Reklama

Zaproszenie na obchody XXII Światowego Dnia Młodzieży diecezji świdnickiej oraz II rocznicy śmierci sługi Bożego Jana Pawa II


Edycja świdnicka 12/2007

ŚWIDNICA:

Młodzież ze swoimi duszpasterzami i katechetami, siostry zakonne oraz wszystkich mieszkańców dekanatów: Dzierżoniów-Południe, Dzierżoniów-Północ, Gościsław, Strzegom, Świdnica-Wschód oraz Świdnica-Zachód zapraszamy w Niedzielę Palmową 1 kwietnia br. do miasta biskupiego Świdnicy.
- Spotkanie rozpocznie się o godz. 15.30 w kościele NMP Królowej Polski na Osiedlu Młodych, gdzie młodzież przedstawi program słowno-muzyczny oparty na nauczaniu Jana Pawła II;
- Następnie weźmiemy udział w Drodze Krzyżowej ulicami miasta, przechodząc do katedry świdnickiej, gdzie o godz. 18.00 zostanie odprawiona pod przewodnictwem bp. Ignacego Deca Msza św. w intencji beatyfikacji sługi Bożego Jana Pawła II;
- Po Mszy św. w ramach „Wieczorów Świdnickich” - „Wieczór poezji Karola Wojtyły i Jana Pawła II”.

KŁODZKO:

Młodzież ze swoimi duszpasterzami i katechetami, siostry zakonne oraz wszystkich mieszkańców dekanatów: Bystrzyca Kłodzka, Kamieniec Ząbkowicki, Kłodzko, Kudowa-Zdrój, Lądek-Zdrój, Międzylesie, Nowa Ruda, Polanica-Zdrój oraz Ząbkowice Śląskie zapraszamy w Niedzielę Palmową 1 kwietnia br. do Kłodzka.
- Nasze spotkanie rozpoczniemy o godz. 15.00 w kościele Ojców Franciszkanów, gdzie młodzież przedstawi oparty na nauczaniu Jana Pawła II program słowno-muzyczny;
- Następnie weźmiemy udział w Drodze Krzyżowej ulicami miasta, przechodząc do kościoła Podwyższenia Krzyża św. na osiedlu, w którym o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji beatyfikacji sługi Bożego Jana Pawła II.

Reklama

WAŁBRZYCH:

Młodzież ze swoimi duszpasterzami i katechetami, siostry zakonne oraz wszystkich mieszkańców dekanatów: Bolków, Głuszyca, Świebodzice, Wałbrzych Południe, Wałbrzych Północ oraz Wałbrzych Zachód zapraszamy do Wałbrzycha. W tym roku chcemy podkreślić szczególny wymiar Światowych Dni Młodzieży, przeżywając go właśnie w Wielki Poniedziałek, 2 kwietnia, dokładnie w dniu 2. rocznicy śmierci Jana Pawła II. Program obchodów jest bardzo bogaty:
- o godz. 12.00 młodzież szkół wałbrzyskich i wszyscy chętni wyruszą z pielgrzymką do szczególnego dla miasta Wałbrzycha Krzyża na górze Chełmiec;
- o godz. 14.00 będzie miała miejsce uroczystość otwarcia, poświęcenia i nadania imienia Jana Pawła II Hospicjum Stacjonarnemu w Wałbrzychu;
- o godz. 16.00 na wałbrzyskim stadionie, w dzielnicy Biały Kamień, na terenie parafii św. Jerzego, rozpocznie się przygotowany przez młodzież program muzyczno-modlitewny, poświęcony historii Światowych Dni Młodzieży;
- tam też o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji beatyfikacji sługi Bożego Jana Pawła II, której przewodniczył będzie bp Ignacy Dec;
- po Mszy św., ok. godz. 18.30, będzie możliwość przeżywania Drogi Krzyżowej;
- ostatnim akcentem wspólnej modlitwy będzie Apel, który rozpocznie się o godz. 21.00 na stadionie, a zakończy o godz. 21.37. Apel poprowadzi Młodzież Jana Pawła II.

Serdecznie zapraszamy!

Reklama

Obywatelski projekt „Stop pedofilii” przeszedł pierwsze czytanie w Sejmie

2019-10-16 19:56

maj, lk / Warszawa (KAI)

Obywatelski projekt nowelizacji Kodeksu karnego przygotowany przez inicjatywę „Stop pedofilii” przeszedł pierwsze czytanie w Sejmie. W wyniku głosowania, które odbyło się dziś, 16 października, skierowany został do Komisji Nadzwyczajnej ds. zmiany w kodyfikacjach (NKK). Podpisy pod projektem złożyło ponad 265 tys. Polaków.

Kancelaria Sejmu/Łukasz Błasikiewicz

Pierwsze czytanie projektu Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop pedofilii” odbyło się we wtorek 15 października. W toku dyskusji złożono wniosek o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu. Wniosek ten odrzucony został podczas dzisiejszego głosowania. Za przyjęciem wniosku głosowało 150 posłów, przeciw – 243, 13 – wstrzymało się. W związku z tym Marszałek Sejmu Elżbieta Witek poinformowała o skierowaniu projektu do Komisji Nadzwyczajnej ds. zmiany w kodyfikacjach (NKK) w celu rozpatrzenia.

Projekt ustawy zakłada nowelizację art. 200b Kodeksu Karnego. Według proponowanych zmian, karze grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 będzie podlegał ten, kto publicznie propaguje lub pochwala podejmowanie przez dzieci obcowania płciowego, a do lat 3 – jeśli dopuszcza się tego czynu za pomocą środków masowego komunikowania. Karze pozbawienia wolności do lat 3 będzie też podlegał ten, kto „propaguje lub pochwala podejmowanie przez małoletniego obcowania płciowego lub innej czynności seksualnej, działając w związku z zajmowaniem stanowiska, wykonywaniem zawodu lub działalności związanych z wychowaniem, edukacją, leczeniem małoletnich lub opieką nad nimi albo działając na terenie szkoły lub innego zakładu lub placówki oświatowo-wychowawczej lub opiekuńczej”.

Jak uzasadniali autorzy projektu, art. 200b k.k. we wcześniejszym brzmieniu penalizował jedynie publiczne propagowanie lub pochwalanie zachowań o charakterze pedofilskim. Ograniczał się więc wyłącznie do sytuacji, kiedy osoba dorosła współżyje z osobą małoletnią, całkowicie pomijając fakt, że coraz częściej propaguje oraz pochwala się sytuacje, kiedy to małoletni podejmują współżycie ze sobą. W konsekwencji, obowiązujący stan prawny nie nadąża za przemianami społecznymi, jakie można zaobserwować w dzisiejszych czasach. Skutkują one akceptacją, a w najlepszym razie obojętnością wobec zachowań, których skutki są dla małoletniego negatywne.

W trakcie pierwszego czytania w Sejmie przedstawiciel wnioskodawców Olgierd Pankiewicz przekonywał, że proponowana nowelizacja polega na "zakazie publicznego pochwalania i propagowania seksualnej aktywności osób małoletnich".

Zamiar utworzenia Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop pedofilii zgłoszony został w Sejmie 28 marca 2019 r. przez Fundację Pro – prawo do życia, w odpowiedzi na podpisanie przez prezydenta warszawy Rafała Trzaskowskiego tzw. „Deklaracji LGBT”.

19 kwietnia br. Marszałek Sejmu poinformował o zarejestrowaniu Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop pedofilii”, po czym w całym kraju ruszyła zbiórka podpisów pod projektem. Jak informowali organizatorzy akcji, uliczne zbiórki były wielokrotnie zakłócane przez działaczy LGBT.

Projekt ustawy poparło ponad 265 tys. Polaków. 17 lipca 2019 r. ich podpisy złożone zostały w Sejmie. W ramach akcji „Stop pedofilii” Fundacja wydała również m.in. bezpłatny poradnik dla rodziców i nauczycieli pt. "Jak powstrzymać pedofila?", w którym znalazły się informacje o skali systemowej deprawacji seksualnej dzieci w krajach Europy zachodniej i Ameryki oraz rady, w jaki sposób ustrzec dzieci przed zagrożeniem na terenie swojej szkoły lub przedszkola. Publikację można pobrać za darmo ze strony stoppedofilii.pl

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Zielone światło dla Brexitu

2019-10-17 19:21

wPolityce.pl / ems/PAP

Pixabay.com
Klamka zapadła! Unijna „27” dała zielone światło dla umowy ws. brexitu. Przywódcy wezwali Komisję Europejską, Parlament Europejski i Radę UE do podjęcia koniecznych kroków, by zapewnić, że porozumienie będzie mogło wejść w życie 1 listopada 2019 roku. Rada Europejska w formacie 27 zakończona. Konkluzje przyjęte - napisał na Twitterze Preben Aamann, rzecznik prasowy szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem