Reklama

Aspekty

Kościół otwarty na wszystkich

Festyn Parafialny w Drezdenku zgromadził tłumy!

II Parafialny Festyn Rodzinny, który został zorganizowany przez Parafię pw. Przemienienia Pańskiego w Drezdenku zgromadził rekordowe tłumy. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji - link poniżej.


Wspólnotowe świętowanie rozpoczęło się Mszą świętą o godz. 11:30. Pogoda dopisywała i zachęcała do spędzenia wolnego czasu właśnie na rodzinnym festynie. Piknik zgromadził nie tylko miejscowych, ale z gościnności organizatorów skorzystali mieszkańcy okolicznych miejscowości. Każdy znalazł coś dla siebie. Sporych emocji dostarczyło losowanie atrakcyjnych nagród ufundowanych przez życzliwych sponsorów dla osób, które podczas trwania imprezy nabyły cegiełki. Szczęściarze z imprezy odjechali rowerem.

Pomysłodawcą i organizatorem festynu był wiceprzeor ks. Paweł Greń CRL, który swoją otwartością potrafił zjednać tłumy. Wśród licznie przybyłych gości znaleźli się: Biskup Pomocniczy Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej bp Adrian Put, Europoseł Elżbieta Rafalska, Poseł na Sejm RP Elżbieta Płonka, Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, Radna Sejmiku Województwa Lubuskiego Zofia Dajczak, Wicestarosta Paweł Antczak.

W programie festynu było wiele atrakcji w tym m.in. pokazy strażackie, zamki dmuchane, koncerty, tańce, animacje i konkursy. Było dużo gier, zabaw i konkursów dla dzieci i rodziców. Organizatorzy zadbali również o coś dla ciała. Pieczone kiełbaski, zupa grochowa, domowe ciasta, wata cukrowa, kawa, herbata – to tylko niewielka część przygotowanego menu. Wielu parafian dostarczyło ciasto i inne specjały.

Ci, którzy postanowili przyjść, na pewno się nie zawiedli. Tuż po otwarciu rozpoczęły się występy artystyczne. Przed licznie zebraną publicznością występowali przedszkolacy oraz uczniowie, śpiewali również seniorzy.

Ponadto dla najmłodszych przygotowano miejsce do malowania obrazów. Były też pyszne placki, by osłodzić sobie nieco popołudnie. O część edukacyjną festynu zadbali ratownicy ze Szpitala Powiatowego w Drezdenku, którzy uczyli pierwszej pomocy, między innymi masażu serca z wykorzystaniem specjalnych fantomów oraz defibrylatora AED. Wszyscy chętni mogli zobaczyć sprzęt, jakim dysponuje OSP Drezdenko. Ponownie do udziału w festynie włączyła się policja, która wszystkim chętnym prezentowała samochody służbowe. Niebywałą atrakcją był towarzyszący policjantom, specjalnie wyszkolony pies. Wśród licznych stoisk znalazły się stanowiska: Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, która informowała o zagrożeniach i rozwiązywaniu problemów związanych z różnego rodzaju uzależnieniami, a także Starostwa Powiatowego w Strzelcach Krajeńskich, Nadleśnictwa Karwin oraz Smolarz, PGNiG, Rehakompleks medical&sport, Ahoj Przygodo. Wśród organizatorów nie mogło zabraknąć licznych grup parafialnych, skupionych wokół kościoła. Obecna była m.in. Liturgiczna Służba Ołtarza, ministranci, Caritas, Apostolat Maryjny. Parafianie na festyn dostarczyli ogromną liczbę wartościowych przedmiotów, sponsorzy także nie zawiedli, przekazując ciekawe i cenne dary na loterię.

Reklama

- W przygotowanie festynu włączyli się wszyscy chętni, również spoza parafii. Gospodynie upiekły domowe ciasta, kucharki ze Szkoły Podstawowej nr 1 ugotowały grochówkę. Były również interesujące fanty na loterii, m.in. vouchery na zabiegi kosmetyczne, fryzjerskie, badania profilaktyczne, do kwiaciarni i wiele, wiele innych. Wielu ludzi przychodziło i pytało, czy mogą się przyłączyć. To najpiękniejszy znak budowania wspólnoty. Trzeba przyznać, że to była wspaniała rodzinna zabawa. Cieszę się, że przybyło tu tak wiele osób. Radość dzieci i ich uśmiech są nieocenione. – powiedział ks. Paweł Greń, organizator i pomysłodawca festynu.

Z każdą godziną na plac parafialny przybywało coraz więcej ludzi. Zabawa była znakomita. Harcerze zadbali o wspólne zabawy z najmłodszymi, przygotowali stanowiska z grami sprawnościowymi dla wszystkich chętnych.

Całość była bardzo udana i zintegrowała lokalną społeczność. Festyn Parafialny w Drezdenku to impreza, która już na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń parafialnych. To nie tylko integracja w parafii i gminie, dobra zabawa, a przede wszystkim zwrócenie oczu uczestników na Kościół, który jest otwarty dla wszystkich.

2023-06-04 20:36

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Tomasz Samołyk widział film "Zielona Granica" i mówi, jakie jest główne przesłanie produkcji Agnieszki Holland

2023-09-23 21:14

[ TEMATY ]

film

screen/Tomasz Samołyk

Strażnicy zostali w tym filmie naznaczeni. Znam osobę, której bliski czlonek rodziny był wtedy tam na granicy jako mundurowy i uwierzcie, że ostatnie co chciał to chciał gnoić ludzi, poniżać ich, dobrze się tam bawić.... a raczej działał w ekstremalnie trudnych warunkach widząc ludzką biedę i agresję Białorusinów - mówi Tomasz Samołyk.

Co naprawdę jest w filmie "Zielona granica" Agnieszki Holland? Jakie jest jego główne przesłanie? Jak przedstawiono w nim strażników? Co działo się na granicy w 2021 roku?

CZYTAJ DALEJ

W Bazylice św. Piotra ruszyły przygotowania do Roku Świętego

2023-10-03 13:49

[ TEMATY ]

Rzym

Włodzimierz Rędzioch

Drzwi Święte Bazyliki św. Piotra są symbolem Lat Świętych obchodzonych w Kościele Katolickim od roku 1300 – ich otwarcie przez Papieża jest symbolicznym początkiem Roku Świętego. Pierwsza udokumentowana informacja o tym obrzędzie pochodzi z 1500 r., gdy to papież Aleksander VI zapoczątkował tę tradycję inaugurując obchody Jubileuszu przełomu XV i XVI wieku.

Obecne Drzwi Święte Bazyliki watykańskiej zostały wykonane przez rzeźbiarza Vico Consorti, a otworzono je po raz pierwszy w wigilię Bożego Narodzenia 1949 roku. Drzwi były darem dla papieża Piusa XII od Franza von Strenga, biskupa Lugano i Bazylei oraz katolików szwajcarskich w podzięce Panu za ocalenie Szwajcarii przed II wojną światową. Zwane są one „Drzwiami Wielkiego Przebaczenia”.

CZYTAJ DALEJ

Wicepostulator procesu beatyfikacyjnego o o. Andraszu: doradzał św. Maksymilianowi, a przed furtą stała kolejka jego penitetntów

2023-10-03 17:59

[ TEMATY ]

beatyfikacja

Mateusz Wyrwich

O. Józef Andrasz

O. Józef Andrasz

Był dyrektorem pierwszego w Polsce wydawnictwa katolickiego, św. Maksymilian pytał go o radę zakładając „Rycerza Niepokalanej”. Był też zaangażowany w zawierzenie narodu polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w 1951 roku oraz w propagowanie kultu Bożego Miłosierdzia. Spowiadał wiele godzin dziennie. Jego najbardziej znaną penitentką była św. s. Faustyna Kowalska. O. Józef Andrasz może być wzorem oddania jako szafarz sakramentów – mówi wicepostulator procesu jezuita o. Mariusz Balcerak.

Joanna Operacz (KAI) - Prawie rok temu zaczął się proces beatyfikacyjny o. Józefa Andrasza. Na jakim etapie są prace?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję