Reklama

Ucz się z najlepszymi

Ruch Światło-Życie Diecezji Sosnowieckiej gorąco zaprasza na warsztaty muzyczne, które będą prowadzone przez profesjonalnych muzyków z zespołu New Life´M. W założeniach organizatorów warsztaty mają podnieść poziom utworów wykonywanych przez grupy działające w parafiach na południu Polski.
Z uczestnikami warsztatów wokalnych będą pracować Natalia Niemen i Wiola Brzezińska, z basistami zajęcia będzie prowadził Marcin Pospieszalski, z gitarzystami - Robert Cudzich, z perkusistami - Piotr Jankowski i z pianistami - Joachim Mencel. Warsztaty odbędą się od 14 do 17 listopada (przyjazd 14 listopada od godz. 16.00) w ośrodku franciszkanów w Dursztynie k. Nowego Targu. Koszt uczestnictwa w warsztatach wynosi 200 zł (nocleg + wyżywienie), zaliczka 50 zł przy wysyłaniu zgłoszenia. Liczba miejsc jest ograniczona (60 osób, w tym 20 osób - vocal, 10 osób - bas, 10 osób - perkusja, 10 osób - gitara i 10 osób - klawisze). Chętni na warsztaty w klasie gitary i basu są proszeni o zabranie swoich instrumentów.
Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem: Agnieszka i Iwona Pająk, ul. Legionów Polskich 129/11, 41-310 Dąbrowa Górnicza. Zgłoszenie powinno zawierać: imię i nazwisko, adres, telefon kontaktowy i adres e-mail, instrument (np. bas lub gitara) i dowód wpłaty. Zaliczkę (50 zł) prosimy wpłacać na podane poniżej konto: Fundacja "Światło-Życie", PKO BP S.A. O/Jaworzno, nr 10202414-703800-270-1, z dopiskiem: "Dobry Duch Dobra Muzyka". Szczegółowe informacje można uzyskać: Andrzej Dubiel, tel. 0-601 168-030 (e-mail: andrzej.dubiel&iap.pl)

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wiara wymaga odwagi

Niedziela Ogólnopolska 40/2019, str. 27

[ TEMATY ]

homilia

O. Marko Ivan Rupnik SJ – wizerunek Jezusa i Apostołów (Kościół pw. św. Ojca Pio w San Giovanni Rotondo)

O. Marko Ivan Rupnik SJ – wizerunek Jezusa i Apostołów (Kościół pw. św. Ojca Pio w San Giovanni Rotondo)

Kiedy Apostołowie usłyszeli słowa Jezusa, że zawsze mają przebaczać (werset poprzedzający dzisiejszy fragment Ewangelii, Łk 17, 4), prosili: „Dodaj nam wiary”. Jest to moje i twoje wołanie wobec naszych niemożności również w przebaczaniu. Odpowiedź Jezusa jest nokautująca: „Gdybyście mieli wiarę jak ziarnko gorczycy (...)”. Ja już wiem, że mam maleńką wiarę. Gdybym miał większą, to nie martwiłbym się tak wieloma sprawami. Miałbym ufność, że Bóg mnie kocha i jest najlepszym Ojcem. Nie wściekałbym się na siebie i innych, ponieważ Jezus jest moim Zbawicielem i moim Bratem, kocha mnie i ma dla mnie nieograniczone miłosierdzie. Gdybym ufał Bogu całkowicie, miałbym w sercu pokój mimo faktu, że się starzeję i będę umierał.

CZYTAJ DALEJ

Św. Teresa od Dzieciątka Jezus - patronka misji

Przed swoją śmiercią św. Teresa (1873-1897) przyrzekła, że będzie z nieba „spuszczać deszcz róż”. Dlatego ikonografia przedstawia Świętą z naręczami róż, które oznaczają łaski, jakie za jej wstawiennictwem ludzie otrzymują. Te właśnie niezwykłe łaski stały się przyczyną popularności Świętej w świecie, oraz tak rychłego wyniesienia do chwały ołtarzy. W roku 1923 papież Pius XI ogłosił ją błogosławioną, a już dwa lata później wpisał ją uroczyście do katalogu świętych. W roku 1944 papież Pius XII ogłosił św. Teresę drugą, obok Joanny d´Arc, patronką Francji. W roku 1947, w 50-lecie śmierci św. Teresy, odbyła się we Francji wielka peregrynacja relikwii Świętej.

CZYTAJ DALEJ

Pielgrzymka Żywego Różańca i Apostolatu Margaretka

2022-10-01 14:39

[ TEMATY ]

Żywy Różaniec

Matka Boża Rokitniańska

pielgrzymka różańcowa

Rokitno sanktuarium

Apostolat Margaretka

Bp Adrian Put

Matka Boża Cierpliwie Słuchająca

Katarzyna Krawcewicz

Modlitwa różańcowa na dróżkach rokitniańskich

Modlitwa różańcowa na dróżkach rokitniańskich

1 października do sanktuarium w Rokitnie tradycyjnie przybyła Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca i Apostolatu Margaretka.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję