Reklama

Niedrzwica Kościelna

Błogosławieństwo Pańskie wzbogaca

Staje się już powszechnym zwyczajem, że nowy rok szkolno-katechetyczny rozpoczyna się Mszą św. i prośbą o Boże błogosławieństwo. Jest to wspaniały zwyczaj, gdzie harmonia działania szkoły, rodziców i Kościoła pozwala z nadzieją patrzeć na dzieci i młodzież.

Niedziela lubelska 41/2004

W czasie, gdy bardzo mocno wkrada się relatywizm pojęć oraz liberalizm obyczajów i wychowania, młody człowiek, próbując stawiać pierwsze kroki w przestrzeni swej wolności, często bez dobrego fundamentu, zaczyna się gubić, narażając się na niebezpieczeństwo fałszywych dróg, które pozostawiają psychiczne urazy, rozczarowania i pustkę. Błędne i niepedagogiczne podejście rodziców, którzy pozwalają swoim dzieciom na „wszystko”, w prosty sposób zwalniając się od trudu wychowawczego, chcąc aby ich dziecko dochodziło do wszystkiego samo, także przez błędy, zapominając albo nie wiedząc, że ze ślepych dróg labiryntu nie da się powrócić lub powraca się z ranami, które nosi się przez całe życie.
5 września br. w Niedrzwicy Kościelnej na Mszy św. dla młodzieży zgromadzili się gimnazjaliści. Przy bogatej oprawie liturgicznej, w obecności dyrektora Grzegorza Abramowicza oraz grona pedagogicznego odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Także dzieci na swojej Mszy św. postarały się o bogatą oprawę liturgiczną, aby poświęcenie ich tornistrów odbyło się w uroczystej atmosferze. Takie wspólne działanie zapewne przyniesie dobre owoce i pozwoli z nadzieją patrzeć na przyszłość, ponieważ „błogosławieństwo Pańskie wzbogaca”.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

1 sierpnia o godzinie 17.00 zabiją dzwony w kościołach stolicy

2021-07-28 07:29

[ TEMATY ]

Powstanie Warszawskie

dzwon

Bożena Sztajner/Niedziela

W 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego 1 sierpnia o godzinie 17.00 w kościołach stolicy zabiją dzwony. Decyzję w tej sprawie wydali metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz i ordynariusz warszawsko-praski bp Romuald Kamiński.

W 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, zgodnie z wieloletnią tradycją, w niedzielę 1 sierpnia o godzinie 17.00, godzinie W, prosimy o włączenie dzwonów we wszystkich świątyniach diecezji warszawsko-praskiej. Włączymy się w ten sposób w hołd oddawany poległym powstańcom – żołnierzom i mieszkańcom Miasta Nieujarzmionego" – czytamy w komunikacie na stronie internetowej diecezji.

CZYTAJ DALEJ

Komisja ds. pedofilii: traumą dla dziecka był nie tylko sam czyn, ale również kontakt z organami procesowymi

2021-07-27 20:10

[ TEMATY ]

pedofilia

pixabay.com

Traumą dla dziecka był nie tylko sam kontakt seksualny, ale również kontakt z organami procesowymi; właściwie nie było strony, która dbałaby o jego dobro - mówiła wiceprzewodnicząca komisji ds. pedofilii Hanna Elżanowska, omawiając wyniki pierwszego raportu tego organu.

Jak wskazała Elżanowska, z przeanalizowanych przez komisję akt wynika, że przeciętną ofiarą pedofila jest pochodząca z małego miasta lub wsi dziewczynka w wieku 13-15 lat. "W połowie badanych przypadków nikt nie zauważył objawów wykorzystania seksualnego" - poinformowała.

CZYTAJ DALEJ

1 sierpnia – plan uroczystości rocznicowych

2021-07-28 12:55

[ TEMATY ]

Częstochowa

rocznica

Powstanie Warszawskie

Bożena Sztajner/Niedziela

W niedzielę 1 sierpnia odbędą się w Częstochowie uroczystości upamiętniające 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Obchody rozpocznie Msza św. w kościele rektorackim Najświętszego Imienia Maryi pod przewodnictwem bp. Andrzeja Przybylskiego. Następnie uczestnicy uroczystości przemaszerują w al. Sienkiewicza, pod Pomnik Nieznanego Żołnierza.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję