Reklama

Niedziela Legnicka

Modlitewne spotkanie

Monika Łukaszów

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W święto Podwyższenia Krzyża Św. w kościele Maksymiliana Kolbe odbyło się nabożeństwo ze śpiewem kanonów w duchu Taizé. Organizatorami spotkania byli miejscowi duszpasterze oraz lubińska Wspólnota Rodzin „Nazaret”. W specjalnie przygotowanej scenerii, przy ikonie krzyża zebrało się wiele osób, w tym także z sąsiednich parafii Lubina. Wierni z miejscowej parafii, w dużej części uczestniczyli w tej wspólnej modlitwie całymi rodzinami. Piękne rozważania prowadzone przez ks. Mateusza Maleńczuka i dk. Krzysztofa Borysiewicza, modlitwa, muzyka, przygaszone światło i blask świec, wytworzyły wyjątkową atmosferę i sprawiły, że można było odczuć bliską obecność Boga… – Dzisiaj w Kościele przypada święto Podwyższenia Krzyża Św. Jednak w tym roku ten dzień jest wyjątkowy. Stan epidemii spowodował, że w czasie Świętego Triduum Paschalnego wierni nie mogli uczestniczyć w Liturgii Wielkiego Piątku. Już wtedy zaplanowano, że w miarę możliwości Liturgia Wielkiego Piątku zostanie przeniesiona na inny dzień, najlepiej na święto Podwyższenia Krzyża Św. Dlatego też to dzisiejsze nabożeństwo – mówi ks. Piotr Zawadka, proboszcz parafii. – Naszym pragnieniem jest, aby takie nabożeństwo, jak dzisiejsze, już na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń parafii. Aby co roku właśnie w święto Podwyższenia Krzyża odbywała się wspólna modlitwa i adoracja krzyża – mówi ks. Mateusz Maleńczuk, wikariusz parafii.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2020-09-18 10:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nakazane święta kościelne w 2026 roku

2025-12-03 07:58

[ TEMATY ]

Nakazane święta kościelne

Karol Porwich/Niedziela

Publikujemy kalendarz uroczystości i świąt kościelnych w 2026 roku.

Wśród licznych świąt kościelnych można wyróżnić święta nakazane, czyli dni w które wierni zobowiązani są do uczestnictwa we Mszy świętej oraz do powstrzymywania się od prac niekoniecznych. Lista świąt nakazanych regulowana jest przez Kodeks Prawa Kanonicznego. Oprócz nich wierni zobowiązani są do uczestnictwa we Mszy w każdą niedzielę.
CZYTAJ DALEJ

Watykan: Papież spotkał się z wiernymi na Placu Świętego Piotra

2025-12-31 18:51

[ TEMATY ]

Watykan

Papież Leon XIV

Vatican Media

Po zakończeniu „Te Deum” odprawionego w bazylice św. Piotra Leon XIV udał się do szopki ustawionej na środku placu, gdzie pomimo panującego w Rzymie przenikliwego zimna zgromadziło się wielu wiernych.

Po przybyciu samochodem Leon XIV wysiadł i, przez kilka minut modlił się przed sceną Narodzenia Pańskiego, a następnie ponownie zatrzymał się na modlitwie przed Dzieciątkiem. Na koniec udzielił błogosławieństwa zgromadzonym rzeszom. Wydarzenie uświetniała muzyka orkiestry Gwardii Szwajcarskiej. Zbliżając się pieszo do barier, Leon XIV pozdrowił zgromadzonych wiernych oraz policję watykańską i włoską, która czuwa nad bezpieczeństwem na Placu św. Piotra. „Niech żyje Papież”, „szczęśliwego nowego roku” - te słowa towarzyszyły nieodzownym zdjęciom i selfie obecnych, wśród których było również wiele dzieci.
CZYTAJ DALEJ

Szwajcaria/ Świadkowie wydarzeń mówią o przyczynach tragicznego pożaru

2026-01-01 15:25

[ TEMATY ]

pożar

Szwajcaria

PAP/EPA/ALESSANDRO DELLA VALLE

Świadkowie wydarzeń poinformowali, że pożar w kurorcie Crans-Montana w Szwajcarii został spowodowany zimnymi ogniami umieszczonymi na butelkach szampana - przekazała w czwartek telewizja BFM.

- Kelnerki niosły butelki szampana z zimnymi ogniami i trzymały je blisko sufitu, co spowodowało pożar – powiedział jeden ze świadków.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję