Reklama

Sanktuarium Świętości Życia

Dla Jana Pawła II życie ludzkie było święte od samego poczęcia. Niejako w odpowiedzi na te słowa w Łodzi powstaje sanktuarium Świętości Życia pw. Zwiastowania Pańskiego.

Symboliczny cmentarz

Reklama

Abp Władysław Ziółek w 1993 r. erygował w Łodzi parafię pw. św. Wincentego Pallotiego, zobowiązując duszpasterzy i wiernych do budowy nowej świątyni. 4 września 2006 r. poświęcił obrazy: Matki Bożej Dzieci Nienarodzonych, św. Joanny Beretty Molli i Jana Pawła II, znajdujące się obecnie w kaplicy parafialnej. Budowę rozpoczęto 18 września tegoż roku. - Szczególnym miejscem, które jest znakiem odwołującym się do ludzkiej wrażliwości i wyobraźni, stała się erygowana na terenie kościelnym Droga Życia - podkreśla ks. Stanisław Rękawek SAC, kustosz i proboszcz parafii. Obok XV stacji Drogi Krzyżowej zamieszczono wiele małych krzyży, symbolizujących życie dzieci poczętych. - Powstały też inne krzyże - wyrazy zwycięstwa życia nad śmiercią: krzyże męczenników za wiarę, pomordowanych w obozach śmierci, w powstaniach narodowych oraz pomniki poświęcone ważnym dla Polaków wydarzeniom, takim jak Katyń 1940, a także Ofiarom katastrofy z 10 kwietnia 2010 - dodaje Ksiądz Kustosz.
W centrum tego symbolicznego cmentarza pod krzyżem i figurą Matki Bożej umieszczono na kamieniu tablicę o treści: „Od 1920 r. do 2006 r. zamordowano w łonach matek ponad 1 miliard dzieci poczętych na całym świecie. Każdego roku ginie ok. 50 milionów dzieci, codziennie około 137 tysięcy dzieci, w 1 sekundzie minimum 1 dziecko”.

Matka Boża Dzieci Nienarodzonych

Zabijanie dzieci nienarodzonych jest tragedią naszej cywilizacji. Zostało to doskonale uwidocznione na jednym z filmów, gdzie dzieciątko w łonie swojej mamy usiłowało się bronić rączkami i nóżkami przed narzędziem śmierci.
Złożone oblicze tragedii aborcji doskonale wyraża wizerunek Matki Bożej Dzieci Nienarodzonych z zamordowanym dzieciątkiem na Jej dłoni. Ten obraz jest wyrazem ogromnego cierpienia, jakie doznało dziecko w wyniku tego morderstwa. Jego pięć ran oraz łzy spływające po obliczu Najświętszej Matki i Anioła dziecka wyrażają żal i ból. Matka Boża smuci się z powodu śmierci wszystkich dzieci nienarodzonych, które zmarły w wyniku aborcji, poronienia i w innych okolicznościach.
Obraz ten budzi jednak ogromną nadzieję, że Maryja otacza opieką każde dzieciątko podczas jego drogi krzyżowej i po śmierci. To pełne promieni i miłości Niepokalane Serce Maryi, widoczne na obrazie, rodzi nadzieję na wspólne spotkanie w przyszłym życiu. Nadzieja zaś jest cnotą chrześcijańską i symbolem zwycięstwa nad złem.
Dlatego warto przybywać do tego miejsca, modlić się o szacunek dla każdego poczętego dziecka i podejmować Duchową Adopcję Dziecka Poczętego, a także zawierzać Maryi wszystkie troski matek oczekujących potomstwa i oczekujących na cud narodzin.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jasna Góra: trwa 39. Pielgrzymka Ludzi Pracy

2021-09-19 09:48

[ TEMATY ]

Jasna Góra

pielgrzymka

Karol Porwich/Niedziela

Pielgrzymka ludzi pracy

Pielgrzymka ludzi pracy

Pod hasłem „Tobie Matko zawierzamy Ojczyznę i Ludzi Pracy” na Jasnej Górze trwa 39. Pielgrzymka Ludzi Pracy. Główna Msza św. odprawiona zostanie o godz. 11.00 na Szczycie pod przewodnictwem abp. Józefa Kupnego, krajowego duszpasterza Ludzi Pracy, z kazaniem abp. Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego. Pielgrzymce towarzyszy wystawa bł. Ks. Jerzy Popiełuszko, kapłan i męczennik.

Na godz. 9.30 zaplanowane jest wystąpienie dr. Jarosława Szarka z IPN zatytułowane: „Wojna z Narodem”, potem wspólny różaniec i wystąpienie przewodniczącego KK NSZZ „Solidarność” Piotra Dudy.

CZYTAJ DALEJ

Papież skierował przesłanie do uczestników warszawskiego spotkania w sprawie ochrony małoletnich

2021-09-18 12:58

[ TEMATY ]

Franciszek

EVTNVatican screenshot

Do stawania się „pokornymi narzędziami Pana w służbie ofiarom wykorzystywania” zachęcił Ojciec Święty uczestników rozpoczynającego się jutro w Warszawie i spotkania zorganizowanego przez Papieską Komisję ds. Ochrony Małoletnich i przez Konferencje Episkopatów Europy środkowej i wschodniej: na temat „Ochrona dzieci Bożych naszą wspólną misją”.

Oto tekst papieskiego przesłania w tłumaczeniu na język polski:

CZYTAJ DALEJ

Święci na ulicach Wrocławia

2021-09-19 22:12

[ TEMATY ]

relikwie

św. Stanisław

św. Dorota

procesja

archidiecezja wrocławska

Magdalena Lewandowska

Ulicami Wrocławia przeszła procesja z relikwiami śś. Stanisława i Doroty

Ulicami Wrocławia przeszła procesja z relikwiami śś. Stanisława i Doroty

Już po raz 24 przez wrocławski Rynek przeszła procesja z relikwiami śś. Stanisława i Doroty.

Procesja nawiązuje do średniowiecznej tradycji, a wskrzeszona została po powodzi w 1997 r. Wrocławianie dziękują w niej za uchronienie od wielkiej wody i innych kataklizmów i proszą – za wstawiennictwem świętych – o dalszą opiekę nad miastem. – Nasze wyjście na ulice miasta to nie okazja, by protestować przeciw komuś. To świadectwo wiary, że Bóg powołuje nas do świętości. Prosimy Boga o zachowanie od naturalnych kataklizmów, ale też by zachował nas od jakichkolwiek duchowych klęsk – mówił w Bazylice Garnizonowej ks. Arkadiusz Krziżok, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Wrocławskiej Kurii.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję