Reklama

Niedziela Łódzka

Triest

Język gestów, miłości i przyjaźni

Niedziela łódzka 11/2016, str. 7

[ TEMATY ]

ewangelizacja

Archiwum Wydziału Duszpasterstwa Młodych

Nocna ewangelizacja

Nocna ewangelizacja

Pod koniec lutego delegacja młodzieży z Diecezjalnego Centrum Światowych Dni Młodzieży wraz z duszpasterzami odwiedziła Triest, aby zaprosić swoich włoskich rówieśników do przyjazdu do naszej archidiecezji. Mimo że podróż trwała kilkanaście godzin i zmęczenie dawało nam się we znaki, widok pięknego, włoskiego słońca i królewskie przyjęcie przez naszego gospodarza – ks. proboszcza Andreasa szybko zrekompensowały nam trudy podróży.

Pierwszego dnia pobytu uczestniczyliśmy w ewangelizacji na ulicach miasta, promując również Łódź Piotrową. Było to dla nas ciekawe doświadczenie, bo mieliśmy okazję przekonać się, co młodzi Włosi wiedzą o Polsce, naszym świętym Rodaku i Światowych Dniach Młodzieży. Mimo że ewangelizacja skończyła się po północy, a zmęczenie dawało się już nam we znaki, wiedzieliśmy, że to był dobry czas i z pewnością przyniesie owoce. Następnego dnia po Mszy św. udaliśmy się do Oratorium, gdzie wspólnie z triesteńską młodzieżą graliśmy w siatkówkę i piłkę nożną, wymieniając się przy okazji swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami. Na zakończenie dnia spotkaliśmy się z młodzieżą, która ma odwiedzić Łódź Piotrową podczas Dni w Diecezjach. Było to ciekawe spotkanie, podczas którego ks. Przemysław Góra opowiadał o Łodzi i okolicach, św. Faustynie i wszystkim tym, co czeka na naszych gości, którzy będą gościli w archidiecezji łódzkiej w dniach 20-25 lipca br. Całości dopełniło świadectwo Mariusza, który kilkakrotnie uczestniczył w Światowych Dniach Młodzieży. Na zakończenie spotkania wspólnie śpiewaliśmy piosenki i długo rozmawialiśmy, ucząc się wzajemnie polsko-włoskich słów i zwrotów. Podczas pobytu mieliśmy również zaszczyt spotkania się na krótkiej audiencji z biskupem Triestu – Giampaolo Crepaldim. Podczas tego spotkania mieliśmy okazję doświadczyć jednego z owoców naszej ewangelizacji, gdyż okazało się, że do współpracowników Księdza Biskupa dochodziły pozytywne opinie o polskiej młodzieży, która pomagała w głoszeniu Dobrej Nowiny. Mimo że program wyjazdu był bardzo napięty, udało nam się również zwiedzić okolice Triestu, w tym dawny obóz zagłady Risiera di San Saba, który pełnił także funkcję obozu przejściowego, gdyż transporty wysyłane były do obozów koncentracyjnych na terenie Niemiec i Polski. Wśród miast, które odwiedziliśmy, znalazła się także słoweńska Ljubliana, piękna Wenecja ze swoimi kanałami i urokliwa Verona, znana z romantycznych spotkań Romea i Julii. W każdym z miast, które odwiedzaliśmy, godnie reprezentowaliśmy Łódź Piotrową i naszą archidiecezję. Podczas wyjazdu doświadczyliśmy niesamowitego poczucia wspólnoty, które z pewnością umocni wiarę, zarówno naszą, jak i naszych włoskich przyjaciół. Przekonaliśmy się, że nie istnieje coś takiego, jak bariera językowa, gdyż w chwilach, w których ciężko było znaleźć odpowiednie słowo, z pomocą przychodziły języki gestów, miłości i przyjaźni, które są uniwersalnymi na całym świecie. Wyjazd był bardzo udany i już nie możemy się doczekać ponownego spotkania – tym razem w Łodzi podczas Dni w Diecezjach.

2016-03-10 11:11

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ewangelizacja na ulicach Ursynowa

[ TEMATY ]

ewangelizacja

Stelmasiak Artur

Kilkaset osób wyszło 21 września wieczorem na ulice warszawskiego Ursynowa, by ewangelizować. W ursynowskiej parafii Wniebowstąpienia Pańskiego trwa II Kongres Nowej Ewangelizacji. Mieszkańcy dzielnicy mogli dziś spotkać na swojej drodze radosny Marsz dla Jezusa, znaki drogowe „Nie przegap wieczności”, „Wiadomości od Jezusa” narysowane kredą na ścieżkach rowerowych a przy wejściach na stacje metra stoiska z łakociami. Na przejściach dla pieszych księża, siostry zakonne i świeccy zaczepiali warszawiaków, by przekazać im, że Jezus kocha każdego a w pobliskiej parafii trwa Kongres Nowej Ewangelizacji. Pod wskazane przez proboszcza adresy pukali też do drzwi członkowie Drogi Neokatechumenalnej. Trzeciego dnia Kongresu jego uczestnicy zostali posłani do ewangelizowania na ulicach miasta.

CZYTAJ DALEJ

O. Leon Knabit: Jeszcze raz o kobietach i mężczyznach

2021-09-16 14:16

[ TEMATY ]

duchowość

rodzina

Karol Porwich

Ostatni artykuł o. Leona Knabita cieszył się dużym zainteresowaniem, odbiorem zarówno pozytywnym, jak i tym mniej. W odpowiedzi głos zabiera sam benedyktyn.

Słyszałem głosy, że mój artykuł „Miłość musi być wymagająca” (Zobacz) był stronniczy – przeciw mężczyznom. Jeśli tak zostałem zrozumiany, to tutaj stwierdzam, że jest bardzo wielu wspaniałych mężczyzn – mężów i ojców, żyjących długie lata w szczęśliwym małżeństwie, kochanych szczerze przez swoje dzieci, widzące w nich wzór do naśladowania i gwarancję bezpieczeństwa.

CZYTAJ DALEJ

Bp Długosz: dziękujemy za św. Józefa

– Dzisiaj dziękujemy Bogu Ojcu za wielkiego patrona Kościoła i wszystkich rodzin – św. Józefa – powiedział 19 września biskup senior Antoni Długosz w Archidiecezjalnym Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym Kalwaryjskiej Matki Zawierzenia na Kalwarii w Praszce.

Tego dnia miejscowy kościół parafialny Świętej Rodziny był kolejnym kościołem stacyjnym archidiecezji częstochowskiej w Roku św. Józefa wyznaczonym przez abp. Wacława Depo.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję