Reklama

Archiwum

Niedziela 24/2020

Spis treści

24-25

Kącik dla dzieci

Kolorowanka

50-51

Niedziela z kulturą

Program telewizyjny

55-61

Niedziela z kulturą

Krzyżówka

64

prasa zagraniczna

Prasa zagraniczna

64

niedziela liturgiczna

Rozesłanie Dwunastu

Jezus, widząc tłumy, litował się nad nimi, bo byli znękani i porzuceni, jak owce nie mające pasterza. Wtedy rzekł do swych uczniów: „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało. Proście Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo”

Rozesłanie Dwunastu
„...wy widzieliście, co uczyniłem”
O. Waldemar Pastusiak, paulin

Chyba każdy z nas miał w swoim życiu chwile zagubienia, rozterki, niepewności, szukając, którą z dróg wybrać. Zakończony w Kościele okres wielkanocny, pozostawił w nas dar Ducha Świętego, Ducha Pocieszyciela, który ma rozjaśnić nasze drogi, wskazać właściwy kierunek.

„...wy widzieliście, co uczyniłem”
„Wypędzajcie złe duchy”
Ks. Antoni Tronina

W świecie biblijnym powszechne było przekonanie, że demony zamieszkują w człowieku opętanym jak w obcym mieszkaniu, a egzorcyści mają władzę ich wypędzania. Nauczanie i czyny zbawcze Jezusa potwierdzają to przekonanie w całej pełni. Władzę nad złymi duchami przekazał Zbawiciel swoim uczniom.

„Wypędzajcie złe duchy”
Dlaczego pokora jest taka ważna?
Ks. Mariusz Frukacz

Nie jest łatwo przyjąć wolę drugiego człowieka, a tym bardziej pogodzić się ze złą oceną naszej postawy. Chcemy, aby inni nas zauważali, byśmy byli wielcy i ważni w ich oczach. Dlatego tak bardzo ważna jest pokora. To ona jest źródłem prawdziwej wielkości. „Jeśli chcesz być wielki, zaczynaj od rzeczy małych.

Dlaczego pokora jest taka ważna?
Artysta ducha
Ks. Antoni Tatara

O kim mowa? O św. Albercie Chmielowskim, którego liturgiczne wspomnienie obchodzimy 17 czerwca. Beatyfikował go i kanonizował Jan Paweł II.

Artysta ducha

III-VIII

Wybrane artykuły z edycji diecezjalnych

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję