Reklama

I EUROPEJSKA KONFERENCJA LIDERÓW I OSÓB POSŁUGUJĄCYCH MODLITWĄ WSTAWIENNICZĄ Częstochowa, 24-29 września 2002 r.

"O co Duch Święty prosi Odnowę Charyzmatyczną w Europie?"
W odpowiedzi na wołanie Ojca Świętego: "Europo, wypłyń na głębię!" - po raz pierwszy w historii Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej organizowana jest I Europejska Konferencja Liderów i Osób Posługujących Modlitwą Wstawienniczą. Jej tematem będzie szukanie odpowiedzi na pytania: "Co Duch Boży mówi do Kościoła w Europie w okresie jej jednoczenia się politycznego i gospodarczego?" oraz "Jakie zadania stawia dziś Pan przed Europejską Odnową Charyzmatyczną?". Konferencja odbędzie się w dniach 24-29 września br. w Częstochowie - geograficznym sercu Europy. Jej organizatorem jest Europejski Podkomitet ICCRS (Międzynarodowe Służby Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej z siedzibą w Watykanie) .
Zasadniczym wątkiem spotkania na Jasnej Górze będzie ponowne odkrywanie roli głębokiej modlitwy, dzięki której Bóg może przenikać człowieka, czyniąc go świadkiem i narzędziem Miłości w jednoczącej się Europie. Jej historia naznaczona jest bolesnymi doświadczeniami. Jednym z nich jest zagłada narodów. Dlatego też podczas Konferencji odbędzie się jednodniowa pokutna pielgrzymka do obozu w Oświęcimiu-Brzezince, a następnie do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach, by tam błagać o łaskę przebaczenia i pojednania oraz o Miłosierdzie Boże dla Europy i świata.
Do udziału w Konferencji zaproszeni są liderzy Odnowy na poziomie grup, krajów i kontynentu oraz osoby służące modlitwą wstawienniczą z całej Europy. Wśród głównych mówców spotkania będą m.in.: bp Stanisław Ryłko (sekretarz Papieskiej Rady ds. Świeckich, Watykan), Charles Whitehead (Wielka Brytania), Kim Kollins (Niemcy), Nikol Baldacchino (Malta), Matteo Calisi (Włochy), s. Hudo Doufor ( Francja), bp Bronisław Dembowski, ks. Andrzej Grefkowicz i ks. Wojciech Nowacki (Polska).
Organizatorzy przewidują, że I Europejska Konferencja Liderów i Osób Posługujących Modlitwą Wstawienniczą stanie się okazją do nawiązania międzynarodowych więzi, wymiany doświadczeń modlitewnych, ewangelizacyjnych i formacyjnych. Różnorodność języków i kultur, pozornie utrudniająca kontakt, będzie jej bogactwem. Kilkudniowe spotkanie w Częstochowie ma przyczynić się do wyzwolenia nowego duchowego dynamizmu w Kościele katolickim w Europie. W czasie Konferencji poruszone bowiem zostaną tematy najbardziej istotne dla współczesnej Odnowy w Duchu Świętym.
Zgłoszenia uczestników na Konferencję przyjmowane są do 7 lipca br. Dokładnych informacji o jej programie i warunkach uczestnictwa udziela:

Biuro Organizacyjne, ul. Sienkiewicza 60, 90-058 Łódź, tel./fax: (0-42) 637-04-25 (czynne od poniedziałku do piątku w godz. 15.30-18.00); e-mail: kzk@odnowa.opoka.org.pl Dodatkowych informacji udziela: Mira Jankowska, rzecznik prasowy Konferencji, tel. 0-692 51-35-38, (0-22) 819-02-58; e-mail: mira-jankowska@poczta.onet.pl

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Diecezja opolska: neoprezbiterzy posłani do parafii

2021-06-09 10:14

[ TEMATY ]

Opole

zmiany księży

zmiany personalne

diecezja.opole.pl

3 neoprezbiterów z diecezji opolskiej zostało posłanych na parafie.

Ks. Michał Banaś pochodzi z parafii św. Marii Magdaleny w Łambinowicach. Urodził się 25 lutego 1992 r. jako syn Sławomira i Joanny. Ma dwójkę młodszego rodzeństwa – brata i siostrę. Szkołę średnią ukończył w Nysie, a po zdaniu egzaminu maturalnego studiował na Uniwersytecie Opolskim na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna uzyskując licencjat. Pracę magisterską pt. „Stosowanie nowych mediów w głoszeniu słowa Bożego na przykładzie działalności o. Adama Szustaka OP” napisał na seminarium naukowym z homiletyki, mediów i komunikacji pod kierunkiem ks. prof. Marka Lisa. Na obrazku prymicyjnym umieścił słowa pochodzące z Listu do Rzymian „Albowiem z Niego i przez Niego, i dla Niego jest wszystko. Jemu chwała na wieki! Amen”. Zainteresowaniami teologicznymi są teologia pastoralna oraz zagadnienia związane z homiletyką oraz mediami. Poza tym interesuje się turystyką, lotnictwem cywilnym, gotowaniem, majsterkowaniem, oraz lubi jazdę na rowerze.

CZYTAJ DALEJ

Znamy datę zniesienia dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

2021-06-11 14:47

[ TEMATY ]

episkopat

Msza św.

Konferencja Episkopatu Polski

Karol Porwich/Niedziela

Biskupi podjęli jednogłośną decyzję o zniesieniu dyspens od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane. Dyspensy zostaną zniesione z dniem 20 czerwca br.

Biskupi zgromadzeni na 389. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej zdecydowali, że 20 czerwca br. dyspensy zostaną zniesione jednocześnie we wszystkich diecezjach, w których do tej pory obowiązywały w związku z pandemią Covid-19.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek przestrzega przed zakorzenianiem się "chwastu nieufności" w Kościele

2021-06-13 12:42

[ TEMATY ]

Franciszek

youtube.com/vaticannews

Przed zakorzenianiem się "chwastu nieufności" w Kościele, zwłaszcza, gdy jesteśmy świadkami kryzysu wiary i niepowodzeń różnych projektów i inicjatyw - przestrzegł Franciszek podczas dzisiejszej modlitwy "Anioł Pański" w Watykanie. Zachęcił do pielęgnowania postawy ufności, że "jesteśmy w rękach Boga a jednocześnie cierpliwie i wytrwale starać się wszyscy o odbudowę i rozpoczęcia od nowa". Papież wezwał: "Jakże ważna jest ta postawa także dla dobrego wyjścia z pandemii!" Podkreślił, że dobro zawsze wzrasta w sposób pokorny, ukryty, często niewidzialny.

Publikujemy tekst papieskiego rozważania.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję