Reklama

Niedziela Świdnicka

Góry Sowie zapraszają na ferie

Już od jutra dzieci i młodzież z województwa dolnośląskiego cieszyć się będą z zimowej przerwy semestralnej. Ciekawą propozycją spędzenia feryjnego czasu może być odwiedzenie Gór Sowich.

[ TEMATY ]

Dolny Śląsk

diecezja świdnicka

ferie

FB @schronisko.zygmuntowka

Widok na Góry Sowie ze schroniska Zygmuntówka położonego 740 m n.p.m.

Widok na Góry Sowie ze schroniska Zygmuntówka położonego 740 m n.p.m.

Narty, łyżwy, basen i oczywiście spacery po sowiogorskich szlakach. Do tego muzea i niezliczone kawiarnie jakich nie znacie, chociażby noworudzka Biała Lokomotywa.

Ale zacznijmy od początku. Jadąc od północy znajduje się Bielawa, a tam czeka na nas: lodowisko w parku miejskim, spacer wokół Jeziora Bielawskiego, morsowanie, kryta pływalnia z sauną i innymi atrakcjami wodnymi. Pieszyce to oczywiście Wielka Sowa i perspektywa na ścieżkę przyrodniczą w Rościszowie, czy Przełęcz Jugowską, gdzie można szusować na nartach na stokach Kompleksu Jugów Sport. Warunki narciarskie także dobre w Rzeczce na Przełęczy Sokoła.

Na grotołazów czekają Sztolnie Walimskie, a także Osówka i Włodarz Depozyty III Rzeszy. W Zagórzu Śląskim znajduje się Zamek Grodno z 700-letnią historią i ekstrawagancką kładką nad Jeziorem Bystrzyckim. Nowa Ruda przyciąga piękną starówką, znaną w całej Polsce kawiarnią Biała Lokomotywa, a nieopodal wieże widokowe na Górze Włodzickiej i Górze Św. Anny. W Słupcu czeka kryta pływalnia. W Srebrnej Górze odnowiona XVII wieczna Twierdza w chmurach, jedna z największych atrakcji Dolnego Śląska.

Te wszystkie wymienione punkty znajdują się maksymalnie godzinę drogi od Zygmuntówki czyli schroniska w Górach Sowich, które codziennie, całą dobę czeka na turystów. Oczywiście są to wybrane atrakcje turystyczne regionu, do których odwiedzenia serdecznie zachęcamy.

2022-01-30 11:00

Ocena: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Raz, dwa, trzy… Ferie

W tym roku Dolny Śląsk ferie zaczyna szybko. Jako województwo w pierwszym terminie zimowej przerwy odpoczywamy od szkoły. I choć śnieg zwleka i nie pada, zimowe ferie są dla wielu dzieci nadzieją na przygodę, poznanie nowych przyjaciół i odkrycie nieznanych dotąd terenów. Niestety, brak śniegu nie jest jednym problemem. Brak pieniędzy w portfelach rodziców dostarcza więcej trudności, nie każdego rodzica stać na to, by wysłać pociechę na kosztowne zimowisko. Co na to kościelne organizacje?

Kościół wie, że tak jest: portfele niektórych rodziców ledwo pokrywają podstawowe potrzeby, zimowisko jest już luksusem. Jednak rola odpoczynku w kształtowaniu młodych ludzi nie może być marginalizowana. Ważna jest umiejętność odpoczywania z Bogiem. W każdym kraju, a w naszym chyba szczególnie, instytucje i organizacje związane z Kościołem proponują zimowe rekolekcje dla dzieci i młodzieży. Podobnie jest w naszej archidiecezji. Wspólne wyjazdy, organizowane przez parafie potrafią doskonale ukoronować całoroczną pracę duszpasterską, a dla dzieci i młodzieży dotychczas niezaangażowanej w parafii, mogą być zaproszeniem i bodźcem do włączenia się w prowadzone aktywności. Wiele grup młodzieżowych o charakterze duszpasterskim zakłada wręcz obligatoryjny wyjazd o charakterze szkolenia lub rekolekcji. Tak jest w przypadku grup oazowych, gdzie zimowe rekolekcje stanowią przejście do kolejnego etapu formacji. Podobnie jest w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży, gdzie zimowe szkolenia pozwalają lepiej włączyć się w pracę Stowarzyszenia.

CZYTAJ DALEJ

Kto otrzyma nagrodę Patrioty Roku?

2022-12-03 15:03

[ TEMATY ]

nagroda

Biały Kruk

Biały Kruk

W historycznej Sali „Sokół” w Krakowie trwa obecnie VIII Dzień Patrioty, czyli spotkanie z najważniejszymi twórcami polskiego życia kulturalnego, literackiego, społecznego i religijnego. Organizatorem jest wydawnictwo Biały Kruk, zaś punktem kulminacyjnym będzie wręczenie nagrody „Patriota Roku im. Kazimierza Odnowiciela”.

Program spotkania:

CZYTAJ DALEJ

Każdy jest ważny i potrzebny. 75 lat Karty END

2022-12-03 19:09

Marzena Cyfert

Eucharystia w kościele św. Antoniego na Karłowicach

Eucharystia w kościele św. Antoniego na Karłowicach

Małżonkowie zrzeszeni w ruchu duchowości małżeńskiej Equipes Notre-Dame, jak również wszyscy chętni, przybyli dzisiaj do parafii św. Antoniego we Wrocławiu, by świętować 75-lecie Karty Equipes.

Ruch Equipes Notre-Dame to największy na świecie katolicki ruch duchowości małżeńskiej. Jego celem jest pomaganie małżonkom w drodze do świętości. Formacja w ruchu to konkretne sposoby pomagające we wzrastaniu w małżeństwie oraz w miłości do Boga i bliźniego. Początki ruchu sięgają czasów przed wojną, kiedy to kilka małżeństw zwróciło się do ks. Henry`ego Caffarela z prośbą o pomoc w rozwoju i wspólnym dążeniu do świętości. To był początek ruchu Equipes Notre-Dame. 8 grudnia 1947 r. została proklamowana Karta Equipes uznana za akt założycielski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję