Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Hej kolęda, kolęda!

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

Tegoroczna sytuacja zmieniła tradycyjne kolędowanie. Kapłani nie zapukają do naszych domów. Dlatego też parafie zapraszają swoich parafian na specjalne msze święte kolędowe, sprawowane każdego dnia w intencji mieszkańców danych ulic.

Reklama

W parafii Najświętszego Zbawiciela w Łodzi msze kolędowe odprawiane są od poniedziałku do piątku o 17. Sprawuje je ksiądz Proboszcz Grzegorz Klimkiewicz, który zauważa, że z dnia na dzień w liturgii uczestniczy coraz więcej wiernych. W homilii mszy świętej kolędowej w środę 20 stycznia celebrans odniósł się do mocy błogosławieństwa od Boga. - To jest ta chwila na kolędzie, gdy siadamy przy stole żeby chwilę porozmawiać. Dziś czytania mówią o kapłanie Melhizedeku. To był kapłan i król pogański, ale jednak wierzący w prawdziwego jednego Boga. Udzielił błogosławieństwa Abrahamowi, a zaowocowało to dwiema religiami - izraelską i chrześcijańską. To kapłaństwo w Nowym testamencie przypisuje się Jezusowi Chrystusowi. Błogosławieństwo ma moc. Kapłan działa w imieniu Boga. Taka jest moc kapłaństwa i moc błogosławieństwa udzielanego przez niego. Dlatego też cieszę się, że przyszliście, aby otrzymać to błogosławieństwo samego Boga. Proszę Was tylko byście nie ograniczali Boga w działaniu! Bóg działa całą swoją mocą i żadne ludzkie sprawy nie mogą go ograniczać. Otwieranie się po części na Boga nie daje nam pełni radości. Mówimy „daj mi tylko to”, a potem zazdrościmy ze ktoś dostał więcej. Niech to będzie według Twojej woli. Nie ograniczajmy działania Boga. Dlatego na sam koniec otrzymacie błogosławieństwo dla rodzin. Zabierzcie ze sobą także buteleczkę wody święconej oraz książeczkę o jubileuszu 100-lecia Diecezji Łódzkiej i tradycyjne obrazki kolędowe Pomódlcie się wspólnie w domu i pokropcie swoje pomieszczenia. Aby błogosławieństwo towarzyszyło Wam do następnej kolędy, miejmy nadzieję w tradycyjnej formie – mówił ks. Grzegorz Klimkiewicz.

Na zakończenie Eucharystii parafianie otrzymali specjalne błogosławieństwo dla całych rodzin, a jako pamiątkę kolędy zabrali ze sobą buteleczkę wody święconej z logo parafii, książeczkę o jubileuszu 100-lecia Diecezji Łódzkiej przygotowaną przez arcybiskupa Grzegorza Rysia, a także obrazki kolędowe. Msze święte kolędowe potrwają do 2 lutego.

2021-01-27 10:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Wielki Post to potrójna ścieżka do Boga – modlitwa, post, jałmużna

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Justyna Kunikowska

Uczestnictwo we mszy świętej uczy nas podążania za miłością na krzyż i podejmowania zmian w naszym życiu – tymi słowami rozpoczął eucharystię ks. Robert Jaśpiński. W liturgii zgromadziły się członkinie Stowarzyszenia Łódzkiego Klubu Amazonka. m

W homilii duszpasterz skoncentrował się na tym, czym jest Wielki Post i w jaki sposób powinniśmy go przeżywać, porównując ten czas do pewnego rodzaju instrukcji obsługi, którą zostawił nam Jezus na kartach Ewangelii.

CZYTAJ DALEJ

Papież: akceptujemy bolesną rzeczywistość, że nie wszyscy żyją na równi

2021-09-27 15:51

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

Franciszek wskazał, że dramatyczne doświadczanie pandemii jest doskonałą okazją do uświadomienia sobie, iż od dawna „akceptujemy bolesną rzeczywistość, że nie wszyscy ludzie żyją na równi, a ich zdrowie nie jest chronione w ten sam sposób”. Papież upomniał się o bezpłatną służbę zdrowia i przestrzegł przed podążaniem drogą odrzucenia, której najstraszniejszą formą jest aborcja i eutanazja.

Ojciec Święty przestrzegł, że nie wystarczy jedynie mówić o prawach wynikających z niezbywalnej godności człowieka, ale trzeba angażować się w przezwyciężanie istniejących nierówności. Mówił o tym w czasie audiencji dla uczestników sesji plenarnej Papieskiej Akademii Życia. Z powodu na ograniczenia sanitarne część z nich nie mogła przybyć do Rzymu i uczestniczyła w spotkaniu online. Nawiązując do tematu sesji „zdrowie publiczne w horyzoncie globalizacji” Papież podkreślił, że pandemia „dała usłyszeć krzyk ziemi i wołanie ubogich”, a my nie możemy na nie pozostać głusi. Wskazał, że „należy podjąć refleksję nad tym, co się wydarzyło, by dostrzec drogę ku przyszłości lepszej dla wszystkich”.

Podziel się cytatem

CZYTAJ DALEJ

Rada Ministrów zwróci się do prezydenta w sprawie przedłużenia stanu wyjątkowego o 60 dni

2021-09-28 14:00

[ TEMATY ]

stan wyjątkowy

Adobe Stock

ZDJĘCIE POGLĄDOWE

ZDJĘCIE POGLĄDOWE

Rada Ministrów podjęła decyzję o zwróceniu się do prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie przedłużenia stanu wyjątkowego o 60 dni - poinformował we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller.

"Na dzisiejszym posiedzeniu Rada Ministrów podjęła decyzję o zwróceniu się do prezydenta Andrzeja Dudy o przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni" - powiedział Müller na konferencji po zakończeniu obrad rządu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję