Reklama

Archiwum

Niedziela 37/2021

Spis treści

Prasa zagraniczna

Prasa zagraniczna
PR

30

Kącik dla dzieci

Kolorowanka

50-51

Niedziela z kulturą

Program telewizyjny

55-61

Niedziela z kulturą

Krzyżówka

64

dodatek

Zmaganie o dojrzałość wiary
Abp Wacław Depo

Dojrzałość jest przestrzenią, którą mierzy się wielkość” – tak napisał w Rozważaniach o śmierci Karol Wojtyła w 1975 r. Przywołuję te słowa, pragnąc połączyć myślą i sercem dwóch wielkich Przewodników na drogach dojrzałości wiary: Jana Pawła II i kard. Stefana Wyszyńskiego na progu jego beatyfikacji.

Zmaganie o dojrzałość wiary
Tylko miłość zwycięża
Łukasz Krzysztofka

Choć kard. Stefan Wyszyński nie żyje od 40 lat, to nadal aktualne jest jego nauczanie. Sprawdziliśmy to, konfrontując wypowiedzi Prymasa Tysiąclecia z pytaniami, które najbardziej nurtują dzisiaj wierzących w Polsce.

Tylko miłość zwycięża
Myśli kard. Stefana Wyszyńskiego

Szczeciński wątek beatyfikacji
Ks. Robert Gołębiowski

Prymas Tysiąclecia nie ograniczał się tylko do odwiedzin najważniejszych i najbardziej znanych miejsc kultu Bożego – na swojej duszpasterskiej drodze docierał także do najodleglejszych zakątków Polski. Dotyczy to również ziemi nad Odrą i Bałtykiem

Szczeciński wątek beatyfikacji
Kalendarium życia kard. Wyszyńskiego

Kalendarium życia kard. Wyszyńskiego
Nie ma takiej krzywdy, której nie można by przebaczyć
Fragment książki Wyszyński. 40 spojrzeń o. Zdzisława J. Kijasa

Umiejętność przebaczania jest jedną z najbardziej charakterystycznych cech życia Prymasa. Jej źródłem jest miłość, która czyni człowieka mądrym i odważnym. Osobie skrzywdzonej udziela ona potrzebnej siły do zwycięstwa nad nienawiścią (oko za oko) i do modlitwy za tych, którzy dopuścili się względem niej złych czynów.

Nie ma takiej krzywdy, której nie można by przebaczyć
Kielich mszalny w hołdzie powstańcom
Łukasz Krzysztofka

Został wykonany, gdy nikt jeszcze nie myślał o zrealizowaniu Pomnika Powstania Warszawskiego. Był to rok 1970. Inicjatorem i fundatorem był kard. Stefan Wyszyński. Kielich ten będzie używany w czasie Mszy św. beatyfikacyjnej 12 września

Kielich mszalny w hołdzie powstańcom
Dzieło Matki – dziełem Boga
Bogdan Kędziora

Początek lat 20. ubiegłego wieku był dla środowiska podwarszawskich Lasek i dla samej m. Czackiej, faktycznego architekta tego wielkiego dzieła, czasem ważnych zmian, które zdecydowały o dalszej historii tego niezwykłego miejsca i jego roli w dziejach polskiego katolicyzmu.

Dzieło Matki – dziełem Boga
Niezwykła więź
Ks. Mariusz Frukacz

Niedziela była bliska kard. Stefanowi Wyszyńskiemu, a jej redaktor naczelny ks. Antoni Marchewka należał do grona bliskich współpracowników Prymasa Tysiąclecia.

Niezwykła więź
Święta na trudne czasy
Łukasz Krzysztofka

O cudownym uzdrowieniu za wstawiennictwem m. Elżbiety Róży Czackiej, jej duchowości oraz podejściu do krzyża i cierpienia z s. Radosławą Podgórską, franciszkanką służebnicą Krzyża, rozmawia Łukasz Krzysztofka.

Święta na trudne czasy
Ofiarne serca
Bogdan Kędziora

Drogi życiowe kard. Wyszyńskiego i m. Czackiej przecięły się w podwarszawskich Laskach. Według relacji jednej z sióstr, 1 sierpnia 1944 r. kard. Stefan Wyszyński na wiadomość o wybuchu powstania „w milczeniu wstał z konfesjonału, ukląkł na stopniu ołtarza i pogrążył się w głębokiej modlitwie”.

Ofiarne serca
Hymn beatyfikacyjny kard. Stefana Wyszyńskiego

Hymn beatyfikacyjny M. Elżbiety Róży Czackiej

dII-dXXIV

Wybrane artykuły z edycji diecezjalnych

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję