Reklama

Niedziela Małopolska

Kraków- Łagiewniki

Modlitwa w Sobotę Misyjną

    W Sobotę Misyjną wierni modlili się za misje i w papieskiej intencji.

. Agata Schönborn ARM

Ks. Jerzy Kraśnicki udziela Komunii św

Ks. Jerzy Kraśnicki udziela Komunii św

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

    W sobotę 16 września br. we wspomnienie liturgiczne świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa w bazylice Miłosierdzia Bożego podczas Koronki do Miłosierdzia Bożego, a następnie Eucharystii, wierni modlili się za misje i w papieskiej intencji na wrzesień: „Za ludzi, którzy żyją na marginesie społeczeństwa, a nawet w nieludzkich warunkach, by nie zostali zapomniani przez instytucje i nigdy nie byli traktowani jako mniej wartościowi”.

    Modlitwę rozpoczęto w Godzinie Miłosierdzia Koronką do Miłosierdzia Bożego, której rozważania przygotował ks. Stanisław Tylka, a następnie odmówiono Akt zawierzenia świata Miłosierdziu Bożemu. Tekst modlitwy z oryginalnym podpisem Jana Pawła II znajduje się na przedniej ścianie bazyliki, z prawej strony. Następnie sprawowana była Msza św., której przewodniczył i homilię głosił ks. Jerzy Kraśnicki, były misjonarz w Republice Południowej Afryki (RPA), a obecnie dyrektor „MIVA POLSKA” Warszawie. Ksiądz dyrektor Jerzy Kraśnicki mówił m. in. o tym, czym zajmuje się Stowarzyszenie „MIVA POLSKA”. Wspominał, że w miesiącu lipcu br. w Kościele katolickim obchodzony był 24. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną „Akcją św. Krzysztof ” – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy.

    Przy wyjściu z bazyliki na stoliku były wyłożone różne materiały, które wydaje „MIVA POLSKA” np. KSIĄŻECZKA KIEROWCY – „KIERUJMY SIĘ MIŁOŚCIĄ NA DRODZE”. Powołane przez Konferencje Episkopatu Polski Stowarzyszenie „MIVA POLSKA” ma pomóc polskim misjonarzom na całym świecie w zdobyciu środków transportu takich jak: samochody, ambulanse, motocykle, quady, łodzie motorowe, skutery śnieżne, wózki inwalidzkie, rowery a nawet zwierzęta pociągowe. Ksiądz Jerzy Kraśnicki wygłoszoną homilię zakończył słowami św. Jana Pawła II z encykliki „REDEMPTORIS MISSIO”, o stałej aktualności posłania misyjnego: „Wszyscy wierzący w Chrystusa winni odczuwać, jako część integralną swojej wiary, apostolską troskę i o przekazywanie innym radości i światła wiary”, (pkt. 40). Liturgia Mszy św. została ubogacona błogosławieństwem ks. Jerzego Kraśnickiego w języku „setswana”, który jest jednym z 11 głównych języków RPA (mówi się tym językiem także w Botswanie). Ksiądz Jerzy K. powiedział też, jak mówi się w języku „setswana” Miłosierdzie Boże: Boutlwelo-botlhoko jwa Bomodimo oraz Jezu ufam Tobie: Jesu ke a go ikanya.

Reklama

    W prezbiterium obok ołtarza była ikona św. Józefa w związku z peregrynacją w Radzie 17667 im. bł. ks. Michała Sopoćki przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach (13.09. - 18.09.2023).

    Rektor Sanktuarium Miłosierdzia Bożego ks. dr Zbigniew Bielas na zakończenie modlitwy wyraził podziękowanie ks. Jerzemu Kraśnickiemu, jak również Akademickiemu Ruchowi Misyjnemu.

    Na stronie www.miva.pl podane jest konto, jeśliby ktoś chciał wesprzeć projekty realizowane przez „MIVA POLSKA”

2023-09-21 23:59

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Marcin Warchoł powołany na urząd Ministra Sprawiedliwości

2023-11-27 18:20

[ TEMATY ]

Prof. Marcin Warchoł

Karol Porwich/Niedziela

Marcin Warchoł

Marcin Warchoł

Premier Mateusz Morawiecki wręczył dziś (27 listopada br.) Marcinowi Warchołowi akt powołania na urząd Ministra Sprawiedliwości. Dotychczas Marcin Warchoł pełnił funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości i pełnomocnika rządu ds. praw człowieka.

Marcin Warchoł urodził się 13 lipca 1980 r. w Nisku. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, doktorem habilitowany nauk prawnych, adwokatem. Ukończył Szkołę Prawa Włoskiego i Europejskiego przy Wydziale Prawa UW i Wydziale Prawa w Catanii i Mediolanie. W latach 2006-2007 był asystentem Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro, a od 2009 r. Rzecznika Praw Obywatelskich dr Janusza Kochanowskiego. Jest wiceprezesem Fundacji Ius et Lex.

CZYTAJ DALEJ

Niezbędnik Adwentowy: Jesteś pełen Jego łaski

2023-11-28 09:17

[ TEMATY ]

#NiezbędnikAdwentowy

Melozzo da Forlì, Zwiastowanie Pańskie

Te rozważanie mają być pomocą w przeżywaniu Adwentu — niekoniecznie tylko w Adwencie, ale w każdym czasie, gdy zechcesz odnowić w sobie chrześcijańską postawę oczekiwania.

W szóstym miesiącu posłał Bóg anioła Gabriela do miasta w Galilei, zwanego Nazaret, do Dziewicy poślubionej mężowi, imieniem Józef, z rodu Dawida; a Dziewicy było na imię Maryja. Anioł wszedł do Niej i rzekł: «Bądź pozdrowiona*, pełna łaski, Pan z Tobą, ». Ona zmieszała się na te słowa i rozważała, co miałoby znaczyć to pozdrowienie.

CZYTAJ DALEJ

Szlachetna Paczka: Prawie 2 mln Polaków nie może zaspokoić swoich podstawowych potrzeb

2023-11-28 15:22

[ TEMATY ]

szlachetna paczka

Materiał prasowy

1,8 mln Polaków nie jest w stanie zaspokoić swoich podstawowych potrzeb - podała Szlachetna Paczka w najnowszym raporcie o biedzie. Wraz z raportem powstało też badanie pt. „Na co nie stać Polaków”. Wynika z niego m.in., że w związku z inflacją i wzrostem cen 4 na 5 Polaków kupuje mniej lub zdecydowanie taniej. Ubóstwo to jednak nie tylko braki materialne - bieda wielu osobom zabiera wszystko, także spokój, szacunek i bliskość. Szlachetna Paczka jest jednym z największych w Polsce projektów społecznych.

W skrajnym ubóstwie wciąż żyje blisko 400 tys. dzieci i 300 tys. seniorów. W ciągu roku przybyło ich ponad 40 tys. "W Szlachetnej Paczce widzimy to zjawisko. Ma twarze konkretnych ludzi i rodzin, które w zderzeniu z kryzysem ekonomicznym, wypadły na boczny tor życia. Codziennie dokonują wyborów tak trudnych, że trudno słuchać ich opowieści. Ale właśnie bycie wysłuchanym i zauważonym to być może dla nich jedyna szansa na życie” - napisała we wstępie do Raportu o biedzie 2023 Joanna Sadzik, Prezeska Stowarzyszenia WIOSNA, które organizuje Szlachetną Paczkę.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję