Reklama

Wiara

Codzienne rozważania do Ewangelii

Jezus chce się dziś z Tobą spotkać i powiedzieć Ci pełne otuchy słowa!

Rozważania do Ewangelii Mt 5, 13-16.

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Niedziela, 5 lutego 2023

• Iz 58, 7-10 • Ps 112, 4-5.6-7.8a i 9 • 1 Kor 2, 1-5 • Mt 5, 13-16

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Wy jesteście solą dla ziemi. Lecz jeśli sól utraci swój smak, czymże ją posolić? Na nic się już nie przyda, chyba na wyrzucenie i podeptanie przez ludzi. Wy jesteście światłem świata. Nie może się ukryć miasto położone na górze. Nie zapala się też światła i nie stawia pod korcem, ale na świeczniku, aby świeciło wszystkim, którzy są w domu. Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie».

Wy jesteście solą ziemi… Zacznę od anegdoty: Mama rano budzi syna: – Synku, wstawaj, pora iść do szkoły. – Jeszcze nie… – Wstawaj, bo się spóźnisz… – Jeszcze trochę… Mama w końcu mówi zniecierpliwiona: – Wstawaj, bo nie zdążysz do szkoły! – Ale dzieci się ze mnie śmieją… – Synku, przecież ty jesteś dyrektorem… Jeśli i ty masz czasem problemy z tożsamością i czujesz się zagubiony w dzisiejszym świecie, chciałbyś się gdzieś schować za „siódmą górą”, jeśli zastanawiasz się, kim jesteś, kim masz być i jakie masz zadanie do spełnienia na tej ziemi, to ten komentarz z pewnością jest dla ciebie. Jeśli teraz czytasz te słowa, to znaczy, że otrzymałeś szczególne zaproszenie od Jezusa. Tak, tak, nie oglądaj się, chodzi właśnie o Ciebie! Jezus chce się spotkać z Tobą i powiedzieć Ci te pełne otuchy słowa: „Nie jesteś sam i niczego nie musisz robić sam. Jestem przy Tobie i razem możemy uczynić wiele”. Jego Krew mówi: „Kocham Cię i nigdy Cię nie opuszczę. Jesteś Mi bardzo drogi. Wyryłem Cię na obu moich dłoniach”. Jezus chce, byśmy byli „solą ziemi i światłem świata”. Ukazywali innym smak życia i jego blask… Ale najpierw, abyśmy spotkali się z Jego miłością… Jezus zaprasza Cię na spotkanie i chciałby Ci to powiedzieć osobiście… Czeka na ciebie… Przyjdziesz?

Reklama

I.J.

WSZYSTKIE ROZWAŻANIA DOSTĘPNE W KSIĄŻCE "Żyć Ewangelią" DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

2023-01-07 15:07

Ocena: +22 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Franciszek u św. Marty: strzeżmy nadziei Królestwa Bożego, nie szukajmy widowisk

[ TEMATY ]

homilia

Franciszek

Mazur/episkopat.pl

Do strzeżenia w życiu dnia powszedniego nadziei Królestwa Bożego i nie ulegania pokusie poszukiwania nowych objawień i widowisk zachęcił papież Franciszek podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty. W swojej homilii nawiązał do czytanej dziś Ewangelii (Łk 17,20-25), mówiącej, że Królestwo Boże już jest obecne, chociaż nie przyjdzie dostrzegalnie.

Franciszek zaznaczył, że tym który sprawia rozwój królestwa Bożego jest sam Pan, chociaż nie przyciąga ono uwagi. „Królestwo Boże nie jest religią spektaklu: gdy zawsze poszukujemy nowych rzeczy, objawień, orędzi... Bóg przemówił w Jezusie Chrystusie. To jest ostatnie Słowo Boga. Reszta to jak fajerwerki, które zaświecą się na chwilę, a następnie co pozostaje? Nic. Nie ma rozwoju, nie ma światła, nie ma nic: chwila. Wiele razy byliśmy kuszeni przez tę religię spektaklu, poszukiwania rzeczy obcych objawieniu, łagodności królestwa Bożego, które jest pośród nas i rośnie. To nie jest nadzieją: to chęć posiadania czegoś w ręku. Nasze zbawienie daje się w nadziei, nadziei jaką ma człowiek, który zasiał ziarno lub kobieta, która przygotowuje chleb, wymiesza drożdże i mąkę: ma nadzieję, że ciasto urośnie. Natomiast ta sztuczna światłość cała skupia się w jednej chwili, a następnie odchodzi, jak fajerwerki: nie służą do oświetlania domu. To pokaz” – powiedział papież.

CZYTAJ DALEJ

Bóg chce każdego z nas powierzyć św. Józefowi

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

fot. Mirek Krajewski

Rozważania do Ewangelii Mt 1, 16.18-21.24a.

Poniedziałek, 20 marca 2023. Św. Józefa, Oblubieńca NMP , uroczystość. WIELKI POST

CZYTAJ DALEJ

Carlsberg/ Premier Morawiecki: historia księdza Blachnickiego to dzieje Polski XX wieku w soczewce

2023-03-20 16:52

Mateusz Morawiecki/Facebook

Historia księdza Franciszka Blachnickiego to dzieje Polski XX wieku w soczewce. Potrzebujemy takich postaci, bo są drogowskazem i ostoją dla wszystkich Polaków - powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki w niemieckim Carlsbergu, miejscu ostatnich lat życia i śmierci duchownego.

W poniedziałek premier odwiedził Międzynarodowe Centrum Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie w zachodnioniemieckim Carlsbergu, w którym od roku 1982, aż do śmierci w lutym 1987 r., posługę sprawował ks. Franciszek Blachnicki, założyciel Ruchu Światło-Życie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję