Reklama

Niedziela Łódzka

Łask: O Boga trzeba walczyć!

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

W liturgiczne wspomnienie Świętych Archaniołów – Gabriela, Michała i Rafała, wspólnota parafii kolegiackiej w Łasku obchodziła odpust ku czci swojego drugiego patrona.

Reklama

Wieczornej mszy świętej przewodniczył i homilię wygłosi ks. dr Hubert Wiśniewski – wikariusz sądowy oraz wykładowca WSD w Łowiczu. - Michał to imię, które znamy z biblii. Michael, któż jak Bóg Czy my naprawdę wierzymy, że Bóg jest najważniejszym? Jeśli on jest na pierwszym miejscu, wszystko jest na swoim miejscu. Jeśli tak nie jest, w życie wkracza chaos, można się pogubić. Zastanówmy się dzisiaj, jakie miejsce zajmuje Bóg w moim życiu? Nastąpiła walka w niebie. Michał jest kojarzony z walką, on walczy ze złem. Pokazywany w obrazach z mieczem albo oszczepem. Michał walczy ze złem. Dziś tak trudno człowiekowi się odnaleźć, tak często trzeba podejmować walkę ze złem. To co kiedyś było nie do pomyślenia, jest sprawą normalną (…) To co Boże, wydaje się bardzo nudne. Rzeczywistość jest taka, bo nie ma walki o Boga. Bo o Boga trzeba walczyć! Walczymy o pracę, o stanowiska, o chłopaka, o dziewczynę, o dobre studia, o wygląd. A czy nie stać nas na walkę o Boga? To co się teraz dzieje, to przełom dla wiary. Ta wiara, którą ludzie przez pokolenia przechowywali w swoim sercu, może zostać zmarnowana. Wszystko zależy od nas. Były czasy kiedy walczyło się o życie, z zarazą cholery, a dziś jest czas walki o Boga. Zastanówmy się, co zrobiliśmy, by walczyć o Boga? - mówił celebrans. W ostatniej części homilii zachęcił wiernych, aby bliżej przypatrzyli się postaciom aniołów. - Ponad 300 razy w Piśmie Świętym jest mowa o aniołach. Tak dużo się o nich mówi. Nie ma bez nich narodzin Jezusa, męki, ale nie ma także zmartwychwstania. Może warto popatrzeć na obraz, na którym anioł pilnuje, by dzieci przeszły bezpiecznie. Jak będzie wiara w aniołów, to przyjdzie i ich pomoc. „Któż jak Bóg!”. Będę walczył o Boga i będę się modlił do anioła. Módlmy się o to, by nam coś z tego odpustu zostało w sercach. By Michał pomagał nam walczyć o Boga i byśmy z tej walki wychodzili zwycięsko! – zakończył ks. Wiśniewski.

Na zakończenie Eucharystii przy Najświętszym Sakramencie odmówiona została litania do św. Michała Archanioła, zaś w kaplicy Matki Bożej odśpiewany Apel Jasnogórski.

Święty Michał Archanioł jest drugim patronem parafii Niepolanego Poczęcia NMP w Łasku. Z tej racji po każdej mszy świętej odmawiana jest modlitwa do Archanioła.

2021-10-12 09:00

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Jerycho modlitewne od 1-8 września w parafii pw. M.B.Fatimskiej w Łodzi

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

W dniach od 1 do 8 września w parafii Matki Boskiej Fatimskiej w Łodzi będzie trwać modlitwa w intencji ewangelizacyjnych dzieł naszej archidiecezji. Przyjmie ona formę 24-godzinnej adoracji przez cały tydzień, zwanej Jerychem modlitewnym – nazwa odwołuje się do wydarzenia w Starym Testamencie, gdy kamienne mury Jerycha runęły po tygodniu na skutek trąb wojsk pod wodzą Jozuego.

CZYTAJ DALEJ

Papież ogłasza 26 stycznia dniem modlitwy o pokój

2022-01-23 12:56

[ TEMATY ]

Watykan

youtube.com/vaticannews

Po odmówieniu modlitwy „Anioł Pański” i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa Ojciec Święty nawiązał do niepokojących napięć na granicy ukraińsko-rosyjskiej i zaproponował, aby w najbliższą środę 26 stycznia ludzie dobrej woli modlili się o pokój.

Oto słowa papieża w tłuamczeniu na język polski:

CZYTAJ DALEJ

Redaktor naczelny „Niedzieli”: Maryjo, chcemy być skutecznym narzędziem w Twoich dłoniach

2022-01-23 21:08

[ TEMATY ]

media

dziennikarze

Apel Jasnogórski

ks.Jarosław Grabowski

Karol Porwich/Niedziela

– Matko Słowa, zawierzamy Ci ludzi mediów, tych, od których oczekuje się prawdomówności, rzetelności i skuteczności – powiedział 23 stycznia podczas Apelu Jasnogórskiego ks. Jarosław Grabowski, redaktor naczelny „Niedzieli”.

Duchowny podkreślił w rozważaniu, że Bóg wybrał Maryję do dialogu ze sobą, dialogu, który rozstrzyga o losach świata. Wskazał, że dialog, podobnie jak miłość, jest konieczny. – Bez dialogu nie wyobrażamy sobie codziennego życia. Dialog zbliża ludzi, buduje pokój, zwalcza uprzedzenia – zaznaczył ks. Grabowski. – O tym dialogu przypomina nam trwający Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, podczas którego nie tylko modlimy się razem z chrześcijanami różnych denominacji, ale też stopniowo, małymi krokami, budujemy jedność – przez spotkania, wyrazy przyjaźni, pokonywanie nieporozumień i żywą wiarę – kontynuował.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję