia. Twój wybór ma znaczenie!

CZYTAJ DALEJ

Kapłan ma trwać przy Chrystusie

– Cieszymy się, że możemy odprawiać nasza Msze św. prymicyjną w kościele seminaryjnym w dzień Serca Pana Jezusa – powiedział ks. Adrian Figurski, który w kościele Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana przewodniczył Mszy św. prymicyjnej.

Msze św. 2 czerwca koncelebrowali neoprezbiterzy z archidiecezji częstochowskiej i diecezji sosnowieckiej oraz przełożeni i profesorzy seminarium.

CZYTAJ DALEJ

„Z nadziei, która jest w nas”.

2023-06-03 15:38

Instytut Tertio Millenio

Laureaci konkursu wraz z opiekunami i komisją konkursową

Laureaci konkursu wraz z opiekunami i komisją konkursową

Za nami XIX edycja Konkursu Papieskiego. Tematem była nadzieja obecna w młodym pokoleniu.

3 VI 2023r., w refektarzu wrocławskiego klasztoru Ojców Dominikanów odbył się regionalny finał XIX edycji Konkursu Papieskiego, którego organizatorem jest Instytut Tertio Millennio. Tegoroczny konkurs odbywał się pod hasłem „Z nadziei, która jest w nas”, zaczerpniętym z nauczania Jana Pawła II.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję