Reklama

W Jędrzejowie...

Niedziela kielecka 18/2003

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mimo niesprzyjającej pogody, 11 kwietnia, ok. 2 tys. osób wzięło udział w czwartym nabożeństwie Drogi Krzyżowej ulicami Jędrzejowa. Udział w tej modlitwie brały zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli. W godzinach wieczornych z każdej parafii w Jędrzejowie wyruszyli wierni ze swoimi księżmi. Po drodze z żarliwością odprawiono kolejne stacje Męki Pańskiej. Ostatnią - przy dużym, brzozowym krzyżu, który przynieśli na swoich ramionach parafianie ze Świętej Trójcy i ustawili obok kapliczki Matki Bożej Fatimskiej na ul. 11 Listopada. Kazanie wygłosił ks. dr Krzysztof Kozioł - wikariusz parafii Świętej Trójcy.

* * *

W Niedzielę Palmową ulicami Jędrzejowa przeszli młodzi z palmami w dłoniach. Młodzież trzech parafii jędrzejowskich spotkała się u zbiegu ul. Armii Krajowej z 11 Listopada. Na wspólnej Eucharystii zgromadzili się w klasztorze Ojców Cystersów. Przewodniczył jej i homilię wygłosił opat o. Piotr Chojnicki z Mogiły.
Po Mszy św. odbyło się zakończenie dwóch turniejów ministrantów w piłce nożnej, zorganizowanych w dekanacie jędrzejowskim. Był to turniej ministrantów o puchar dziekana ks. Jerzego Siwca i opata jędrzejowskiego klasztoru Edwarda Stradomskiego.
I miejsce w turnieju i puchar Księdza Dziekana zdobyła drużyna ministrantów z parafii Św. Trójcy w Jędrzejowie, której opiekunem jest ks. Tomasz Zięcik. Natomiast I miejsce w halowym turnieju ministrantów o puchar Ojca Opata zdobyła drużyna ministrantów z parafii Matki Bożej Łaskawej w Jędrzejowie, której opiekunem jest ks. Arkadiusz Borusiński.
Organizatorem turniejów "Podklasztorze 2002" był o. Marcin Mnich - cysters ,przy współpracy koordynatora służby liturgicznej ołtarza dekanatów jędrzejowskiego i małogoskiego, ks. Dariusza Borusińskiego.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2003-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Za klasztorną furtą benedyktynek sakramentek

2026-02-02 08:27

Archiwum sióstr

Wspólnota sióstr we Wrocławiu-Pawłowicach

Wspólnota sióstr we Wrocławiu-Pawłowicach

Mniszki Benedyktynki od Nieustającej Adoracji Najświętszego Sakramentu są wspólnotą wywodzącą się z rodziny Zakonów Benedyktyńskich, założonej w VI wieku przez św. Benedykta z Nursji.

Instytut powstał we Francji w XVII wieku i jest gałęzią kontemplacyjną, klauzurową, o charakterze wynagradzającym. Założycielka Matka Mechtylda od Najświętszego Sakramentu (Katarzyna de Bar), przejęta zniewagami, jakich dopuszczano się wobec Najświętszego Sakramentu, poczuła pragnienie utworzenia klasztoru mniszek, oddanych nieustającej adoracji i wynagradzaniu.
CZYTAJ DALEJ

Z powodu niskich temperatur zamkniętych jest kilkaset szkół

2026-02-02 11:31

[ TEMATY ]

szkoła

zostały zamknięte

silny mróz

Adobe Stock

Z powodu niskich temperatur zamkniętych w całej Polsce jest ponad 270 szkół, w tym na Mazowszu 175 – poinformowała szefowa MEN Barbara Nowacka. Poprosiła dyrektorów placówek o rozważenie czasowego zawieszenia zajęć lub przejścia na naukę zdalną tam, gdzie temperatura spadła poniżej minus 15 st. C.

W poniedziałek najniższą temperaturę w kraju zanotowano nad ranem w Suwałkach, gdzie było minus 27,7 st. Celsjusza. W Warszawie o tej samej porze termometry wskazały minus 18,6 st. C.
CZYTAJ DALEJ

Bp P. Kleszcz: Nie konserwowani, ale konsekrowani!

2026-02-02 16:56

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

Dzień Życia Konsekrowanego w Archidiecezji Łódzkiej

Dzień Życia Konsekrowanego w Archidiecezji Łódzkiej

Nie bądźcie konserwowani, ale bądźcie konsekrowani. Bądźcie tymi, którzy w takiej świeżości oddajecie Panu Bogu to, co macie najcenniejszego - skarb waszego życia, czyli swoje serce dla Pana Jezusa. - mówił bp Kleszcz.

Ojcowie, siostry i bracia zakonni, przedstawiciele świeckich instytutów życia konsekrowanego oraz wierni świeccy modlili się w poniedziałek 2 lutego w łódzkiej katedrze. Mszy świętej w Dniu Życia Konsekrowanego obchodzonego od lat w święto Ofiarowania Pańskiego przewodniczył ojciec biskup Piotr Kleszcz OFM Conv. Obecni byli bp Zbigniew Wołkowicz - administrator Archidiecezji Łódzkiej oraz bp Marek Marczak, biskup pomocniczy Archidiecezji Łódzkiej i Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję