Reklama

Niedziela Świdnicka

Bp Dec: Maryja jest nauczycielką modlitwy

[ TEMATY ]

Maryja

Archiwum "Niedzieli Świdnickiej"

Maryja jest nauczycielką modlitwy, jest Matką modlącą się. Widzimy Ją modlącą się w chwili Zwiastowania, w czasie nawiedzenia św. Elżbiety, w Kanie Galilejskiej kierując do Syna prośbę: „Nie mają już wina”, modli się w Wieczerniku z uczniami, oczekującymi na dar Ducha Świętego – mówił biskup świdnicki Ignacy Dec, przewodnicząc w katedrze świdnickiej Mszy św. w święto NMP, Matki Kościoła. Tego dnia swój jubileusz kapłański przeżywali duchowni święceni w 1981 r.

W homilii biskup świdnicki przypomniał wydarzenia z czasów formacji seminaryjnej kapłanów przeżywających jubileusz święceń oraz ukazał Maryję, jako Matkę Chrystusa i Kościoła. – Oprócz matki ziemskiej – z woli Chrystusa – otrzymaliśmy Matkę wspólną nam wszystkim. Jest nią Maryja. Owo desygnowanie Maryi na naszą Matkę dokonało się na krzyżu: „Niewiasto, oto syn Twój […] (Synu) […] oto matka twoja” (J 19, 26-27). Maryja jest więc matką Chrystusa, dała mu ludzkie ciało. Jest też Matką Mistycznego Ciała Chrystusa, jakim jest Kościół – podkreślił bp Dec.

Reklama

- Maryja w jakimś sensie rodzi Kościół. Jest także jego wychowawczynią i opiekunką – mówił biskup, pytając wiernych, w jaki sposób Maryja nas wychowuje? – Wychowuje nas przede wszystkim przez przykład swego życia, także przez przychodzenie nam z pomocą – przypomniał.

Na zakończenie homilii bp Dec zachęcił wszystkich do modlitwy w intencji Kościoła powszechnego o dalszą opiekę Maryi, jak również w intencji nas samych, byśmy mieli w sobie więcej ducha dziecięctwa Bożego, więcej ducha dzieci Maryi.

Uroczystość była okazją do podziękowania kapłanom przeżywającym jubileusz święceń kapłańskich za ich wierną i oddaną posługę Kościołowi na ziemi dolnośląskiej.

2015-05-26 15:19

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

To jest CUD!

[ TEMATY ]

Radio Maryja

Maryja

Tak skwitowała urzędniczka SANEPID-u wyniki testu na koronawirusa ojców franciszkanów z Niepokalanowa. 107 testów i wszystkie ujemne.

To nie możliwe, aby w tak dużej społeczności nikt nie miał pozytywnego wyniku. Wszystko zaczęło się w piątek, 26 czerwca 2020 r. Wieczorem karetka pogotowia zabrała jednego z braci do szpitala. Brat ten wrócił do klasztoru z urlopu 22 czerwca. Czuł się nie najlepiej dlatego pojechał do lekarza. Dostał antybiotyki i wrócił do klasztoru.

CZYTAJ DALEJ

Bp Chrząszcz do młodzieży: Chrystus chce głosić Ewangelię waszymi ustami!

2021-07-24 20:02

[ TEMATY ]

ŚDM

diecezja.pl

Chrystus chce głosić Ewangelię do współczesnego młodego człowieka ustami jego rówieśników. Wasze świadectwo wiary jest bardzo ważne, ono ma wielką moc. Nie możemy tego zaprzepaścić ani zmarnować - mówił bp Robert Chrząszcz w homilii podczas Mszy św., odprawionej w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie z okazji 5. rocznicy ŚDM.

W homilii wygłoszonej podczas Mszy św. w 5. rocznicę ŚDM w Krakowie bp Robert Chrząszcz zachęcił młodych ludzi do wspólnej refleksji nad owocami spotkania młodych, które w lipcu 2016 r. zgromadziło w Polsce pielgrzymów z całego świata.

CZYTAJ DALEJ

USA: arcybiskup skrytykował Nancy Pelosi za obnoszenie się z „pobożnością katolicką”

2021-07-25 14:38

[ TEMATY ]

USA

aborcja

wikipedia.org

Nancy Pelosi

Nancy Pelosi

Arcybiskup San Francisco Salvatore Cordileone skrytykował 22 lipca spikerkę (przewodniczącą) Izby Reprezentantów Kongresu Stanów Zjednoczonych Nancy Pelosi, która reprezentuje tam Kalifornię, za zakłamanie. Popiera ona finansowanie usług aborcyjnych za pieniądze podatnika, a zarazem głosi wszędzie, że jest bardzo pobożna.

Według magazynu „Washington Examiner” Pelosi na konferencji prasowej w tym dniu określiła siebie mianem „pobożnej katoliczki”, dodając, że „nie jest moim zadaniem pouczać kobiety, czy mogą dopuszczać się aborcji, czy nie”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję