Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Oddajemy Maryi nasze troski

Przyjechaliśmy na Jasną Górę, żeby napełnić się nadzieją – mówili maturzyści w jasnogórskim sanktuarium, którzy modlili się o pomyślne zdanie matury i właściwy wybór drogi życiowej. Było ich ponad 800 osób.

Niedziela bielsko-żywiecka 18/2024, str. I

[ TEMATY ]

pielgrzymka maturzystów

Biuro Prasowe Jasnej Góry

Młodzi powierzają swoją przyszłość Bogu

Młodzi powierzają swoją przyszłość Bogu

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Dalej wyjaśniali: – To było dla nas bardzo ważne, żeby tutaj być. Oddajemy Maryi nasze troski i prosimy o wsparcie. Wierzymy, że Ona doda nam sił i pozwoli uwierzyć we własne możliwości – mówili uczestnicy pielgrzymki, którzy do Częstochowy przyjechali razem ze swymi katechetami. – Abyśmy wszyscy zdali maturę i żeby ona była pięknym początkiem, a także spokoju i pewności, że wszystko się ułoży. Jeżeli już wybraliśmy, co chcemy robić, to nie poddawajmy się i spełniajmy marzenia. Siły, wytrwałości, miłości i zdrowia – życzyli sobie i swoim rówieśnikom obecni na Jasnej Górze uczniowie.

Mszę św. w bazylice jasnogórskiej celebrował bp Roman Pindel. W homilii zachęcił maturzystów do szukania Bożych wskazań w trudnych sytuacjach. Prosił młodych, aby co jakiś czas zastanowili się nad swoim rozwojem religijnym, bo jest to bogata sfera, w której znajdujemy relację do Boga. – Najważniejsze jest to, że sfera religijna prowadzi nas do zbawienia, do decyzji, czy będziemy na zawsze z Bogiem – powiedział biskup. – Jeżeli będziemy otwarci na Niego i mieli ufność, to On do nas dotrze, bo nas dobrze zna. Bóg jest znawcą serc – zapewnił. Jako przykład osoby poszukującej kaznodzieja podał Szawła, który zawsze szukał Boga, choć w tym poszukiwaniu błądził.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Dyrektor Wydziału Katechetycznego ks. dr Marek Studenski zwrócił uwagę na fundamentalne znaczenie wiary w życiu człowieka. Zauważył, że dziś wielu młodych walczy z depresją, która często zaczyna się od zagubienia, słabości i braku oparcia na wartościach. – Modlitwa jest najlepszym środkiem profilaktycznym, co mogą potwierdzić pokolenia Polaków, którzy przeżyli wojnę. Oni się nie poddawali, tylko odbudowywali swoje domy, żeby zacząć żyć od nowa. Wiara w Boga dodawała im sił i to ona powinna być fundamentem naszego funkcjonowania – mówił ks. Studenski.

Przed Mszą św. maturzyści wysłuchali konferencji ks. Wojciecha Węgrzyniaka z Krakowa. Pielgrzymkę zwieńczyło nabożeństwo Drogi Światła.

2024-04-26 18:58

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zawierzeni Maryi

Niedziela wrocławska 12/2023, str. I

[ TEMATY ]

pielgrzymka maturzystów

Ks. Łukasz Romańczuk/Niedziela

Młodzież bardzo uważnie słuchała Dobromira Makowskiego

Młodzież bardzo uważnie słuchała Dobromira Makowskiego

Miejcie wielką nadzieję, tak jak Maryja, która wiernie szła swoją drogą – zwrócił się do młodzieży na Jasnej Górze bp Maciej Małyga.

Tegoroczni maturzyści z terenu archidiecezji wrocławskiej pielgrzymowali na Jasną Górę, aby zawierzyć sprawy egzaminów oraz swoją przyszłość.

CZYTAJ DALEJ

Jaka jest moja reakcja, kiedy doświadczam niepowodzeń i cierpienia?

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich /Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mt 12, 14-21.

Sobota, 20 lipca. Dzień powszedni albo wspomnienie bł. Czesława, prezbitera

CZYTAJ DALEJ

Warszawa: Jezus na stadionie Legii?

2024-07-19 14:52

[ TEMATY ]

rekolekcje

Karol Porwich/Niedziela

Trwają zapisy na rekolekcje "Jezus na Stadionie Legii", które odbędą się 7 czerwca 2025 r. w Warszawie - powiedział PAP prezes Fundacji SMS z Nieba ks. Rafał Jarosiewicz. Zaznaczył, że wydarzenie zgromadzi 30 tys. osób.

"Dokładnie w tym czasie, kiedy młodzi ludzie zgromadzą się na polach lednickich, my chcemy zaprosić ich rodziców do modlitwy za młodzież" - powiedział ks. Jarosiewicz.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję