Reklama

Rozmaitości

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Trzymamy za słowo

Michał Kamiński z PSL-UED, chcąc prześcignąć w skromności prezesa Kaczyńskiego, w sekundzie zapragnął zarabiać średnią krajową. Jak mówią: „dla chcącego nic trudnego”. No, to Panie Michale – trzymamy za słowo!

W oparach klasyki

Kolejna rocznica katastrofy smoleńskiej pełna była opozycyjnego ubolewania, jak to została zniszczona jedność narodu. Serio. Nawet w tefałenach tak mówili. I w ten sposób poobcowaliśmy ze szlachetną klasyką: Diabeł ubrał się w ornat i na mszę dzwonił.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Nowoczesny patriotyzm

Jeśli chodzi o pomnik Ofiar Katastrofy Smoleńskiej, PO zapowiada twardo, że jak dojdzie do władzy, to go rozbierze. To nie żarty. Wydaje się, że Grzegorz i spółka są mocno zdeterminowani. Nawet sowieckie pomniki na polskich ziemiach ich tak nie kłuły po oczach. To się nazywa po prostu nowoczesny patriotyzm.

Szaleju się najedli

Tyle inwektyw, ile słyszano z ust polityków totalnej opozycji w okolicach 10 kwietnia br., nie padło chyba nigdy. Choć było ciepło, to jednak słońce tak bardzo nie przygrzewało. Może więc to pyłki albo zwykłego szaleju się najedli...

Klęska

Przez dwa dni po ulicach stolicy grasowali zawodowi zadymiarze – ksywa Obywatele RP. W drugim dniu chcieli szturmem wziąć sejm. Odstąpili jednak nieco zawiedzeni. Nikt nie chciał do nich strzelać. Nawet z kapiszonów. Totalna klęska.

2018-04-18 11:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Policja podała prawdopodobną przyczynę pożaru krzyża w Warszawie

2026-04-04 11:18

PAP

Spalony krzyż

Spalony krzyż

Prawdopodobną przyczyną pożaru krzyża w warszawskiej parafii Św. Maksymiliana Kolbego było zaprószenie ognia od zniczy - poinformował PAP asp. Kamil Sobótka z Komendy Stołecznej Policji. Podkreślił, że na ten moment policja wyklucza udział osób trzecich.

Podziel się cytatem - powiedział Sobótka PAP.
CZYTAJ DALEJ

Biskup Marek Solarczyk poświęcił wielkanocne pokarmy na... stadionie

2026-04-07 08:56

[ TEMATY ]

poświęcenie

Bp Marek Solarczyk

PAP/Piotr Polak

– Niech czas modlitwy przyniesie owoce dla całej społeczności, którą tworzą sympatycy drużyny Radomiaka Radom – mówił bp Marek Solarczyk, który w Wielką Sobotę poświęcił pokarmy wielkanocne na stadionie Radomskiego Centrum Sportu. To właśnie na tym obiekcie swoje mecze w ekstraklasie rozgrywają piłkarze z Radomia.

Bp Solarczyk powiedział, że posiłek jest okazją do spotkania z Bogiem, buduje wspólnotę i zachęca do okazywania wdzięczności. – Dlatego życzę, aby ten czas modlitwy, błogosławieństwa, przynosił owoce dla was i waszych rodzin oraz całej społeczności, którą tworzą sympatycy drużyny Radomiaka Radom – mówił biskup radomski.
CZYTAJ DALEJ

Zakon Maltański niesie pomoc Libańczykom zagrożonym na terenach w pobliżu granicy z Izraelem

2026-04-07 17:11

[ TEMATY ]

Liban

pomoc

pomoc charytatywna

Vatican Media

W związku z trudną sytuacją ludności żyjącej w Libanie blisko granicy z Izraelem, pomoc niesie Zakon Maltański. Na początku Wielkiego Tygodnia przewodniczący Libijskiego Związku Kawalerów Maltańskich przyjął w Bejrucie burmistrzów i wójtów 10 miejscowości położonych przy granicy z Izraelem, obiecując pełną i bezwarunkową pomoc, która pozwoli im pozostać na swoim terytorium.

Przewodniczący Marwan Sehnaoui w rozmowie z mediami watykańskimi zwrócił uwagę, że mieszkańcy tych terenów cierpią z powodu wojny między Hezbollahem a Izraelem, który nie wyklucza okupacji całego południowego Libanu. Podkreślił, że w obecnych wojennych warunkach podróż burmistrzów i wójtów do Bejrutu była aktem odwagi. „Chcieliśmy w Wielkim Tygodniu wspólnie z nimi przejść z mroków ukrzyżowania do światła Zmartwychwstania”. Zapowiedział również pełną mobilizację Zakonu na rzecz konkretnej, długofalowej pomocy dla mieszkańców, która nie tylko pomoże im pozostać na swoich terytoriach, ale również żyć godnie dzięki stworzonym miejscom pracy.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję