Reklama

Niedziela Przemyska

Pobiegnijmy dla marzeń Grzegorza

Niedziela przemyska 25/2014, str. 1

[ TEMATY ]

bieg

Na Podkarpaciu jeszcze niedawno imprez biegowych było jak na lekarstwo, jednak od kilku lat sytuacja ta uległa zdecydowanej poprawie. Pojawiło się u nas kilka dużych imprez biegowych, a wciąż przybywają nowe. Jedną z ciekawszych propozycji jest odbywający się już po raz drugi Maraton Benedyktyński. Ten królewski dystans 42 km i 195 m rozpoczyna się w Przemyślu nad brzegiem Sanu, a kończy w Jarosławiu na wzgórzu św. Mikołaja, gdzie dziś mieści się zabytkowe Jarosławskie Opactwo Pobenedyktyńskie.

Reklama

Wzorem ubiegłego roku, II Maraton Benedyktyński, oprócz promocji zdrowego trybu życia ma jeszcze jeden cel charytatywny. Chcemy pomóc Grześkowi, 27-letniemu chłopakowi z Łańcuta. Od wielu lat każdego dnia Grzegorz zmaga się z kalectwem. Z powodu choroby Grzegorza w listopadzie 2012 r. konieczna była amputacja nogi. Oprócz tego każdego dnia Grześkowi zanika mięsień czworogłowy w kikucie. Grzegorz potrzebuje 80 tys. zł na zakup nowej protezy podudzia, która pozwoli mu normalnie funkcjonować!

Drugą edycję Maratonu Benedyktyńskiego organizują Caritas Archidiecezji Przemyskiej we współpracy z Opactwem Jarosławskim. 28 czerwca ponad 100 ludzi pobiegnie liczącą 42 195 metrów trasą Przemyśl – Jarosław i po raz kolejny będziemy pomagać! Ubiegłoroczna impreza, dzięki biegaczom, pozwoliła zebrać łącznie ponad 100 tys. zł na operację serca dla 3-letniego Michałka z Rakszawy k. Łańcuta. Tym razem pod hasłem „Biegnijmy dla marzeń Grzegorza!” zbieramy na zakup nowej protezy. Każdy metr trasy warty jest 2 zł i dzięki waszemu wsparciu – zarówno sportowemu, jak i finansowemu – będziemy mogli dobiec do końca, wygrywając marzenie Grzegorza!

Udział w maratonie wymaga wielu miesięcy przygotowań, wielu treningów, wyrzeczeń. Wszystkie te trudności jednak stają się mało ważne, kiedy już stoimy na mecie, z medalem zawieszonym na szyi. Stają się drobnostką także w perspektywie problemów drugiego człowieka zmagającego się ze swoim kalectwem i cierpieniem – prawdziwym życiowym maratonem. Jeżeli jesteś biegaczem i nie jest Ci obojętny los drugiego człowieka, jeśli chcesz przeżyć wspaniałą przygodę i dodatkowo masz w sobie chęć, by pomóc Grzegorzowi, jeśli chcesz dobrze zacząć okres wakacyjny i dołożyć swoją cegiełkę do naszej akcji – przyjedź do Jarosławia. Czekamy na Ciebie. Mamy czas tylko do 28 czerwca!

2014-06-17 12:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

6. Bieg Miłosierdzia

[ TEMATY ]

bieg

Filip Depta

Żadna pogoda im nie straszna. Mimo deszczu i niskiej temperatury prawie tysiąc osób stanęło na starcie 6. Biegu Miłosierdzia. Wydarzenie odbywające się w częstochowskim Sanktuarium Miłosierdzia Bożego stanowiło konkretną pomoc na rzecz osób potrzebujących.

Sponsorzy zaprzyjaźnieni z parafią i działającą w niej Fundacją ufam Tobie, przekazują na rzecz dzieł charytatywnych realizowanych w Dolinie Miłosierdzia 5 zł za każdego uczestnika Biegu. W tym roku wydarzenie to miało dwie odsłony: sportową i dobrze już wszystkim znaną - rekreacyjną. Poprzedzone było natomiast koronką do Bożego Miłosierdzia i Mszą św. pod przewodnictwem abp Wacława Depo, metropolity częstochowskiego. Na koniec każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal i skosztował ciepłego żuru.

CZYTAJ DALEJ

Śmierć Jezusa uczyniła nas wszystkich braćmi

2021-09-21 15:32

[ TEMATY ]

krzyż

papież Franciszek

Karol Porwich/Niedziela

Na ręce generała pasjonistów Franciszek skierował list z okazji rozpoczynającego się dziś na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie Międzynarodowego Kongresu Teologicznego. Tematem spotkania jest „mądrość krzyża w świecie pluralistycznym”. Papież wyraził nadzieję, że inicjatywa przyczyni się do ponownego odczytania współczesnych wyzwań w świetle „mądrości krzyża”, aby sprzyjać ewangelizacji wiernej Bożemu stylowi i bliskiej człowiekowi.

Kongres odbywa się w ramach obchodów jubileuszu trzechsetlecia istnienia zgromadzenia pasjonistów i ma za zadanie pogłębienie znaczenia krzyża w kontekście współczesnych areopagów. Franciszek podkreślił, że tajemnica męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa stanowi centrum wiary chrześcijańskiej i tylko ona może zaspokoić oczekiwania i nadzieje współczesnego świata.

CZYTAJ DALEJ

Abp Pennacchio: Nieść krzyż to trzymać się mocno Pana Jezusa, także wtedy, kiedy to niemodne

2021-09-21 18:21

[ TEMATY ]

krzyż

abp Pennacchio

Eliza Bartkiewicz/episkopat.pl

„Nieść krzyż to trzymać się mocno Pana Jezusa, także wtedy, kiedy to niemodne” – powiedział abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce, który 21 września odwiedził sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Jakubowie.

Mszę św. koncelebrował biskup legnicki Andrzej Siemieniewski, biskup zielonogórsko-gorzowski Tadeusz Lityński, biskup senior Paweł Socha oraz wielu kapłanów diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję