Reklama

Niedziela Świdnicka

Katechezy dla dorosłych

[ TEMATY ]

katecheza

Ks. Daniel Marcinkiewicz

Katedra Świdnicka i Caritas Diecezji Świdnickiej zapraszają na nowy cykl katechez dla dorosłych. Rozpoczną się one po wakacyjnej przerwie w środę 2 września o godz. 19.30 w kościele Krzyża Świętego w Świdnicy.

Pierwszą katechezę wygłosi bp Ignacy Dec. Temat katechezy brzmi: "Człowiek - kim jest? Kim powinien się stać?".

Bp Ignacy Dec zgodził się raz w miesiącu odpowiadać na pytania uczestników katechez środowych. Spotkania z Księdzem Biskupem oprócz katechezy 2 września odbędą się 7 października, 11 listopada i 16 grudnia 2015 r. w kościele Krzyża Świętego w Świdnicy. Pytania, na które odpowiadać będzie Ksiądz Biskup, będzie można składać do specjalnie przygotowanej w tym celu skrzynki.

Plan katechez we wrześniu jest następujący:


2 września
Bp prof. dr hab. Ignacy Dec: "Człowiek - kim jest? Kim powinien się stać?".

9 września
Ks. dr Radosław Kisiel: "O duszy ludzkiej - źródła nauczania św. Tomasza z Akwinu".

16 września
Ks. mgr lic. Julian Nastałek: "Historia i znaczenie Krzyża świętego".

23 września
Ks. dr Zbigniew Chromy: "Objawienie Boże. Pismo Święte czy Tradycja?".

30 września
Ks. dr Marcin Gęsikowski: "Pismo Święte i jego wiarygodność - Wspomnienie św. Hieronima".

2015-08-28 07:29

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Prymas: katecheza powinna być obowiązkowa

[ TEMATY ]

katecheza

abp Józef Kowalczyk

BOŻENA SZTAJNER/NIEDZIELA

Katecheci z archidiecezji gnieźnieńskiej uczestniczyli dziś w Gnieźnie w dorocznym Dniu Katechetycznym. Kilkugodzinne spotkanie rozpoczęła Msza św. sprawowana w katedrze gnieźnieńskiej pod przewodnictwem Prymasa Polski abp. Józefa Kowalczyka. Mówił on, że katecheza jest niezbędna w kształceniu ogólnym i dlatego powinna być obowiązkowa.

CZYTAJ DALEJ

Wizyta papieska już przynosi owoce zmiany w Sudanie Południowym

2023-02-04 17:01

[ TEMATY ]

Franciszek w Kongo i Sudanie

PAP/EPA/CIRO FUSCO

Wizyta papieska już przynosi owoce zmiany w Sudanie Południowym. Prezydent tego pogrążonego w krwawym konflikcie kraju zapowiedział w czasie spotkania z Franciszkiem nowy etap dialogu pokojowego, który będzie kontynuowany w Rzymie. W dniu przybycia papieża ogłosił też amnestię dla ponad 70 więźniów.

Jak podkreśla odpowiedzialny we Wspólnocie św. Idziego za relacje międzynarodowe, Mauro Garofalo, już widać owoce wizyty papieskiej w Sudanie Południowym. To właśnie ta organizacja pośredniczyła w rozmowach prowadzących do porozumienia z 2018 r. kończącego otwartą wojnę domową. Obecna zapowiedź prezydenta oznacza, że do procesu pokojowego na nowo zostaną zaproszone grupy, które nie przyjęły ówczesnych postanowień. Kraj bowiem do tej pory nie znalazł demokratycznych i w pełni pokojowych sposobów rozwiązywania swoich problemów wewnętrznych – podkreśla Garofalo. W wielu regionach panuje przemoc, a pierwsze wolne wybory zostały odłożone o dwa lata na rok 2024. Ale obecność papieża, arcybiskupa Canterbury oraz moderatora Kościoła Szkocji zwraca uwagę na potrzebę porozumienia i odnawia motywacje do podejmowania odpowiednich starań – zauważa przedstawiciel Wspólnoty św. Idziego.

CZYTAJ DALEJ

Obchody Dnia Życia Konsekrowanego w Rokitnie

2023-02-04 15:05

[ TEMATY ]

Dzień Życia Konsekrowanego

Rokitno

Karolina Krasowska

W sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie 4 stycznia odbyły się diecezjalne obchody Dnia Życia Konsekrowanego.

Spotkanie w Rokitnie przebiegało pod hasłem: "Konsekrowani świadkami wiary w Kościele i świecie". Mszy św. z odnowieniem ślubów zakonnych w rokitniańskiej bazylice przewodniczył i homilię wygłosił pasterz diecezji bp Tadeusz Lityński.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję