Reklama

Wiara

Codzienne rozważania do Ewangelii

Kim jest dla mnie Jezus, że tak troszczy się o mnie?

Rozważania do Ewangelii Łk 9, 7-9.

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Czwartek, 28 września. Św. Wacława, męczennika, wsp. obow.

• Ag 1, 1-8 • Ps 149, 1-2.3-4.5-6a i 9b • Łk 9, 7-9

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Tetrarcha Herod usłyszał o wszystkich cudach zdziałanych przez Jezusa i był zaniepokojony. Niektórzy bowiem mówili, że Jan powstał z martwych; inni, że Eliasz się zjawił; jeszcze inni, że któryś z dawnych proroków zmartwychwstał. Lecz Herod mówił: «Ja kazałem ściąć Jana. Któż więc jest Ten, o którym takie rzeczy słyszę?» I chciał Go zobaczyć.

Jezusowe cuda!

Zaniepokojenie Heroda z powodu cudów Jezusa mówi nam o tym, kim tak naprawdę jest Jezus. Istnieje niebezpieczeństwo, że tak jak do wielu innych rzeczy różnych nowych osiągnięć komputerowych elektronicznych możemy się przyzwyczaić, że nie będzie to na nas już robić żadnego wrażenia. Bóg ciągle wychodzi do człowieka ze swoją inicjatywą i propozycją, dając rożne znaki swojej obecności i miłości. Istnieje też niebezpieczeństwo, że możemy w ogóle tego nie zauważać lub ignorować, uważając, że to tak ma być. Zastanów się, czy Jezusowe cuda, które dokonywał i nieustannie dokonuje w naszym życiu, potrafią Cię zachwycić, wprowadzić w zadumę uwielbienia i dziękczynienia, chociażby ten codzienny cud nad cudami, który się dokonuje każdego dnia na ołtarzu podczas sprawowanej Mszy Świętej. Czy będąc na tej uczcie eucharystycznej, karmiąc się Słowem Bożym, korzystając z sakramentu spowiedzi, przyjmując Jezusa w Komunii Świętej, dostrzegasz tę wielką troskę i miłość Boga do Ciebie? Nie tylko Herod zastanawia się kim jest Jezus, że takie cuda działa. Są różne też przypuszczenia i odpowiedzi. Staraj sobie też postawić to pytanie i odpowiedzieć na nie. Kim jest dla mnie Jezus, że tak troszczy się o mnie, karmiąc mnie tym niebiańskim pokarmem, który daje życie wieczne? Karmi mnie przecież swoim Ciałem i swoją Przenajdroższą Krwią.

Reklama

Z.L.

WSZYSTKIE ROZWAŻANIA DOSTĘPNE W KSIĄŻCE "Żyć Ewangelią" DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

2023-08-10 14:33

Ocena: +38 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Otwórzmy swoje serca na Boga, abyśmy mogli kochać bliźnich

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mk 12, 28b-34.

Piątek, 17 marca 2023. Św. Patryka, biskupa, wsp. dow. WIELKI POST.

CZYTAJ DALEJ

Podano datę pogrzebu zamordowanych policjantów

2023-12-08 14:39

[ TEMATY ]

pogrzeb

pixabay

Pogrzeby asp. szt. Daniela Łuczyńskiego oraz asp. szt. Ireneusza Michalaka – policjantów, którzy zmarli w poniedziałek w wyniku ran postrzałowych, odbędą się w czwartek 14 grudnia – podała w piątek policja.

Rzecznik dolnośląskiej policji asp. szt. Łukasz Dutkowiak poinformował w piątek, że pogrzeby zamordowanych policjantów odbędą się w czwartek 14 grudnia. Uroczystości odbędą się w kościele pw. Ducha Świętego przy ul. Bardzkiej we Wrocławiu oraz w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Uzdrowienia Chorych w Łozinie pod Wrocławiem.

CZYTAJ DALEJ

Bp Wróbel: w naprotechnologii człowiek jest podmiotem, w in vitro przedmiotem

2023-12-08 19:23

[ TEMATY ]

in vitro

naprotechnologia

bp Józef Wróbel

KAI/BP KEP

Bp dr hab. Józef Wróbel SCJ, prof. KUL

Bp dr hab. Józef Wróbel SCJ, prof. KUL

W technice in vitro dziecko nie jest traktowane jako równe w godności rodzicom. Jest ono traktowane przedmiotowo – podobnie do innych rzeczy, które człowiek stara się nabyć i posiadać. Naprotechnologia w całej pełni respektuje godność osobową rodziców oraz ich dziecka. Nikt nie jest traktowany przedmiotowo, ale zawsze podmiotowo – powiedział bp dr hab. Józef Wróbel SCJ, prof. KUL, przewodniczący Zespołu Ekspertów Konferencji Episkopatu Polski ds. Bioetycznych. 8 grudnia Kościół obchodzi uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, która jest okazją do podejmowania refleksji bioetycznych.

Prawo do życia i jego obrona to współcześnie poważne wyzwanie dla moralistów, etyków oraz lekarzy. Jak podkreślił bp Józef Wróbel, „cały zastęp lekarzy i naukowców występuje w zdecydowany sposób po stronie człowieka-pacjenta”. Zaznaczył, że wielu lekarzy naukowców, również noblistów, wkłada wiele wysiłku w odkrywanie przyczyn ludzkich chorób i dolegliwości, a także możliwości ich leczenia i profilaktyki. Jednocześnie występuje szereg negatywnych zjawisk takich jak aborcja, eutanazja, in vitro czy eksperymenty na ludzkich zarodkach i embrionach.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję