Reklama

Niedziela Łódzka

Ujazd: II Mistrzostwa Polski w Tańcu Narodowym

[ TEMATY ]

Łódź

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W Ujeździe odbył się X Ogólnopolski Turniej Tańca Narodowego w Formie Towarzyskiej oraz II Mistrzostwa Polski w Tańcu Narodowym PTT.

W sali Miejskiego Centrum Sportu w Ujeździe wczesnym popołudniem rywalizowały ze sobą dzieci od najmłodszych do 14 roku życia w X Ogólnopolskim Turnieju Tańca Narodowego w Formie Towarzyskiej. Zaprezentowali skoczną „Polkę” i dostojnego „Krakowiaka”, a oceniani byli przez ośmiu sędziów, należących do Polskiego Towarzystwa Tanecznego.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Poziom turnieju był bardzo wysoki. Po południu radosnym odtańczeniem „Poloneza”, podczas którego każdy z obecnych zespołów przygotował własny fragment choreografii, rozpoczęły się II Mistrzostwa Polski w Tańcu Narodowym Polskiego Towarzystwa Tanecznego. Pary z całej Polski rywalizowały ze sobą tańcząc radosnego „Krakowiaka”, efektownego „Oberka”, melancholijnego „Kujawiaka” oraz dynamicznego „Mazura”. - Propagujemy turnieje od 10 lat. Jest to 10 lat przepięknego rozwoju, gdzie zaczynaliśmy od kilku par, które przyjeżdżały do nas, by zatańczyć i zobaczyć jak to u nas wygląda, aż do 121 par, które dziś goszczą na Mistrzostwach! Minione edycje pokazały, że wprowadzenie Turnieju Tańca Narodowego do kalendarza imprez kulturalnych naszego regionu było trafną decyzją i spotkało się z ogromnym zainteresowaniem zarówno par tanecznych, jak i widzów – mówi Mariusz Wolski, pomysłodawca i organizator turnieju.

Reklama

Głównymi celami Turnieju, jakie przyświecają jego organizatorom, są: ochrona dziedzictwa narodowego, popularyzacja tańców polskich w szczególności wśród dzieci i młodzieży, integracja dzieci, młodzieży i dorosłych z obszarów wiejskich i miejskich oraz kulturowa wymiana doświadczeń. Nagrody dla najlepszych par ufundowała Gmina Ujazd.

Na parkiecie Gminnego Ośrodka Kultury zaprezentowali się tancerze ludowi z szesnastu zespołów z całej Polski, m.in. Zespół Pieśni i Tańca „Warmia”, Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Lisiecka”, Zespół Pieśni i Tańca „Lubochnianie”, Reprezentacyjny Zespół Pieśni i Tańca „Poltex”, Wielkopolski Klub Tańców Polskich, Międzyszkolny Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiak”, Zespół Pieśni i Tańca „Silesianie” Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz Zespół Pieśni i Tańca „Dobczyce” Organizatorem Turnieju i Mistrzostw Polski była Gmina Ujazd, Gminny Ośrodek Kultury w Ujeździe, Szkoła Podstawowa w osiedlu Niewiadów im. Polskich Olimpijczyków oraz Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Niewiadów.

Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Ujazdu Artur Pawlak.

2023-12-08 12:30

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Panu Bogu będziesz oddawał pokłon

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

W trudnym czasie pandemii wielu ludzi zrezygnowało z adoracji Najświętszego Sakramentu w kościelnych murach na rzecz internetowych transmisji. Powstają jednak inicjatywy umożliwiające wyjście z domu na spotkanie z Panem w dowolnej godzinie.

CZYTAJ DALEJ

Panie! Spraw, byśmy umieli mądrze patrzeć!

2024-02-23 09:28

[ TEMATY ]

rozważania

O. prof. Zdzisław Kijas

Adobe Stock

Czas Wielkiego Postu jest czasem uczenia się patrzeć mądrze, szeroko, obiektywnie… To wielkie zadanie dla nas. Czas Wielkiego Postu to również czas uczenia się słuchać dobrych informacji, dobrych ludzi, czytać dobre teksty. Patrzenie na dobro i słuchanie dobrych przekazów przemienia nasze życie, przemienia życie rodziny, społeczeństwa.

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

CZYTAJ DALEJ

Proboszcz z Gazy: coraz bardziej napięta sytuacja na północy Strefy Gazy

2024-02-24 17:01

[ TEMATY ]

strefa gazy

Pro Terra Sancta

badwanart0/pixabay.com

Sytuacja mieszkańców północnej części Strefy Gazy jest coraz trudniejsza , alarmuje katolicki proboszcz miasta Gazy. „Jest coraz mniej żywności do kupienia, a to, co jest dostępne, staje się coraz droższe" - powiedział argentyński zakonnik ks. Gabriel Romanelli ze wspólnoty „Verb encarnado” (Słowa Wcielonego) w rozmowie z niemiecką agencją katolicką KNA. Zwrócił uwagę, że „ludziom brakuje wszystkiego”.

Zakon Rycerski Świętego Grobu w Jerozolimie – INSTYTUT NIEDZIELA- FUNDACJA INSTYTUT MEDIÓW zachęcają do wsparcia specjalnej zbiórka dla chrześcijan z Strefie Gazy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję