Reklama

Niedziela Wrocławska

Przyjdź, Duchu Święty!

W najbliższą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W wigilię tej uroczystości parafie i wspólnoty naszej archidiecezji przygotowują dla wiernych spotkania modlitewne. Przygotowaliśmy listę miejsc, w których będzie można włączyć się do wspólnej modlitwy.

2023-05-24 08:30

Karol Porwich/Niedziela

Bagno, kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
Czuwanie rozpocznie się o godz. 17 konferencją dla kobiet w domu parafialnym, którą wygłosi Rose Moyer z Teksasu;
19 – nabożeństwo majowe;
19.30 – uwielbienie, konferencja i modlitwa do Ducha Świętego;
21.30 – Agapa;
22.30 – Eucharystia z Wigilii Zesłania Ducha Świętego.

Brzeg, kościół pw. Miłosierdzia Bożego
Czuwanie rozpocznie się uroczystą Mszą św. z rozbudowaną liturgią słowa o godz. 18. Następnie będzie Droga Światła z procesją wokół kościoła. Trzecim punktem czuwania będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o siedem darów Ducha Świętego. Wigilia zakończy się ok. godz. 21 Apelem Jasnogórskim.

Kąty Wrocławskie, kościół pw. św. Piotra i Pawła
20 – Hymn do Ducha Świętego;
20-20.40 – Nabożeństwo słowa Bożego z konferencją o Duchu Świętym;
20.40-21 – Adoracja w ciszy;
21-21.10 – Apel Jasnogórski z Litanią Loretańską;
21.10 -21.50 – Adoracja połączona z modlitwą uwielbienia;
21.50 – zakończenie Adoracji;
21.50-22.00 – przerwa;
22.00 – Eucharystia z Wigilii Zesłania Ducha Świętego.

Marcinkowice, kościół pw. św. Marcina Biskupa
Czuwanie rozpocznie się o godz. 19, następnie o godz. 21 sprawowana będzie Msza św. z Wigilii Zesłania Ducha Świętego.

Milicz, kościół pw. św. Andrzeja Boboli
Modlitewne czuwanie będzie trwało od godz 21 do północy.

Oleśnica, kościół pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty
Czuwanie rozpocznie Msza św. połączona z Nieszporami o godz. 18 w Bazylice. Po niej majówka, różaniec i uwielbienie.

Oława, kościół pw. Miłosierdzia Bożego
O godz. 18 sprawowana będzie Msza św. wigilijna przed Zesłaniem Ducha Świętego. Po Mszy św. czuwanie modlitewne z modlitwą uwielbienia.

Siechnice, kościół Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny
Modlitewne czuwanie przed uroczystością będzie trwało od godz. 19.30 do 22.

Reklama

Święta Katarzyna, kościół pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej
Celebracja Wigilii Zesłania Ducha Świętego rozpocznie się Mszą św. o godz. 18. Po Eucharystii czuwanie i adoracja Najświętszego Sakramentu.

Wołów, kościół pw. św. Wawrzyńca
Początek czuwania o godz. 19, z modlitwą o wylanie Ducha Świętego, zakończenie o godz. 23.

Wrocław
Kościół pw. św. Stanisława Kostki
17.30 – Msza święta;
18.30 – Uroczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu w towarzystwie Książęcej Orkiestry Kameralnej oraz chórów pod batutą p. Marka Kudry.

Kościół pw. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, Wrocław-Strachocin
Wspólne czuwanie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego rozpocznie się o godz. 19.30 nieszporami a zakończy jutrznią w niedzielę o świcie. W trakcie czuwania będzie modlitwa rodziców za dzieci, modlitwa uwielbienia, Adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 22 Eucharystia.

Kościół pw. św. Bonifacego
19.45 – Nieszpory;
20.30 – modlitwa o dary Ducha Świętego;
21.30 – Eucharystia.

Kościół pw. św. Michała Archanioła na Ołbinie
Czuwanie rozpocznie się o godz. 20. W programie: konferencja, wieczór uwielbienia z modlitwą wstawienniczą, o godz. 24 Msza św. z Wigilii Zesłania Ducha Świętego.

Kościół Najświętszej Maryi Panny Na Piasku
Czuwanie rozpocznie się o godz. 21 Mszą św., po której będzie uwielbienie i modlitwy wstawiennicze. Modlitwę poprowadzi Wspólnota Bożego Serca i opiekun wspólnoty ks. Krystian Charchut.

Kościół pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Wrocław-Klecina
Czuwanie rozpocznie o godz. 20, a zakończy o godz. 22 Mszą św. wigilijną z uroczystości Zesłania Ducha Świętego. W programie czuwania Droga Światła, Różaniec z Duchem Świętym, uwielbienie. Czuwanie poprowadzi Wspólnota Paraklet.

Reklama

Kościół pw. Najświętszego Serca Jezusowego przy Moście Grunwaldzkim
Czuwanie rozpocznie się o godz. 19.30. W programie jest uwielbienie Boga, konferencja, adoracja, modlitwa wstawiennicza. Czuwanie zakończy Msza św. o godz. 24.

Kościół pw. św. Klemensa Dworzaka
Czuwanie rozpocznie się uwielbieniem o godz. 20.10, by następnie ok. godz.20.30 celebrować uroczystą Mszę św. wigilijną z rozbudowaną liturgią Słowa. Całość zakończy się ok. godz. 22.

Kościół pw. św. Ignacego z Loyoli
Duszpasterstwo akademickie DACH serdecznie zaprasza na czuwanie „Zjednoczeni w Duchu”. Czuwanie rozpocznie się o godz. 21.30 w górnym kościele. W planie wieczoru: uwielbienie, adoracja Najświętszego Sakramentu a wszystko zakończy Eucharystia o godz. 22.30.

Kościół pw. św. Elżbiety na Grabiszynie
W godz. 22-24.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i czuwanie z modlitwą o zesłanie Ducha Świętego. Czuwanie i modlitwę poprowadzi parafialna wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Getsemani. O północy będzie Msza św. z uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

Kościół pw. św. Franciszka z Asyżu
Modlitewne czuwanie rozpocznie się Nieszporami z Wigilii Zesłania Ducha Świętego po wieczornej Mszy św. Czuwanie będzie trwało do godz. 21.

Kościół pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia
Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18. W programie czuwania: nabożeństwo majowe z adoracją Najświętszego Sakramentu, świadectwo, radosne uwielbienie, koronka do Ducha Świętego, katecheza, modlitwa wstawiennicza o wylanie darów, błogosławieństwo, Apel Jasnogórski.

Kościół pw. Najświętszej Maryi Panny Nieustające Pomocy, Muchobór Mały
Czuwanie rozpocznie się o godz. 21, będzie trwało do godz. 24.

Reklama

Kościół pw. Opieki św. Józefa na Ołbinie
Noc Zesłania Ducha Świętego rozpocznie się o godz. 21 Apelem Jasnogórskim i modlitwą różańcową. Następnie będzie modlitwa uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem, Msza św. o północy, agapa w klasztorze. Dalsza część modlitwy w kościele o wylanie darów Ducha Świętego i zakończenie Jutrznią ok. godz. 5.

Kościół pw. św. Wawrzyńca (ul. Bujwida)/ Duszpasterstwo Akademickie „Wawrzyny”
Początek czuwania o godz. 20.

Kościół pw. Odkupiciela Świata
Czuwanie rozpocznie się o godz. 20. O godz. 23 sprawowana będzie Msza św. z Wigilii Zesłania Ducha Świętego.

Kościół pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju na Popowicach
Rozpoczęcie o godz. 20 w dużym kościele. Msza św. o północy. Czuwanie poprowadzą wspólnoty charyzmatyczne z Wrocławia.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kapłan ma trwać przy Chrystusie

– Cieszymy się, że możemy odprawiać nasza Msze św. prymicyjną w kościele seminaryjnym w dzień Serca Pana Jezusa – powiedział ks. Adrian Figurski, który w kościele Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana przewodniczył Mszy św. prymicyjnej.

Msze św. 2 czerwca koncelebrowali neoprezbiterzy z archidiecezji częstochowskiej i diecezji sosnowieckiej oraz przełożeni i profesorzy seminarium.

CZYTAJ DALEJ

Polski przemysł kosmiczny - wielki potencjał i szanse dla gospodarki

2023-06-03 18:48

pixabay.com

Polski przemysł kosmiczny to niedoceniana jeszcze szansa na zdobycie naszego miejsca w świecie tej nauki i tej technologii, która do tej pory była zarezerwowana tylko dla największych mocarstw. Inwestując w tę dziedzinę, mamy możliwość sięgnąć po swój kawałek "tortu" na początku budowania przemysłu o ogromnym potencjale.

Nasi inżynierowie należą do najlepszych na świecie, a polskie firmy produkują podzespoły do urządzeń, które uczestniczą w międzynarodowych misjach kosmicznych. To pokazuje, że gdybyśmy skonsolidowali te firmy, moglibyśmy samodzielnie tworzyć całe urządzenia, satelity i inne technologie kosmiczne.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Zakończyła się 3. edycja Ekumenicznej Szkoły Biblijnej

2023-06-03 18:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

Zakończyła się 3 edycja Ekumenicznej Szkoły Biblijnej, która jest wspólnym projektem Archidiecezji Łódzkiej i łódzkiego oddziału Polskiej Rady Ekumenicznej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję