Reklama

Wiara

II niedziela Wielkiego Postu, rok B

Rozważania na niedzielę: psycholodzy biją na alarm!

Odkryj siłę wiary i wsparcia psychologicznego w najnowszym odcinku naszego podcastu 'Psycholodzy biją na alarm'. Doświadczenie cierpienia i lęku, które dotyka ludzi na całym świecie, bez względu na wiek czy pochodzenie. Rozmawiamy o kryzysie w psychiatrii dziecięcej, rosnącej liczbie samobójstw wśród młodzieży i znaczeniu dostępu do specjalistycznej opieki.

[ TEMATY ]

rozważania

ks. Marek Studenski

Mat.prasowy

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Przesłanie tego odcinka można podsumować w kilku kluczowych punktach:

* Uniwersalność cierpienia: Podkreślona zostaje powszechność doświadczenia cierpienia i lęku wśród ludzi, niezależnie od wieku czy statusu społecznego. Każdy z nas w pewnym momencie swojego życia zmaga się z trudnościami, co jest naturalną częścią ludzkiej kondycji.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

* Rola wiary i duchowości: Odcinek wskazuje na znaczącą rolę, jaką wiara i duchowość mogą odgrywać w procesie radzenia sobie z cierpieniem. Przytoczone są przykłady osób, które w swoich najtrudniejszych chwilach znalazły pocieszenie i nadzieję dzięki głębokiej wierze i duchowemu wsparciu.

* Kryzys w psychiatrii dziecięcej: Alarmujący jest fakt bijący na alarm przez psychologów dotyczący kryzysu w psychiatrii dziecięcej, ze szczególnym uwzględnieniem niewystarczającej liczby specjalistów i rosnącej liczby samobójstw wśród dzieci i młodzieży. Podkreśla to potrzebę większej uwagi i wsparcia dla zdrowia psychicznego najmłodszych.

* Znaczenie oparcia w życiu: Podkreślona zostaje potrzeba posiadania oparcia w życiu, które może przybierać różne formy, od wsparcia bliskich, przez profesjonalną pomoc psychologiczną, aż po duchowe i religijne aspekty istnienia. Brak takiego oparcia może prowadzić do głębokich kryzysów emocjonalnych i psychicznych.

Przemienienie i nadzieja: historia przemienienia Pańskiego wskazuje na moc Chrystusa do dokonania przemiany również naszych osobistych ciemności w światło. Wskazuje jaką moc niesie ze sobą wiara w możliwość przemiany i uzdrowienia.

* Świadectwa przetrwania: Przytoczone historie osób, które dzięki swojej wierze i duchowości znalazły siłę do przetrwania trudnych okoliczności, stanowią inspirację i nadzieję dla słuchaczy.

* Ważność oparcia się na Bogu: Ostateczne przesłanie podkreśla, jak istotne jest oparcie się na wyższej mocy, Bogu, jako źródle nadziei, siły i pocieszenia w obliczu życiowych trudności.

Reklama

Spis:

00:00 - Mamy doświadczenie cierpienia i krzyża

01:54 - Psychiatrzy biją na alarm

04:14 - Mamy oparcie w Bogu

04:51 - Siła Słowa Bożego

07:22 - Stać się jednym z nich

09:44 - Dlaczego zaufanie Jezusowi rodzi poczucie bezpieczeństwa?

Archiwalny film na 2. niedzielę Wielkiego Postu roku B: youtu.be

Jeśli jesteś zainteresowana/zainteresowany taką szklanką to zerknij tutaj: Zobacz

KĄCIK KULINARNY: Zobacz

2024-02-23 09:47

Ocena: +26 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jezus jest Kimś godnym zaufania

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe.Stock

Rozważania do Ewangelii Mk 10, 28-31.

Wtorek, 30 maja. Św. Jana Sarkandra, kapłana i męczennika, wsp. obow.

CZYTAJ DALEJ

Kustosz sanktuarium św. Andrzeja Boboli: ten męczennik może nam wiele wymodlić

2024-03-22 18:36

[ TEMATY ]

Warszawa

sanktuarium

św. Andrzej Bobola

polona.pl

Kustosz narodowego sanktuarium św. Andrzej Boboli jezuita o. Waldemar Borzyszkowski zauważa od lat wzmożenie kultu męczennika. Teraz, kiedy wolność Polski jest zagrożenia, szczególnie warto modlić się za jego wstawiennictwem - zaznacza w rozmowie z KAI. W dniach 16-24 marca odbywa się ogólnonarodowa nowenna o pokój, pojednanie narodowe i ochronę życia za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. Jerzego Popiełuszki.

Joanna Operacz (KAI): Czy w sanktuarium św. Andrzeja Boboli widać, że ten XVII-wieczny męczennik jest popularnym świętym? Czy jest bliski ludziom?

CZYTAJ DALEJ

USA/ Prezydent Duda: infrastruktura Trójmorza pozwoliła zrezygnować z rosyjskich źródeł energii

2024-04-18 17:47

[ TEMATY ]

ONZ

Trójmorze

Prezydent Andrzej Duda

PAP/Radek Pietruszka

Prezydent RP Andrzej Duda przemawia podczas sesji otwarcia Rady Bezpieczeństwa ONZ

Prezydent RP Andrzej Duda przemawia podczas sesji otwarcia Rady Bezpieczeństwa ONZ

Rosyjska agresja na Ukrainę szczególnie mocno dotknęła Europy Środkowo-Wschodniej; infrastruktura Trójmorza umożliwiła nam rezygnację z rosyjskich źródeł energii i pomogła uniknąć najgorszych konsekwencji tej wojny - powiedział w czwartek w ONZ prezydent Andrzej Duda.

W siedzibie Organizacji Narodów Zjednoczonych polski przywódca wziął udział w sesji otwarcia wydarzenia na temat budowania globalnej odporności i promowania zrównoważonego rozwoju przez powiązania infrastrukturalne.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję