Reklama

Wiadomości

Władze Madrytu zgodziły się na uruchomienie hotelu wewnątrz dawnej świątyni

Ratusz Madrytu, stolicy Hiszpanii, wyraził zgodę na przebudowę dawnej świątyni w centrum miasta, przy ulicy San Pedro, na obiekt hotelowy. Warunkiem uruchomienia tam miejsc noclegowych jest poszanowanie dla znajdujących się w piwnicach budynku mogił.

2024-02-12 20:31

[ TEMATY ]

Hiszpania

Karol Porwich/Niedziela

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Nieużywany od ponad 80 lat do celów kultu religijnego budynek dawnej świątyni wchodzi w skład kompleksu zarządzanego od połowy dekady lat 90. XX w. przez katolickie stowarzyszenie in. Św. Wincentego a Paulo, które sprzedało budynek jednej z sieci hotelowych. Ta zamierza uruchomić tam 65 miejsc noclegowych, restaurację, basen, a także parking dla hotelowych gości.

Zwolennikami wśród radnych Madrytu zagospodarowania dawnej świątyni na placówkę hotelową byli politycy centroprawicowej Partii Ludowej (PP), a także konserwatywnego ugrupowania Vox. Ugrupowania lewicy (PSOE), socjaliści oraz Mas Madrid, opowiadali się z kolei przeciwko uruchomieniu hotelu, gdyż jak twierdzą centrum stolicy Hiszpanii jest już zbytnio nasycone obiektami dla turystów.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Ocena: +3 -3

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Hiszpania: biskupi przestrzegają przed eutanazją

[ TEMATY ]

Hiszpania

eutanazja

Fotolia.com/ Steve

Hiszpańska Konferencja Biskupia ogłosiła swe stanowisko w sprawie eutanazji, przestrzegając przed próbą jej legalizacji. List biskupów jest ich odpowiedzią na zgłoszony w maju do parlamentu przez Hiszpańską Socjalistyczną Partię Robotniczą (PSOE) projekt ustawy legalizującej tzw. śmierć wspomaganą. Uchwalono go głosami PSOE i radykalnej partii Podemos.

Episkopat stwierdził, że eutanazja jest złem moralnym i działaniem wrogim wobec godności ludzkiej i nie ma nic wspólnego z medycyną. Podkreślono, że najlepszą formą walki z cierpieniem osób w stanie terminalnym jest opieka paliatywna. Autorzy listu wskazali ponadto, że dla autorów projektu ważniejsze od życia ludzkiego jest prawo do "samodzielnej decyzji" osoby cierpiącej.

CZYTAJ DALEJ

Wrocław: Stacja Miłosierdzia na Dworcu Głównym PKP

2024-02-23 11:25

Agata Kowalska

Kaplica na Dworcu Głównym PKP we Wrocławiu stała się w czasie Wielkiego Postu miejscem spowiedzi. W konfesjonale zasiądą kapłani diecezjalni i zakonni.

Podczas Wielkiego Postu Kaplica na Dworcu Głównym PKP będzie nie tylko miejscem adoracji, ale także spowiedzi świętej. Od 1 do 27 marca codziennie w godzinach 20-22 będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

CZYTAJ DALEJ

Ćwierć wieku służą Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie

2024-02-26 10:18

[ TEMATY ]

kościół farny we Wschowie

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej

Archiwum autora

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej we Wschowie świętował srebrny jubileusz.

Uroczystej Mszy św. 25 lutego w kościele farnym przewodniczył asystent diecezjalny Akcji Katolickiej ks. kan. Zbigniew Samociak. Eucharystię koncelebrowali proboszcz ks. kan. Dariusz Ludwikowski oraz wcześniejszy proboszcz ks. prał. Zygmunt Zając, który był inicjatorem powołania przed laty POAK przy parafii pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika we Wschowie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję