Reklama

Sokołów Podlaski

Wizyta w Domu Miłosierdzia

2015-04-28 15:52

Beata Wrzosek
Edycja podlaska 18/2015, str. 6

Beata Wrzosek
Świetlica środowiskowa Caritas Diecezji Drohiczyńskiej

W parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim 14 kwietnia miała miejsce wizytacja kanoniczna bp. Tadeusza Pikusa. Jednym z punktów tej wizytacji było odwiedzenie Domu Miłosierdzia im. Jana Pawła II.

W wizycie tej uczestniczyli: proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego ks. Krzysztof Kisielewicz, dyrektor Caritas Diecezji Drohiczyńskiej ks. Łukasz Gołębiewski, sekretarz Księdza Biskupa ks. Tomasz Szmurło i dyrektor Domu Miłosierdzia im. Jana Pawła II ks. Rafał Romańczuk.

Wizytacja rozpoczęła się w kaplicy Domu Miłosierdzia, gdzie gospodarz miejsca ks. Rafał Romańczuk przywitał wszystkich zebranych i poprosił Księdza Biskupa, aby poświęcił stacje Drogi Krzyżowej wykonane przez terapeutę WTZ Anetę Kocak. Podczas poświęcenia obecni byli wszyscy pracownicy, wolontariusze i podopieczni Domu Miłosierdzia. Bp Pikus, zwracając się w kilku słowach, podkreślił potrzebę pomagania i przyjmowania pomocy. Podziękował wszystkim pracownikom i wolontariuszom za ich służbę drugiemu człowiekowi wyrażającą się szczególnie w opiece nad osobami niepełnosprawnymi i dziećmi. Następnie odwiedził Warsztat Terapii Zajęciowej znajdujący się w Domu Miłosierdzia, gdzie z właściwą sobie pogodą ducha i spokojem bardzo szybko nawiązał kontakt z podopiecznymi, odwiedzając poszczególne pracownie. Wyrazem wdzięczności dla bp. Tadeusza była praca wykonana przez uczestniczkę warsztatu Barbarę Kurowską.

Reklama

Kolejnym punktem wizyty było spotkanie z dziećmi uczęszczającymi do świetlicy środowiskowej Caritas Diecezji Drohiczyńskiej, która również znajduje się w Domu Miłosierdzia. Ksiądz Biskup szybko zdobył serca małych podopiecznych, prowadząc z nimi ożywioną rozmowę. Dzieci chętnie odpowiadały na zadawane przez niego pytania, co wprowadziło sympatyczną atmosferę. Ksiądz Biskup rozdał dzieciom po słodkim upominku.

Na zakończenie spotkał się pracownikami i wolontariuszami Domu Miłosierdzia przy kawie i ciastku. Podczas rozmowy zapoznał się z codziennym funkcjonowaniem Domu Miłosierdzia. Ksiądz Dyrektor, dziękując Pasterzowi za kolejną wizytę w Domu Miłosierdzia, wręczył pyszny sernik upieczony przez wolontariuszkę Teresę Goetzen.

Na pamiątkę wizytacji kanonicznej Ksiądz Biskup wręczył pamiątkowe obrazki. Wszyscy na długo zapamiętamy to spotkanie.

Tagi:
wizyta

Reklama

Watykan: greckokatoliccy biskupi Ukrainy u Benedykta XVI

2019-09-10 21:33

st (KAI) / Watykan

Arcybiskup Większy Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego, Światosław Szewczuk wraz z arcybiskupami-metropolitami zostali dziś po południu przyjęci przez papieża-seniora Benedykta XVI – informuje na Twitterze watykanistka - Ines San Martin. W Rzymie obraduje Synod Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego.

www.milosierdzie.pl

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Zmarł diakon Mateusz Niemiec

2019-09-06 20:25

Ks. Wojciech Kania

Diakon Mateusz Niemiec urodził się 26 kwietnia 1994 r. w Stalowej Woli. Pochodził z parafii św. Jana Chrzciciela w Nisku. Po ukończeniu Szkoły Podstawowej nr 5 w Nisku zaczął uczęszczać do Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Stalowej Woli. W 2013 roku, po zdaniu egzaminu dojrzałości, wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu.

Ks. Wojciech Kania
diakon Mateusz Niemiec z diacezji sandomierskiej

W czerwcu, tuż przed święceniami kapłańskimi, które miał przyjąć tego roku uległ poważnemu wypadkowi. Od tego czasu przebywał w śpiączce w szpitalu. Miał zapewnioną troskliwą opiekę szpitalną oraz otoczony był w całej diecezji modlitwą. Lekarzom mimo ciągłych starań nie udało się uratować jego życia. Zmarł 5 września.

Cechowała go pogoda ducha, życzliwość i chęć niesienia pomocy innym. Był zaangażowany w duszpasterstwo osób niesłyszących. Wśród wychowawców seminarium duchownego oraz kolegów cieszył się bardzo dobrą opinią jako człowiek pracowity i odpowiedzialny.

Msza święta żałobna zostanie odprawiona 8 września 2019 r. (niedziela) w Kościele św. Michała Archanioła w Sandomierzu o godz. 17.00. Po Mszy nastąpi czuwanie do godz. 21.00.

Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona 9 września 2019 r. (poniedziałek) w Kościele św. Jana Chrzciciela w Nisku o godz. 11.00. Poprzedzi ją modlitwa różańcowa o godz. 10.00.

Po Mszy świętej nastąpi złożenie ciała na cmentarzu w Nisku.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Min. Woś: nowe prawo umożliwiło wzrost ściągalności alimentów o 298,5 proc.

2019-09-17 15:47

dg / Warszawa (KAI)

– Wzrost ściągalności alimentów o 298,5% w czasie naszych rządów to efekt przyjętego założenia, że prawo jest skuteczne w działaniu. Jeśli jest wola polepszenia rzeczywistości, w której żyjemy to jest to możliwe. Skończyliśmy z „nie da się” – mówi KAI minister Michał Woś.

BOŻENA SZTAJNER

Jak podaje dzisiejszy Dziennik Gazeta Prawna "W I półroczu br. gminy wydały na świadczenia z Funduszu Alimentacyjnego 584 mln zł, a dłużnicy zwrócili 227 mln zł. To oznacza, że wskaźnik zwrotów wyniósł 38, 8 proc.". Rekordowa jednorazowa spłata zaległych alimentów po zmianach w prawie padła w Płocku i wyniosła wyniosła 140 tys. zł.

– Cieszę się, że pracując w ministerstwie sprawiedliwości miałem okazję współpracować przy tworzeniu prawa, które tak szybko zaowocowało. Można się nabijać z hasła „a za PO”, ale ono jest po prostu prawdziwe. Ściągalność alimentów do roku 2015 rok rocznie wynosiła ok. 13 proc. Rodzice zaczęli płacić na dzieci i zwracać państwu do Funduszu Alimentacyjnego po zmianach w prawie, które wprowadziliśmy z ministrem Zbigniewem Ziobro. W ministerstwie sprawiedliwości przygotowaliśmy projekt zmian wprawie karnym, który zamienił przesłankę przestępstwa z „uporczywego” niepłacenia alimentów, na precyzyjnie wskazane niezapłacenie „trzykrotności zasadzonego świadczenia”, co w praktyce sprowadza się do trzymiesięcznego długu. Ale nie zależało nam na tym, żeby niepłacący alimentów masowo trafili do więzienia, dlatego jeśli w ciągu 30 dni po przesłuchaniu w prokuraturze dług zostanie zapłacony - bo o to nam chodzi - postępowanie jest umarzane. Nowe, dobre prawo okazało się być bardzo skuteczne w działaniu – podkreśla min. Michał Woś.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem