Reklama

Wiadomości

Lasy Państwowe zapowiadają pozew o pomówienie przez polityków KO

Posłanki KO Agnieszka Pomaska i Barbara Nowacka opublikowały film z Lasów Piaśnickich, na którym mówiły, że w miejscu, gdzie Niemcy mordowali Polaków, odbywa się "rzeź drzew". - Posłanki KO ordynarnie kłamią, bo leśnicy chronią teren pamięci, a prace leśne prowadzą w innym miejscu - napisał rzecznik Lasów Państwowych Michał Gzowski. Zapowiedział również pozwanie posłanek do sądu za pomówienie.

2023-09-18 18:55

[ TEMATY ]

Lasy Państwowe

Lasy Państwowe

Jesteśmy w lasach Piaśnickich, miejscu pamięci, miejscu, gdzie Niemcy wymordowali około 14 tysięcy Polaków w czasie II wojny światowej – mówi na nagraniu wideo Barbara Nowacka z KO. Natomiast Agnieszka Pomaska z KO opowiada, że przyjechały w to miejsce po sygnałach, że coś niedobrego się dzieje i zobaczyłyśmy jedną, wielką wycinkę, "rzeź drzew".

Na film polityków opozycji zareagował rzecznik Lasów Państwowych Michał Gzowski. - Jak trzeba być podłym i prymitywnym, aby robić obrzydliwą kampanię wyborczą na grobach ofiar niemieckich zbrodni. Posłanki KO w dodatku ordynarnie kłamią, bo leśnicy chronią teren pamięci, a prace leśne prowadzą w innym miejscu - czytamy w jego wpisie na portalu X (dawniej na Twitter). Gzowski zapowiedział też, że Nowacka i Pomaska zostaną pozwane za zniesławienie, bo drzew przy grobach nie wycinano.

Do sprawy odniosło się także Nadleśnictwo Wejherowo, które na swojej stronie internetowej opublikowało specjalny komunikat razem z mapkami. - Przedstawiony materiał w filmie pań A.Pomaskiej i B.Nowackiej odnosi się do wykonywanych zadań gospodarczych w Leśnictwie Piaśnica, jednakże zawiera całkowicie nieprawdziwe informacje, bowiem żadna z mogił nie została zniszczona, a las wokół nich nie jest wycięty – podkreślono w oświadczeniu Lasów Państwowych.

Reklama

Komunikat podkreśla, że "w żadnym miejscu, które zostało zlokalizowane jako groby piaśnickie nie były prowadzone cięcia". Nadleśnictwo wskazało również, że "od początku budzenia się świadomości na temat tego mordu, czyli od lat pięćdziesiątych, dba o lasy wokół wskazanych mogił i traktuje je jako wyjątkowe ze względu właśnie na pamięć i hołd oddany osobom niewinnie zabitym".

Nadleśnictwo w komunikacie przypomina, że nie reprezentuje żadnej partii politycznej i ubolewa z powodu łączenia naszej codziennej pracy z polityką i obecnie trwającą kampanią wyborczą. Wskazuje jednocześnie, że wszystkie prace w Leśnictwie Piaśnica są zgodne z Planem Urządzania Lasu, który został przyjęty i zatwierdzony 20 lipca 2015 r. przez ministra środowiska Macieja Grabowskiego, czyli w czasie, gdy nadzór nad lasami miał rząd PO-PSL.

Kilka godzin później rzecznik Lasów Państwowych opublikował film, na których widać pomniki pośród nietkniętych drzew.

Ocena: +7 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Eksport lasów do Kazachstanu

Polscy leśnicy, których w ojczyźnie oskarża się o „niszczenie przyrody”, w Kazachstanie traktowani są jak ekologiczni wybawcy

Kazachowie dostrzegają bogactwo przyrodnicze polskich lasów i są nimi zachwyceni. Polscy leśnicy są dla nich przewodnikami, mającymi wiedzę, doświadczenie i znającymi nowoczesne technologie. Dlatego też władze Kazachstanu chcą importować do siebie polskie wzorce, aby ich stepowy kraj stał się bardziej zielony.

CZYTAJ DALEJ

O. Józef Augustyn SJ: Zażenowanie i wstyd po wydarzeniach w diecezji sosnowieckiej

2023-09-25 13:41

http://jaugustyn.jezuici.pl/

- Ciężkie grzechy choćby jednej osoby, tolerowane i ukrywane przez innych członków wspólnoty kapłańskiej, są dla niej trucizną – mówi w rozmowie z KAI o. Józef Augustyn SJ, znany rekolekcjonista, znawca życia duchowego. Proszony o komentarz po tym co się stało na plebanii w Dąbrowie Górniczej, wyjaśnia, że w wielu wypadkach „gorszące i krzywdzące wiernych zachowania, trwające nieraz dziesięciolecia, były możliwe tylko dlatego, że otoczenie kapłańskie oraz przełożeni księży gorszycieli przymykali na nie oczy”. W związku z tym dodaje, że „nie wolno nam duchownym przyjmować postawy milczenia wobec zgorszeń i skandali w Kościele, udając że nie stało się nic nadzwyczajnego”.

Marcin Przeciszewski, KAI: Jakie uczucia budzą się w Ojcu, kiedy czyta doniesienia o hucznej „imprezie” natury homoseksualnej zorganizowanej przez jednego kapłana z Sosnowca?

CZYTAJ DALEJ

Stypendyści Fundacji Jana Pawła II w Watykanie: jego postać inspiruje

2023-09-28 16:50

[ TEMATY ]

św. Jan Paweł II

Karol Porwich/Niedziela

Postać Papieża z Polski jest dla nas inspiracją, pobyt w Watykanie pozwolił nam poznać swoją tożsamość i pogłębić wiarę – podkreślali stypendyści Fundacji Jana Pawła II i studenci Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, noszącego jego imię, którzy dziś, Mszą św. przy grobie świętego, zakończyli pielgrzymkę do Rzymu.

W kilkudniowej pielgrzymce uczestniczyło prawie 100 stypendystów, towarzyszyli im ks. Jan Strzałka i ks. Robert Ptak. Na co dzień młodzi ludzie studiują na KUL w Lublinie i mieszkają tam w domu prowadzonym przez Fundację.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję