Reklama

Niedziela Świdnicka

Sybiracy z tytułem

Na wniosek Komisji Edukacji i Kultury przy Urzędzie Miasta, radni przyjęli wniosek o nadanie wałbrzyskiemu Oddziałowi Związku Sybiraków tytułu Zasłużony dla Miasta Wałbrzycha.

[ TEMATY ]

Wałbrzych

Sybiracy

UM Wałbrzych

Przedstawiciele Sybiraków podczas ubiegłorocznego Zjazdu Delegatów Kół

Przedstawiciele Sybiraków podczas ubiegłorocznego Zjazdu Delegatów Kół

- Jestem bardzo wdzięczny za docenienie zasług naszego Oddziału, który od 1989 r. nie ustaje w pielęgnowaniu pamięci o rodakach, którzy przeszli Golgotę Wschodu – relacjonuje Wacław Kwieciński, rzecznik prasowy wałbrzyskiego Oddziału Związku Sybiraków, podkreślając, że dzień 27 stycznia br. na długo pozostanie w pamięci wałbrzyskiej sybirackiej społeczności. - Pragnę serdecznie podziękować organowi składającemu wniosek za piękne słowa w odczytanej laudacji oraz wszystkim biorącym udział w tym głosowaniu w imieniu całego Zarządu Oddziału i wszystkich zrzeszonych w nim członków - dodał.

Przypomnijmy, że wałbrzyski Oddział Związku Sybiraków zrzesza blisko tysiąc osób w 13 Kołach. Członkowie Związku podejmują szereg inicjatyw mających na celu utrwalanie, wśród lokalnej społeczności, pamięci o ofiarach stalinowskiego reżimu. Wśród podejmowanych działań należy wymienić budowanie pomników i pamiątkowych tablic. Zabieganie o nadanie nazw imienia Sybiraków ulicom, parkom i skwerom. Troska o patriotyczne wychowanie młodego pokolenia, poprzez uczestniczenie w lekcjach żywej historii w szkołach.

- Sybiracy w swoim życiu i działaniu kierują się prawdą i dobrem państwa, angażując cały potencjał na rzecz krzewienia pamięci o historii polskiego Sybiru – czytamy w okolicznościowej laudacji

2022-02-08 10:22

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zbierali datki na hospicja w Wałbrzychu i we Lwowie

[ TEMATY ]

Wałbrzych

hospocjum

Ryszard Wyszyński

Żonkilowa Kwesta" przed kościołem Wniebowzięcia NMP w Szczawnie - Zdroju

Żonkilowa Kwesta

W Tygodniu Miłosierdzia, na terenie powiatu wałbrzyskiego została przeprowadzona kwesta, na rzecz Hospicjum im. Św. Jana Pawła II w Wałbrzychu oraz Miejskiego Hospicjum we Lwowie.

CZYTAJ DALEJ

Szef PSP o misji w Turcji: jako jedyni lądujemy w epicentrum, na lotnisku w Gaziantep

2023-02-06 15:39

[ TEMATY ]

trzęsienie ziemi

PAP/Leszek Szymański

Jako jedyni lądujemy w samym epicentrum, na lotnisku, które będzie jak najbliżej epicentrum tego zdarzenia - powiedział w poniedziałek na konferencji przed wylotem do Turcji gen. brygady Andrzej Bartkowiak, komendant główny Państwowej Straży Pożarnej. Potwierdził, że chodzi o lotnisko w Gaziantep.

Do Turcji na misję ratowniczą po trzęsieniu ziemi wyleci w poniedziałek grupa poszukiwawczo-ratownicza HUSAR Poland - 76 strażaków Państwowej Straży Pożarnej i 8 wyszkolonych psów. Wraz ze strażakami na misję poleci pięć osób z Zespołu Pomocy Humanitarno-Medycznej.

CZYTAJ DALEJ

Prymas Polski: formacja do kapłaństwa ma prowadzić do prawdziwie osobistego życia wiarą

2023-02-06 20:04

[ TEMATY ]

abp Wojciech Polak

flickr.com/episkopatnews

Abp Wojciech Polak

Abp Wojciech Polak

Formacja ma prowadzić do prawdziwie osobistego życia wiarą i ciągłej pracy nad sobą - mówił Prymas Polski abp Wojciech Polak, który przewodniczył Mszy św. w budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu na rozpoczęcie trzydniowej Sesji Formatorów Seminaryjnych, która odbywa się pod patronatem Komisji Duchowieństwa KEP. Główny temat obrad to „Ludzki i duchowy wymiar etapu propedeutycznego”.

W homilii Prymas Polski podkreślił, że podczas sesji prelegenci będą pochylać się nad ludzkim i duchowym wymiarem etapu propedeutycznego. - Jak zapisaliśmy we wskazaniach dotyczących programu formacyjnego na etapie propedeutycznym, „na drodze całego tego etapu konieczne jest ukierunkowanie działań wychowawczych na dwa zasadnicze cele: podjęcie metodycznej i systematycznej formacji ludzkiej na podstawie kompetentnego i wnikliwego rozeznania wychowawczego, a zarazem położenie właściwych fundamentów dla życia duchowego, co oznacza przyjęcie wiary w Jezusa Chrystusa” – zaznaczył abp Wojciech Polak.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję