Reklama

Wiara

Codzienne rozważania do Ewangelii

Czy przyjmuję trudne sytuacje jako mój krzyż, łącząc go z krzyżem Chrystusa?

Rozważania do Ewangelii Łk 9, 43b-45.

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Sobota, 30 września. Św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła, wsp. obow.

• Za 2, 5-9.14-15a • Jr 31, 10.11-12ab.13 • Łk 9, 43b-45

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Gdy wszyscy pełni byli podziwu dla wszystkich czynów Jezusa, On powiedział do swoich uczniów: «Weźcie wy sobie dobrze do serca te właśnie słowa: Syn Człowieczy będzie wydany w ręce ludzi». Lecz oni nie rozumieli tego powiedzenia; było ono zakryte przed nimi, tak że go nie pojęli, a bali się zapytać Go o nie.

Weźcie wy sobie dobrze do serca te właśnie słowa: Syn Człowieczy będzie wydany w ręce ludzi. W tym fragmencie Jezus przypomina nam, że pójście za Nim to nie tylko piękne, wzniosłe chwile, lecz także prześladowania, których On sam doświadczył. Przygotowuje nas na to, abyśmy się w tych sytuacjach nie gorszyli, nie uciekli, lecz potrafili dać świadectwo o Bożej miłości, jak uczynił to Jezus. On, przychodząc na świat, został całkowicie wydany w ręce ludzi. My, idący za Jezusem, także będziemy i jesteśmy wydawani w ręce ludzi. Tylko, jak reagujemy, szczególnie gdy spotykają nas z ich strony przeciwności, prześladowania, niezrozumienia? Czy to w środowisku pracy, wśród znajomych, czy to we własnej rodzinie. Nieustannie jesteśmy pośród ludzi, nie zawsze życzliwych dla nas. Jak reagujemy? Jezus był spokojny, nawet wobec oprawców potrafił dawać świadectwo prawdzie. Był znakiem, który wskazywał na istnienie innej rzeczywistości, królestwa „nie z tego świata”. Jezus chce powiedzieć, że nie wystarczy tylko podziwiać Go, ale trzeba także za Nim podążać, naśladować Go… To jest prawdziwy sprawdzian uczniów Jezusa: relacja wobec ludzi, szczególnie tych nieprzyjaznych, trudnych… Jesteśmy wydawani w naszym życiu w ręce męża, żony, brata, siostry, matki, ojca, szefa, kolegi z pracy, sąsiadki, bliźniego w potrzebie, spotkanego „przypadkiem” człowieka. Jakie jest moje świadectwo wobec tych ludzi? Czy przyjmuję te sytuacje jako mój krzyż, łącząc go z krzyżem Chrystusa, szansą zbawienia siebie i bliźnich?

Reklama

I.J.

WSZYSTKIE ROZWAŻANIA DOSTĘPNE W KSIĄŻCE "Żyć Ewangelią" DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

2023-08-10 14:44

Ocena: +27 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czy jestem człowiekiem Słowa Bożego?

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mt 7, 15-20.

Środa, 28 czerwca. Św. Ireneusza, biskupa i męczennika, wsp. obow.

CZYTAJ DALEJ

Jestem Niepokalane Poczęcie

Słowa: „Jestem Niepokalane Poczęcie” usłyszała Bernadeta Soubirous z ust Matki Bożej, która ukazała się jej we francuskim Lourdes. 8 grudnia przeżywamy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Kościół celebruje tę uroczystość w Adwencie, czyli na progu nowego roku liturgicznego, i niejako kieruje już spojrzenie wiernych ku uroczystości Bożego Narodzenia. Nie byłoby jej, gdyby nie zgoda Maryi na zostanie Matką Najwyższego, co odnotowuje św. Łukasz w swojej Ewangelii. Anioł powiedział Jej wtedy: „Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą” (por. Łk 1, 28). Właśnie owa pełnia łaski Bożej sprawiła, że Maryja od początków chrześcijaństwa była szczególnie czczona przez wiernych ze względu na swoje wybraństwo i uprzywilejowanie, również to związane z prezentowaną uroczystością.

CZYTAJ DALEJ

Organiści po godzinach: “Przedstawiamy się”

2023-12-08 18:02

Archiwum organistów

Krzysztof Garczarek i Krzysztof Bagiński

Krzysztof Garczarek i Krzysztof Bagiński

Krzysztof Garczarek i Krzysztof Bagiński wrocławscy organiści prowadzą kanał "Organiści po godzinach". W najnowszym filmiku przedstawiają się bliżej swoim widzom

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję