Reklama

Niedziela Świdnicka

„Kropla Życia” dla bp. Ignacego Deca

Biskup Ignacy Dec znalazł się w 2014 r. w gronie zdobywców statuetki „Kropla Życia”, przyznawanej osobom i instytucjom szczególnie zasłużonym w niesieniu pomocy dla Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu. Wręczono mu ją podczas XII Spotkania Pacjentów Wyleczonych z Choroby Nowotworowej zorganizowanego przez Fundację „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. W uzasadnieniu wskazano na wielką życzliwość i pomoc okazywaną przez Księdza Biskupa małym pacjentom tego szpitala, którzy wywodzą się też często z terenu diecezji świdnickiej. Ordynariusz kilkakrotnie nawiedzał pensjonariuszy i personel kliniki, sprawował honorowy patronat i osobiście uczestniczył w balach charytatywnych organizowanych na rzecz tej kliniki przez władze samorządowe Kłodzka.

Reklama

Dziękując za przyznane wyróżnienie, Ksiądz Biskup nawiązał do swoich kilkakrotnych wizyt w tym szpitalu. – Zawsze byłem ogromnie przejęty tymi nawiedzinami. Patrząc na cierpienia dzieci, opiekę ze strony rodziców, personelu szpitala, można się po prostu nawrócić, odprawić rekolekcje. Dlatego jesteśmy pełni wdzięczności dla prof. Alicji Chybickiej, jej współpracowników, którzy starają się przezwyciężać tę chorobę, dziesiątkującą dzisiaj nie tylko osoby starsze, ale i małe dzieci – stwierdził bp Ignacy Dec.

Ordynariusz Świdnicki nawoływał, by stale otaczać modlitwą zarówno dzieci doświadczone chorobą nowotworową, wyleczone z niej, jak i personel medyczny i przyjaciół kliniki wspierających ją w różny sposób.

– Pan Bóg jest Ojcem wszelkiego życia. Pierwszym darem, jaki od Niego otrzymaliśmy, jest właśnie nasze istnienie, nasze życie. Nikt z nas sobie nie wybierał życia, rodziców, ani, wbrew temu, co mówią genderowcy, płci – akcentował bp Ignacy Dec.

2014-12-22 16:02

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Józef Kupny - honorowym obywatelem Chorzowa

[ TEMATY ]

wyróżnienie

Bożena Sztajner

To Chorzów mnie kształtował i Chorzów cały czas mam w sercu – przyznał podczas uroczystości nadania tytułu Honorowego Obywatela Chorzowa abp Józef Kupny. Podczas uroczystej sesji Rady Miasta 18 września, metropolita wrocławski odebrał z rąk włodarzy klucz do bram miasta jako wyraz najwyższego wyróżnienia i uznania.

W spotkaniu wzięła udział najbliższa rodzina, radni, posłowie, Honorowi Obywatele Chorzowa, przedstawiciele duchowieństwa oraz instytucji oświatowych, kulturalnych i sportowych. - Dzięki temu odznaczeniu mam zaszczyt na stałe wpisać się w historię Chorzowa, nie tylko poprzez moje pochodzenie i ukończone szkoły – mówił wzruszony abp Kupny. Żartował przy tym, że we Wrocławiu nikt nie ma mu za złe, iż sympatyzuje z Ruchem Chorzów. - Kibicuję także Śląskowi Wrocław - zaznaczył.

CZYTAJ DALEJ

Zgromadzenie plenarne CCEE: głoszenie Chrystusa odpowiedzią na problemy Europy

2021-09-24 12:08

[ TEMATY ]

papież Franciszek

CCEE

Włodzimierz Rędzioch

Głoszenie Ewangelii jest odpowiedzią Kościoła na problemy Europy – mówiono o tym podczas inauguracyjnej sesji zgromadzenia plenarnego Rady Konferencji Biskupich Europy (CCEE), obchodzącej 50-lecie istnienia.

Odbywa się ono od 23 do 26 września w Rzymie pod hasłem: „50 lat służenia Europie. Pamięć i perspektywy w kontekście encykliki «Fratelli tutti»”. Otworzyła je wczoraj wieczorem Msza św. w bazylice św. Piotra pod przewodnictwem papieża Franciszka.

CZYTAJ DALEJ

„Kościół – dom i szkoła komunii” - jutro uroczyste otwarcie III Synodu Archidiecezji Lubelskiej

2021-09-24 19:14

[ TEMATY ]

synod

Lublin

Ks. Mieczysław Puzewicz

Lubelska katedra pw. Świętych Janów

Lubelska katedra pw. Świętych Janów

III Synod Archidiecezji Lubelskiej obradować będzie pod hasłem „Kościół – dom i szkoła komunii”. Uroczyste otwarcie synodu odbędzie się w sobotę 25 września 2021 r. o godz. 11.00 podczas Mszy św. w lubelskiej archikatedrze.

Synod diecezjalny jest najważniejszym ciałem doradczym biskupa. Jest zwoływany przez biskupa diecezji zwłaszcza wtedy, gdy chce się on poradzić swoich diecezjan oraz wsłuchać w głos Ducha Świętego, który przemawia przez wspólnotę Kościoła diecezjalnego. W czasie synodu analizuje się sytuację diecezji: codzienną wierność Ewangelii i jej aktualne głoszenie; wyzwania; sukcesy i problemy; weryfikacja istniejących struktur itd.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję