Reklama

Głos z Torunia

W niewoli Maryi

Niedziela toruńska 4/2017, str. 8

[ TEMATY ]

Maryja

strona

www.niewolnicymaryi.pl

Strona internetowa www.niewolnicymaryi.pl

Strona internetowa www.niewolnicymaryi.pl

Nie ulegajmy duchowemu osieroceniu – mamy Matkę! – mówił w Rzymie 1 stycznia papież Franciszek. Tego również dnia, w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, zaczęła działać strona internetowa www.niewolnicymaryi.pl, czyli, jak mówi jej założyciel i pomysłodawca ks. Michał Rogoziński, wikariusz parafii pw. św. Tomasza Apostoła i sanktuarium Matki Bożej Łąkowskiej w Nowym Mieście Lubawskim – Portal prowadzonych przez Maryję. Wyjaśnia, że ewangelizacyjna strona założona została z potrzeby serca, po rekolekcjach kapłańskich, którym przewodniczył ks. Piotr Glas, znany w Polsce i Wielkiej Brytanii rekolekcjonista i egzorcysta. – W swoim przepowiadaniu ks. Piotr wiele miejsca poświęcił Maryi i oddaniu się Jej w niewolę wg „Traktatu o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” św. Ludwika Marii Grignone de Montfort – mówi ks. Michał i dodaje: – Chcemy więc podążać za Maryją! Nie chcemy Jej wyprzedzać, ani sami wskazywać drogi. Chcemy dać się Jej prowadzić. Dokąd? Raczej do Kogo – do Jej Syna, Chrystusa.

Rok 2017 obfituje w rocznice maryjne, m.in. 300-lecie koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, 140-lecie objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie i 100-lecie Jej objawień w Fatimie, więc i ta inicjatywa szczególnie wpisuje się w jubileuszowy rok maryjny.

Zawierzyć Maryi

Podczas Mszy św. celebrowanej o godz. 24 z 31 grudnia 2016 r. na 1 stycznia 2017 r. ks. Michał oddał się w niewolę Niepokalanemu Sercu Matki Bożej i zawierzył swoje życie Chrystusowi przez Maryję. Akt ten poprzedziło 33-dniowe przygotowanie, czyli 12-dniowy okres „Wyrzeczenia się świata” oraz tygodniowe poznawanie samego siebie, Najświętszej Dziewicy i Jezusa Chrystusa. W instrukcji na dni przygotowań do aktu konsekracji Maryi czytamy: Znajdź chwilę w ciągu dnia, kiedy nikt ci nie będzie przeszkadzał. Wycisz się. Pobożnie uczyń znak krzyża. Pomódl się do Ducha Świętego, aby przeprowadził cię przez tę modlitwę i odsunął rozproszenia. Przeczytaj rozważanie przygotowane na konkretny dzień. Staraj się je przemyśleć. Jeśli ci to pomoże, to podkreśl w tekście to, co cię szczególnie porusza (dlatego warto wydrukować sobie wcześniej tekst). Możesz również zrobić notatki, powziąć jakieś postanowienie. Przejdź do modlitw przygotowanych na konkretny etap. Trwaj jeszcze przez chwilę w skupieniu, uwielbiaj Boga. W ciągu dnia wracaj myślami do przeczytanego rozważania.

Reklama

– Podążając za Chrystusem, potrzebujemy drogowskazów. Najlepszym z nich jest właśnie Maryja. Pan Jezus pragnie przez Nią działać w naszym życiu i udzielać nam mnogości swoich łask – podkreśla ks. Rogoziński. Na stronie można wysłuchać konferencji wprowadzających w tematykę niewoli Maryi oraz przejść okres przygotowania się do oddania swojego życia Matce Bożej. Są również przydatne informacje oraz artykuły podejmujące temat niewolnictwa maryjnego i jego propagatora św. Ludwika de Montfort.

– Zapraszam ciebie do niezwykłej przygody, jaką przeżyjesz, zawierzając swoje życie Chrystusowi poprzez Maryję. Doświadczmy na co dzień prowadzenia przez Matkę Bożą. Przekonajmy się, że jest to najlepsza inwestycja na życie wieczne! – zachęca ks. Michał.

Rekolekcje na początek

Szczególną okazją do poznania idei niewoli Maryjnej będą 33-dniowe rekolekcje prowadzone w Nowym Mieście Lubawskim przez ks. Michała Rogozińskiego. Rozpoczną się 20 lutego, a zakończą 25 marca, w uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, aktem zawierzenia Matce Bożej wg traktatu św. Ludwika. Kto nie będzie mógł w nich osobiście uczestniczyć, zapraszamy na stronę internetową www.niewolnicymaryi.pl. Niebawem będzie również jej wersja na tablety i smartfony.p>Niech św. Jan Paweł II i sługa Boży kard. Stefan Wyszyński, którzy oddali swoje życie w niewolę Maryi, wskazują nam drogi do Chrystusa poprzez Jego Matkę. Niech Maryja, której oddamy się dobrowolnie w niewolę, obudzi nas do wiary, abyśmy byli świadkami, odważnie szli i głosili Chrystusa.

2017-01-18 14:09

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rekolekcje maryjne - zrób to (nie) sam!

[ TEMATY ]

duchowość

Matka Boża

Maryja

Stock.Adobe

Tak często modlimy się za pośrednictwem Matki Bożej, mówi o Niej, ale czy tak naprawdę dobrze Ją znamy? Czy da się zawiązać z kimś trwałą więź, znając tą osobę tylko „z widzenia”? 15 sierpnia to dobry czas, aby lepiej poznać Maryję! Z pomocą przychodzi książka „Nocą szukałam” ks. Michała Lubowickiego.

W naszym życiu nieustannie na coś czekamy. Na kolejny weekend, kolejny słoneczny dzień czy dzień wypłaty w pracy. Nasze życie na dobre związane jest z czasem oczekiwania. W rzeczywistości wiary też przecież czekamy. I warto ten czas oczekiwania dobrze wykorzystać.

CZYTAJ DALEJ

Św. Mikołaj - biskup, nie krasnal

Niedziela Ogólnopolska 48/2007, str. 22-23

[ TEMATY ]

św. Mikołaj

TER

Św. Mikołaj, patron kościoła

Św. Mikołaj, patron kościoła

Niegdyś święty biskup z Myry był jednym z ważniejszych świętych chrześcijaństwa. Dziś stał się „świętym komercji”. Współczesność odarła go z ornatu, z głowy zdjęła mitrę i zabrała pastorał.

„Świętego krasnala” - jak nietrudno zgadnąć - wymyślili amerykańscy specjaliści od reklamy. Dziś byśmy powiedzieli, że to taki święty po obróbce w McDonald’s

CZYTAJ DALEJ

O św. Mikołaju naukowo

2022-12-06 05:00

[ TEMATY ]

konferencja

św. Mikołaj

Głogów

ks. Rafał Witkowski

5 grudnia, w przeddzień ogłoszenia św. Mikołaja patronem Miasta Głogowa w Teatrze im. Andreasa Gryphiusa odbyła się konferencja „Święty Mikołaj Biskup patronem miasta Głogowa”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję