Reklama

Wiara

Codzienne rozważania do Ewangelii

Czy pragnę prawdziwej miłości i czy dzielę ją bezinteresownie?

Rozważania do Ewangelii Mt 5, 43-48.

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wtorek, 18 czerwca

• 1 Krl 21, 17-29 • Ps 51 (50) • Mt 5, 43-48

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Słyszeliście, że powiedziano: Będziesz miłował swego bliźniego, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził. A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski». „A ja wam powiadam: miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują”.

Jezus w kazaniu na górze wskazuje, że w życiu codziennym powinniśmy kierować się miłością bliźniego. Często jednak w naszym życiu zdarza się, że posiadamy wiele zranień, które nie zostały uzdrowione i przypominają nam o bolesnych doświadczeniach, jakie kiedyś przeżyliśmy. Nasza pamięć uczuciowa przywodzi nam na myśl te trudne doświadczenia, domagając się sprawiedliwości i chęci zemsty. Jezus – błogosławiony ubogi, ikona Ojca pełnego miłości, wołał na krzyżu: „Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią”. To właśnie z krzyża kieruje znamienne słowa do łotra: „Jeszcze dziś będziesz ze mną w raju”. To w swoim ogołoceniu zostawił nam przykazanie miłości. Właśnie to przykazanie obowiązuje w niebie, bo Bóg jest miłością. Być może akurat dzisiaj, rozważając ten tekst Ewangelii, poprzez swoje otwarte rany i spojrzenie na krzyż, odkryjesz, co znaczy prawdziwie kochać, bo to z krzyża płynie miłość do całego rodzaju ludzkiego. Jezus nikomu nie narzucał, ile trzeba będzie zapłacić za miłość. On wie, że każdy potrzebuje miłości, zarówno ten poraniony i ten, który rani. Jesteśmy dzisiaj zaproszeni do przyjęcia miłości płynącej z krzyża, do bezinteresownego czynienia dobra. Każdy z nas ma swój czas i drogę, a Jezus to szanuje. Czy pragnę prawdziwej miłości i czy dzielę ją bezinteresownie?

Reklama

M.S.

ROZWAŻANIA NA ROK 2024 DOSTĘPNE W KSIĄŻCE "ŻYĆ EWANGELIĄ". DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

2024-05-16 12:50

Ocena: +27 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Prośmy Pana, aby uczynił serca nasze według serca Swego!

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mt 11, 25-30.

Piątek, 16 czerwca. Najświętszego Serca Pana Jezusa, uroczystość

CZYTAJ DALEJ

Czy wybrałeś już Jezusa?

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

BP KEP

Rozważania do Ewangelii Mt 10, 34 – 11, 1.

Poniedziałek, 15 lipca. Wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła

CZYTAJ DALEJ

Warszawa: Białorusin z niebezpiecznymi przedmiotami wszedł do MRPiPS, trwa akcja policji

2024-07-16 12:43

[ TEMATY ]

ewakuacja

Adobe Stock

ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE

ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE

Sierż. szt. Jakub Pacyniak ze śródmiejskiej komendy powiedział PAP, że do gmachu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na rogu ul. Nowogrodzkiej i Brackiej wszedł mężczyzna, który w torbie miał niebezpieczne przedmioty.

Teren wokół budynku ministerstwa został odgrodzony taśmą, przy której stoją policjanci. Ruch samochodowy został skierowany w okoliczne ulice.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję