Reklama

Niedziela Świdnicka

Wiedzą, że są córkami króla

Na kilka dni przed Dniem Kobiet ponad 200 pań zgromadziło się w sali Strzegomskiego Centrum Kultury, by wysłuchać trzech prelekcji dotykających chrześcijańskiej wizji kobiecości.

[ TEMATY ]

Strzegom

Córka Króla

ks. Mirosław Benedyk

Organizatorzy chcieli zachęcali uczestniczki do przebudzenia się i nakarmienia Bożymi treściami

Organizatorzy chcieli zachęcali uczestniczki do przebudzenia się i nakarmienia Bożymi treściami

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Tegorocznym jej hasłem były słowa wypowiedziane przez Jezusa do martwej dziewczynki „Talitha kum”. – Chcieliśmy w ten sposób zachęcić uczestniczki do przebudzenia. I tak jak w Ewangelii nakarmić je Bożym słowem, by umocnione mogły zanieść je innym – podkreśla Agnieszka Lesiów, organizatorka.

Jedną z konferencji wygłosił ks. prof. dr. hab. Mariusz Rosik, biblista, profesor nauk teologicznych, wykładowca na Papieskim Wydziale Teologicznym i Uniwersytecie Wrocławskim. Mówił o doświadczeniach Maryi i fałszywym oskarżeniom o cudzołóstwo. – Maryja nie była narzeczoną Józefa, ale jego żoną. Nie groziło więc jej ukamieniowanie. Zresztą prawo żydowskie było tak skonstruowane, że do udowodnienia winy potrzebnych było dwóch męskich światków. Stan błogosławiony Maryi nie kwalifikował się jednak pod to oskarżenie. Miał z nim jedynie kłopot sam św. Józef, który nie wiedział początkowo skąd wzięło się dziecię – wyjaśniał.

Poza tym Anna Weigl przybliżyła sylwetki kilku kobiet znanych z kart Biblii, a s. Wirginia Mielcarek tłumaczyła wersy Ewangelii św. Marka: "Talitha kum, to znaczy: Dziewczynko, mówię ci, wstań". Uczestniczki miały także czas na rozmowy przy kawie. Mogły też obejrzeć wystawę prac Julii Golińskiej i Sandry Golińskiej "Sztuka oczami małej i dużej kobiety".

2022-03-13 13:56

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Strzegom. Udana konferencja dla kobiet

[ TEMATY ]

Strzegom

Córka Króla

ks. Mirosław Benedyk

Konferencja dla pań odbyła się w Strzegomskim Centrum Kultury

Konferencja dla pań odbyła się w Strzegomskim Centrum Kultury

Konferencja dla kobiet "Córka Króla" zorganizowana po raz czwarty przez wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Świdnickiej okazała się być dużym sukcesem.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji, która odbyła się 11 marca, było słowo "Jestem", odnoszące się do imienia Boga objawionego w Piśmie Świętym oraz do odkrywania własnego "jestem" i osobistej relacji z Bogiem. - W czasie spotkania starałyśmy się poszukiwać naszej prawdziwej tożsamości, własnej wartości, która jak wierzymy, tylko w Bogu może dać człowiekowi poczucie spełnienia i szczęścia – podkreślała Anna Lesiów, współorganizatorka i liderka strzegomskiej Odnowy.

CZYTAJ DALEJ

Niezbędnik Adwentowy: Maryjo stań się dla mnie Matką nadziei

2023-11-27 19:20

[ TEMATY ]

rozważania

#NiezbędnikAdwentowy

#NiezbędnikAdwentowy2023

Karol Porwich/Niedziela

Te rozważanie mają być pomocą w przeżywaniu Adwentu — niekoniecznie tylko w Adwencie, ale w każdym czasie, gdy zechcesz odnowić w sobie chrześcijańską postawę oczekiwania.

Rodowód Jezusa Chrystusa, syna Dawida, syna Abrahama. Abraham był ojcem Izaaka; Izaak ojcem Jakuba; Jakub ojcem Judy i jego braci; Juda zaś był ojcem Faresa i Zary, których matką była Tamar. Fares był ojcem Ezrona; Ezron ojcem Arama; Aram ojcem Aminadaba; Aminadab ojcem Naassona; Naasson ojcem Salmona; Salmon ojcem Booza, a matką była Rachab. Booz był ojcem Obeda, a matką była Rut. Obed był ojcem Jessego, a Jesse ojcem króla Dawida.
Dawid był ojcem Salomona, a matką była [dawna] żona Uriasza. Salomon był ojcem Roboama; Roboam ojcem Abiasza; Abiasz ojcem Asy; Asa ojcem Jozafata; Jozafat ojcem Jorama; Joram ojcem Ozjasza; Ozjasz ojcem Joatama; Joatam ojcem Achaza; Achaz ojcem Ezechiasza; Ezechiasz ojcem Manassesa; Manasses ojcem Amosa; Amos ojcem Jozjasza; Jozjasz ojcem Jechoniasza i jego braci w czasie przesiedlenia babilońskiego. Po przesiedleniu babilońskim Jechoniasz był ojcem Salatiela; Salatiel ojcem Zorobabela; Zorobabel ojcem Abiuda; Abiud ojcem Eliakima; Eliakim ojcem Azora; Azor ojcem Sadoka; Sadok ojcem Achima; Achim ojcem Eliuda; Eliud ojcem Eleazara; Eleazar ojcem Mattana; Mattan ojcem Jakuba; Jakub ojcem Józefa, męża Maryi, z której narodził się Jezus, zwany Chrystusem.

CZYTAJ DALEJ

Il Messaggero: pulmonolog uważa, że niebawem papież powróci do zdrowia

2023-11-29 14:14

[ TEMATY ]

Franciszek

Mazur/episkopat.pl

„Antybiotyki, kortyzon i aerozole oprócz niezbędnego odpoczynku. Papież będzie musiał uzbroić się w cierpliwość, a udanie się do Cop28 w Dubaju, przy tak wielu godzinach lotu i tak dużym stresem, nie było wcale rozsądne. Lekarze, którzy go leczyli, mieli rację, radząc mu, aby pozostał w Domu Świętej Marty” - uważa doświadczony pulmonolog, profesor Nicola Dardes, cytowany przez rzymski dziennik Il Messaggero.

W oparciu o dostępne informacje dostarczone przez Watykan uważa, że sytuacja zdrowotna Ojca Świętego nie jest dramatyczna. „Cierpi na bakteryjne lub wirusowe zapalenie, które jest dość powszechne, zwłaszcza w tym wieku. Leczenie antybiotykami jest konieczne” - uważa prof. Dardes.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję