Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Wolin

Rok Ignacjański

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego ogłasza kolejny międzynarodowy konkurs.

Pragnąc zainteresować dzieci i młodzież osobami, które całym sercem były oddane Jezusowi Chrystusowi przedstawiamy kolejnego świadka wiary, św. Ignacego Loyolę. Generał Towarzystwa Jezusowego ogłaszając Rok Ignacjański napisał, że: ,,całe Towarzystwo, w łączności ze swoimi przyjaciółmi i z całym Kościołem, pragnie z entuzjazmem oddać się sprawie upamiętnienia chwili, w której Duch Święty prowadził Ignacego Loyolę w jego decyzji pójścia za Chrystusem, w celu pogłębienia znaczenia tego pielgrzymowania i wyciągnięcia z niego duchowej korzyści. To działanie ma na celu lepsze poznanie, miłowanie i naśladowanie Pana Jezusa we wszystkim”.

W poprzednich konkursach organizowanych przez wolińską szkołę podstawową, a poświęconych: św. Mikołajowi – wzięło udział 500 uczestników z 10 krajów oraz św. Józefowi – 200 uczestników z 36 krajów; w internecie można odnaleźć informacje na temat tych konkursów wyszukując frazy: Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Kartka urodzinowa dla św. Mikołaja oraz Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Radości i boleści św. Józefa.

Obecny Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Św. lgnacy Loyola oczami dzieci i młodzieży z okazji Roku Ignacjańskiego, ma upamiętnić 500. rocznicę nawrócenia świętego. Ze względu na sytuację epidemiczną na świecie organizowany jest on-line. Organizatorem jest Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie, ul. Spokojna 1, 72-510 Wolin, woj. zachodniopomorskie. Prace na etap centralny należy nadsyłać do 30 czerwca 2022 r. Wyniki i podziękowania ogłoszone będą na stronach internetowych do 31 lipca 2022 r.

Reklama

Patronat medialny objęła nasza redakcja Kościoła nad Odrą i Bałtykiem pisząc m.in.: „Papież Paweł III, 27 września 1540 r. bullą Regimini militantis Ecclesiae (O Kościele walczącym) zatwierdził Towarzystwo Jezusowe, którego założycielem był Ignacy Loyola. U podstaw tego wielkiego dzieła leży istotny moment w biografii tego hiszpańskiego świętego – nawrócenie się w 1522 r. – czyli przyjęcie Jezusa Chrystusa za swojego jedynego Pana i Zbawcę. Święty Ignacy Loyola przez swoje życie, a także założony przez siebie zakon, wywarł ogromny wpływ na dzieje Kościoła powszechnego i oczywiście polskiego.

Dotychczasowe sukcesy Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolinie w organizowaniu konkursów o randze międzynarodowej, z pewnością powiększą się o kolejny, tym razem w przeprowadzeniu Międzynarodowego Konkursu Plastycznego pt.: Św. Ignacy Loyola oczami dzieci i młodzieży z okazji Roku Ignacjańskiego. Redakcja wyraża uznanie dla całej społeczności szkolnej na czele z panią dyrektor i z otwartością obejmuje patronat medialny nad tym ważnym wydarzeniem”.

2022-01-18 11:57

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Hiszpania: uroczystości ku czci św. Ignacego w Kraju Basków

We wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, patrona Kraju Basków, uroczystej Mszy w miejscowości Azpeitia przewodniczył bp José Ignacio Munilla. Z powodu pandemii w tym roku na ulice miasta nie wyszła tradycyjna procesja z figurą założyciela Towarzystwa Jezusowego i jednego z najbardziej znanych świętych Kościoła katolickiego.

W tym roku święto Ignacego z Loyoli ma szczególny charakter. Z jednej strony przebiega w cieniu pandemii, która nie oszczędziła hiszpańskich jezuitów, z drugiej – jest duchowym przygotowaniem do Roku Ignacjańskiego 2021-2022.

CZYTAJ DALEJ

Hiszpania/ Meteoryt wywołał panikę wśród mieszkańców Wysp Kanaryjskich; z hukiem wpadł do morza

2022-12-01 17:59

[ TEMATY ]

Hiszpania

meteoryt

pixabay.com

Meteoryt wywołał panikę wśród mieszkańców wyspy Gran Canaria, kiedy rozświetlił niebo nad archipelagiem i z potężnym hukiem spadł do morza - potwierdziły w czwartek władze Wysp Kanaryjskich. „Halas był podobny do eksplozji, trzęsły się szyby w oknach”- pisali mieszkańcy Gran Canarii na Twitterze.

Meteor wielkości piłki do koszykówki przeleciał nad wyspami La Palma, El Hierro i La Gomera oraz południe Teneryfy i spadł do morza u północnych wybrzeży Gran Canarii w środę wieczorem. Nie było strat ludzkich ani materialnych - poinformował regionalny premier Wysp Kanaryjskich Angel Victor Torres.

CZYTAJ DALEJ

Zmarł Jan Zmarzły

2022-12-02 09:13

Karol Porwich /Niedziela

1 grudnia 2022 roku
po ciężkiej chorobie
odszedł do Pana

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję